Toidupank on raskes seisus, iga abi on teretulnud

Toidupank ootab väga annetusi, sest praegune kriisisituatsioon on jätnud hätta ühiskonna vähekindlustatud pered, kel on raskusi omal jõul toidulaua katmisega.

Liina Peäske Toidupangast ütleb, et laod on üsna tühjad ning eriolukorras on langenud kaubandusest päästetava toidu hulk. Kui varem on Toidupanga toiduabi koosnenud annetatud ja päästetud toidust, siis nüüd peavad nad ise toitu juurde ostma. Kõige suurem puudus on kaua säilivatest toiduainetest, mida saab ka sooja toidu valmistamisel ära kasutada: kuivained (pastatooted, riis, tatar, pudruhelbed, manna, jahu jm), purgitoidud (supid, pajaroad) ja konservid, vahendab Postimees.ee.

Toidupankade tegevus eriolukorra ajal

Koroonaviiruse levimise tingimustes on toidupanga peamiseks prioriteediks inimeste turvalisus tagamine – olgu selleks abi vajav inimene, vabatahtlik või annetaja.

Eesti Toidupank teeb kõik endast oleneva, et toetada toidupankade võrgustiku tegevust ning tegutseme selle nimel, et pakkuda inimestele vajalikku toiduabi ka eriolukorras.

Vajad toiduabi?

Toidupankade jagamispunktides saavad toiduabi vaid eelnevalt sotsiaaltöötajate poolt abisaajate nimekirja kantud inimesed. Toiduabi taotlemiseks tuleb toimetulekuraskustes inimestel pöörduda elukohajärgse linnaosa või omavalitsuse sotsiaalabiosakonna poole. Võta kohaliku sotsiaalabiosakonnaga ühendust ning taotle Toidupanga toiduabi. Kui vajate toiduabi koheselt, võtke palun ühendust lähima supiköögiga.

Toeta toidupankasid!

Praeguses eriolukorras kasvab toiduabi vajajate hulk pidevalt. Samas on oluliselt langenud kaubandusest päästetava toidu hulk. Kui varem on Toidupanga toiduabi koosnenud annetatud ja päästetud toidust, siis nüüd peame hakkama ise toitu juurde ostma. Toiduabi vajadus on väga suur. Kõikide järgnevate kuude jooksul meieni jõudvate rahaliste annetuste eest ostame ainult toitu.

Teeme siinkohal üleskutse toiduainetööstustele, maaletoojatele ja muudele ettevõtetele: kui teil on võimalus Toidupangale midagi annetada või jaekaubandusega võrreldes parema hinnaga müüa, siis palun tehke seda!

Toidupanga tegevuse toetamiseks on kriisiolukorras mitmeid võimalusi:

1) Tee rahaline annetus.

2) Toeta teenuste või toodetega.

3) Anneta toitu.

4) Hakka Toidupanga kõneisikuks ning jaga teistele teavet Toidupanga vajaduste kohta.

Rahalised annetused

Toiduabi jagamisel sõltub Toidupank eriolukorras oluliselt rahalistest annetustest. Kõikide järgnevate kuude jooksul Toidupangani jõudvate rahaliste annetuste eest ostetakse toidupankadele toitu. Iga annetus on sel ebakindlal ajal suureks abiks!

Rahalisi annetusi saab teha katusorganisatsioonile Eesti Toidupank (s.h Tallinna Toidupank) või igale kohalikule toidupangale eraldi.

Toeta Eesti Toidupanka (s.h Tallinna Toidupanka)!

a) Annetuskeskkond “Ma armastan aidata”

b) Annetustelefon

Helistades numbrile 9009005, annetad 2 EUROT.
Helistades numbrile 9009010, annetad 8 EUROT

Annetada saavad kõik Telia, Elisa ja Tele2 kliendid. Operaatorid vahendavad Toidupangale teenust tasuta.

* Annetus läheb arvesse siis, kui kõne kestab vähemalt 10 sekundit.

c) Pangaülekandega

Pank: Swedbank AS

Annetuse saaja: SA Eesti-Hollandi Heategevusfond (Eesti Toidupank)

Konto number: a/a EE982200221049027713

Selgitus: Annetus + isikukood (kui soovite tulumaksutagastust)

Organisatsioon on kantud tulumaksusoodustusega mittetulundusühingute ja sihtasutuste nimekirja. Annetatud summalt tulumaksu tagasisaamiseks lisage palun ülekande selgitusse “Annetus” ning enda isikukood.

d) Rahvusvahelise pangaülekandega

Beneficiary: SA Eesti-Hollandi Heategevusfond

Bank: Swedbank AS

Liivalaia 8, 15040 Tallinn, Estonia

IBAN: EE982200221049027713

SWIFT/BIC: HABAEE2X

Vaata lisa piirkondlike toidupankade kohta SIIT

Allikas: Toidupank.ee

Seotud