Tõeliselt naiselik naine on armastuse energias

Viimasel ajal on järjest rohkem hakanud meieni jõudma artikleid teadlikus suhtes olemisest. Räägitakse teadlikust mehelikkusest ja naiselikkusest. Tähelepanu on hakatud pöörama sellele, millised on meile omased rollid ja kuidas need aitaksid meil olla harmoonilisemalt suhtes. Milline on tõeliselt naiselik naine?

Ka minu ellu on naiselikkuse ja mehelikkuse teema viimastel aastatel väga tugevalt sisse jooksnud. Elu on mind sundinud järjest rohkem tähelepanu pöörama naiselikkuse teemadele, töötama naistega ja koolitama naisi. Minu elus on kätte jõudnud aeg, kus pean vaatama sügavale enda sisse ja küsima: mida naiselikkus üldse tähendab? Mida tähendab olla naine? Väga palju mõtlemisainet andis mulle David Deidat, kes ütleb, et tuleme viimastel aastasadadel suhtemudelist, kus mehed on macho-jobud ja naised allasurutud koduperenaised. Ehk siis väga pikalt olid naised tõepoolest allasurutud koduperenaise rollis. Patriarhaalses ühiskonnas võimutses mees. Meestele oli kõik lubatud ja naistele kõik keelatud. Naistele olid seatud reeglid ja kohustused ning ära võetud igasugune sõna-, mõtlemis- ja tegutsemisvabadus. Lisaks olid naised meestest täiesti sõltuvad ning jõulised ja dominantsed mehed kohtlesid neid ilma igasuguse austuse ja armastuseta justkui orje. Tõepoolest, abielu oli justkui orjapidamine. Tugevaid ja tarku naisi tembeldati nõidadeks ja põletati tuleriidal.

Ühel hetkel hakkasid naised ennast sellest maailmast välja murdma, iseseisvuma ja tõestama, et nad on sama väärtuslikud kui mehed. Allasurutud koduperenaise rollist väljamurdmine on toimunud nii jõuliselt, et see on viinud naised totaalselt mehelikku energiasse ning pannud meid meestega võistlema. Ja just see toobki meie suhetesse rohkem tüli kui tasakaalu. Naised võtavad meestel nii-öelda munad maha ja meestel suuresti puudub austus naiste vastu. Puudub üksteise hoidmine ja toetamine, selle asemel on ärategemine ja eraldatus.

Peaaegu iga suhe jõuab peale armumist võimuvõitluse faasi: suhtes on kaks meesenergias olevat inimest, kes kõigest väest üritavad teisest parem olla. Ilmselgelt ei vii selline suhtemudel kuigi kaugele: varem või hiljem kas annab üks alla või jätkatakse elu eraldi.

Minu kogemus ütleb, et kõiki olukordi elus on võimalik parandada teadlikkusega. Lülitame autopiloodi välja, astume hetkeks sammu tagasi ja võtame täieliku vastutuse selle eest, mis meie suhtes toimub. Vaatame endale otsa ja küsime: kas ma olen selles suhtes oma õiges rollis või püüan ma olla keegi, kes ma oma loomult olema ei peaks?

Üdini naiselik

Milles seisneb siis naiselikkus? Naiselik naine ei võistle oma mehega. Ta on armastuse energias ja jagab seda oma lähedaste ja sõpradega. Armastus on miski, mis on igas naises olemas, see on vaid vaja enda seest üles otsida. Naiselik naine hoolitseb enda eest, oma vaimse ja füüsilise tervise eest. Ta teab suurepäraselt, mis on need asjad, mis teevad teda õnnelikuks ja toidavad tema hinge nii, et ta saaks särada. Naiselikus energias oleval naisel on emotsioonid, kuid ta võtab vastutuse nende eest endale. See ei tähenda, et kunagi poleks suhtes tülisid, aga vastutus meie enda sisemaailma eest ei lasu kellelgi teisel.

Naiselik naine jagab oma naiselikku energiat partneriga: ta hoolitseb selle eest, et mehel oleks ilus ja puhas kodu, kuhu tulla. See ei tähenda jällegi, et naine kõik ise ära teeb – ka see, kui naine palkab selleks abilise, tähendab, et see on tema poolt korraldatud. Kui naise loomuses on süüa teha, siis paneb ta ka oma naiseliku energia ja armastuse söögi tegemisse, jagades seda mehega.

Naiselik naine pakub mehele armastust, lähedust, intiimsust ja seksi. Ta teab, et kõige suurem kunst ja oskus on armastada ennast ning nii peegeldub see armastus ka kogu tema ülejäänud ellu. Naine oskab luua ja manifesteerida.

Mees annab naisele maja ja naine loob sellest kodu. Mees annab naisele seemne ja naine kasvatab sellest lapse. Mees annab naisele aia ja naine loob sellest imelise paradiisi. Naiselik naine teab, mis on tema suurim anne selles elus ja ta jagab seda rõõmsalt teistega.

Naiselik naine hoiab ennast pidevas arengus ja kasvus. Ta teab, mis on tema piirid ja vajadused ja ta ütleb need julgelt välja. Naiselik naine ei lase domineerida hirmul, agressiivsusel, vägivallal. Ta teab, kui oluline on olla aeg-ajalt üksi, looduses ja laadida ennast. Tühjal ja väsinud naisel pole mehele ega ka maailmale midagi anda.

Naiselik naine teab, kui oluline on mehele tema heakskiit, tema imetlus, tema austus – ja ta ei ole sellega kitsi. Ta on ühenduses oma naiseliku intuitsiooniga, ühe suurima kingitusega, mis meile on antud. Samuti on naiselik naine suurepärases kontaktis oma keha ja seksuaalsusega, kuid ei kasuta seksi kunagi manipuleerimiseks ega relvana. Naiselik naine oskab vastu võtta kingitusi, komplimente, armastust – omalt poolt kingib ta mehele oma südame ja lubab mehel enda eest hoolitseda.

Autor: Katrin Silman

Allikas: Tripurasundari.info

Seotud