Tiit Trofimov: igal reisil Balile olen kogenud midagi müstilist ja üleloomulikku

Veebruarikuu keskel toimub üks huvitav ettevõtmine – Bali väereis – mis on keha ja hinge kosutav retriit. Veel enne, kui pikk talv meie kehad D-vitamiinist päris tühjaks on imenud ja hing soojuse igatsedes jäätuma hakkab, on paras aeg pakkuda oma kehale ja hingele kosutust. Kehaterapeut ja massöör Tiit Trofimov kutsub kaasa väereisile, mis on samaaegselt tee iseendani kui ka imeline puhkus paradiisisaarel.

Miks just Bali? Miks mitte mingi muu paik? Mis on see miski ja eriline, mis eestimaalasi üha enam just Balile tõmbab?

Bali on väga müstilise väega paik, mis annab inimesele, kes tõsiselt on valmis end Balile avama, positiivse tõuke enda enesearengu ja tervenemise suunas. Ubudi spirituaalne energia kutsub kohale tervendajaid, joogaõpetajaid, massööre, terapeute ja vaimseid õpetajaid üle maailma, kes on selle väe ära tunnetanud ja end selles aegajalt laadimas käivad. Enamus, kes Balil käinud on, räägivad sellest õhinal või lähevad sinna ikka ja jälle tagasi. Seal on miski, mis tõmbab aga mida ei saa sõnadesse panna, vaid tuleb ise kogeda.
Keda väereisile ootate, kellele see mõeldud on?
Retriidile ootame avatud inimesi, keda huvitab jooga, meditatsioonid, tervislik toitumine, tantsimine, matkamine, surf ning tasakaalus ja harmooniline elustiil. Teretulnud on reisihuvilised, keda enam tavaline turismireis ei köida, vaid kes soovib Bali saart ning iseennast läbi selle sügavuti tunnetada, kes on valmis avastama, kogema ja muutuma.
Juhuseid ju elus ei ole – sa satud õigetesse kohtadesse ja õigete inimestega, kellel on just sulle sel elumomendil vajalik avav energia ja elukogemus, et sind edasi suunata. Nii ka reisigrupp moodustub inimestest, kellel on teistele midagi õpetada või peegeldada. Siiamaani on ühel retriidis osalejatest saanud parimad sõbrad, mõnedest ka elukaaslased.
Milline näeb välja väereisil osaleja päev?
Nagu Bali saar on väga mitmetahuline, nii ka reisiprogramm. Meie koduks Balil saab olema imekaunis basseiniga ja oma joogasaaliga villa Ubudis, milles on piisavalt ruumi ja aega ka iseendaga olemiseks ja lihtsalt puhkuseks. Enamasti algab päev jooga ja/või meditatsiooniga ja lõpeb õdusa jagamisringiga küünlavalgel, milles kõik saavad väljendada oma tundeid, kogemusi ja hetke enesetunnet. Hommiku ja õhtu vahele jääb veel palju huvitavat, nagu näiteks kohtumisi ravitsejatega, hommikune mägimatk päikesetõusul, matku loodusparkidesse, riisipõldudele, ujumist värskendava ja tervendava kose all, paadisõitu ja ööbimist Gili Air saarel, väekaid templikülastusi, muusikalist tervendamist, lihtsalt tšillimist ja surfamist merelainetes. Aega jääb kindlasti ka väärtuslikuks iseolemiseks ja seda nii vabas vormis kui ka väestavas vaikuses.

Igal reisil Balile olen kogenud midagi müstilist ja üleloomulikku – see on lihtsalt nii erilise energiaga saar, mis võimendab Sinu energeetikat sajakordselt ja lükkab asjad juhtuma. Kui lihtsalt olla kohal ja lubada voolul enda kanda, siis võib kogeda kogu aeg imede seisundit – õiged inimesed satuvad su teele just õigel hetkel vajalike sõnumitega. Ja muidugi ravitsejate kohalolek paneb peaaegu alati end müstiliselt tundma.

Et yin ja yang energia oleks tasakaalus, korraldan Bali retriiti koos Triin Hioga, pannes kokku meie kahe tugevad küljed. Minu poolt suur kogemustepagas Bali kultuuriruumis ja kehatöös, Triinu poolt kogemus väereisijuhi ning psühhoterapeudina. Mina juhendan grupis inimesi keha vabaks ja puhtaks raputama läbi yang-stiilis Osho aktiivmeditatsioonide, Triin teeb oma pehmete yin-rännakutega hingele pai ja avab sealsed sisemised ressursid.
Meie eesmärk on näidata osalejatele keha ja vaimu harmoonilist koostööd. Retriidil osalemine võib olla elumuutev kogemus. Senini on toimunud kõikide mu Bali rännakukaaslastega suur sisemine muutu – nad on avastanud elurõõmu ja tasakaalu ning enamus neist ei kujuta oma elu enam ilma jooga ja meditatsioonita ette. Elu lihtsalt näib ka edaspidi ilusam ja säravam, kui Bali päike on korra südant puudutanud.
Bali on müstiline paik, mis kogu oma ilu, sügavuse ja ehedusega paneb maailma vaatama läbi südame – armastusega.
Küsimustele vastas ettevõtmise eestvedaja Tiit Trofimov, kehaterapeut ja massöör
Uuri lisa 14.-28. veebruaril Balil Ubudis toimuva väereisi kohta Facebookist ja kodulehelt amazonas.ee/bali-reis.
Bali tunnetuse annab videoklipp, mida näed SIIT.

Seotud