Tiibeti teeõhtu Tallinnas

5. aprillil kell 18.00 toimub Kullo Lastegaleriis Tiibeti teeõhtu, kus külaliseks on Tallinnas elav Tiibeti Laama – Laama Drupon Sangyas Rinpoche. Pakutakse traditsioonilist tiibeti teed, esitletakse Chöd ravirituaali ning tehakse Laama juhendamisel lihtsat meditatsiooniharjutust.

Laama Sangyas on Tallinnas elanud alates 2001. aastast. Laama on siinse Tiibeti Budismi Keskuse vaimne juht ning viib läbi iganädalasi meditatsiooniõhtuid.

Laama Sangyase saatis Eestisse Tiibeti budismi Drikung Kagyu koolkonna pealaama Chetsang Rinpoche.

Laama Sangyas on oma elust 6 aastat elanud joogide eralduslaagris ning tema tiitel Drupon viitab sellele, et ta on ritriidimeister, ehk ta võib juhendada meditatsioone ja rituaale ning viia läbi eralduslaagreid. Seda on ta teinud lisaks kodumaale mitmes riigis, teiste hulgas Eestis, Lätis, Ukrainas.

Laama on pärit Põhja-Indiast Ladakhist, mida nimetatakse ka Väikeseks Tiibetiks. Ta on paljulapselise perekonna noorim laps, kes pandi kloostrisse 9-aastasena. Laama Sangyas oskab klassikalisi tiibeti instrumente mängida – ta on esinenud ka Oriendi festivalil. Ta on tegelenud fotograafiaga ning tema fotosid on ka näitustel välja pandud.

Drikung Kagyu õpetusliin on 4 põhilise tiibeti budismi õpetusliini (Nyingma, Kagyu, Sakya, Gelug) üks haru. Erinevad õpetustraditsioonid eksisteerivad tiibeti budismis sõbralikult kõrvuti, täiendades üksteist. On tavaline, et ühest õpetustraditsioonist pärit tiibeti budismi harjutajal on erinevatest õpetustraditsioonidest õpetajaid.

Tiibeti budismi eripäraks on, et selles on talletatud järjekindlalt praktiseeritud autentsed Buddha õpetused, mis on mujal (Indias) peaaegu hääbunud. Õpetused säilisid ehedalt suuresti tänu sellele, et Tiibeti platoo oli välismaalimast eraldatud oma füüsilise ligipääsematuse tõttu. Tiibet on ümbritsetud mäeahelikega, mida on jalgsi väga raske ületada. Traditsioonid säilisid seal kaua, sest välismaailma mõjud olid sajandeid peaaegu olematud.

Buddha õpetusi proovisid järgi tiibeti joogid – nimelt Buddha ärgitas oma õpetusi mitte pimesi järgima, vaid ise läbi proovima. Joogid, ehk pühendunud harjutajad süvenevad meditatsiooniharjutustesse ning jälgivad oma meelt. Praktiseerijad võivad olla nii tavalist pereelu elavad inimesed kui ka mungad-nunnad.

Drkung Kagyu õpetusliini alusepanijad on India mahasiddha Tilopa ning tema õpilane Naropa, kes andsid õpetused edasi tiibetlasest tõlk Marpale, kelle õpilaseks oli Tiibeti üks kuulsamaid joogisid Milarepa. Nende suurte õpetajate suulisi õpetusi on katkematu liinina edasi antud kuni tänapäevani, mil Drikung Kagyu liini hoidjateks on pealaamad Chetsang Rinpoche ja Chungtsang Rinpoche.

Drikung Kagyu on kuulus oma kõrge teostusega joogide poolest nagu näiteks Drubwang Rinpoche või mitmel korral Eestis käinud Garchen Rinpoche.

Tiibeti teeõhtu toimub 5. aprillil kell 18.00 Kullo Lastegaleriis (Kuninga 6 – Raekoja platsi vahetus läheduses).

Külas on Tallinnas elav Tiibeti Laama – Laama Drupon Sangyas Rinpoche.

– Pakutakse traditsioonilist tiibeti teed
– Laama Sangyas näitab projektoriga seinale enda tehtud fotosid
– Laama Sangyas esitab ilusa meloodiaga Chöd ravirituaali
– Laama juhendab lihtsat meditatsiooniharjutust

Üritus on tasuta.
Võite teha Laamale annetuse.

Vaata lisa: www.drikung.ee

Seotud