Tervendavate loodusjõudude kodupaigas Kirna mõisas toimub tasuta tervisepäev

Emadepäeval, 14. mail kell 10 algab Järvamaal Kirna mõisas Tervise- ja Tasakaalupäev, kus peaesinejaks on Riina Raudsik, sündmusel leiavad aset erinevad loengud, praktikate tutvustused, teraapiad, nõustamised, töötoad, loodustoodete müük ja palju muud põnevat. Tervisepäev on kõigile tasuta.

Aastate jooksul on Kirna mõisa külastanud tuhandeid inimesi, kes on sealt abi otsinud peamiselt tervisehädadele. Selle aja jooksul on mõisaperel kogunenud märkimisväärne pagas tervenemise lugudest. Tänaseks on Kirna mõisast saanud loodusravi koht, mida teatakse terves Eestis. Ainulaadse raviomadustega pargi kohta on kuuldused levinud ka riigist väljapoole. Mõisa tulevad uudistama grupid Euroopast ning eksootilisemad külalised on kohale tulnud koguni Tiibetist.

Reimo Lilienthal räägib, et seitse eelmist sündmust on toimunud Türi Kultuurimajas, kus neid korraldas Kalev Veskimäe ja nüüd teeb ta seda ettevõtmist koostöös Kirna Mõisaga. Oma energeetilise pargi poolest tuntud Kirna on Järvamaa üks külastatavamaid paiku, kus aasta lõikes käib läbi umbes 10 000 inimest, kes moodustavad 5% kõigist maakonda külastanud turistidest – rahvast käib seal rohkem, kui kõigist teistes piirkonna mõisates kokku. Eesti ametlik turismiinfoportaal Puhka Eestis valis aprillis 2017 Kirna mõisa 10 kõige-kõige-kõige põnevama paiga hulka Eestis. “See teeb meile suurt rõõmu, et Kirna mõisa on märgatud. Olime külastatavuselt viies turismiobjekt Järvamaal,” kommenteeris Reimo Lilienthal.

Oodatud on kõik Eestimaa inimesed

“Tervise- ja Tasakaalupäev on mõeldud kogupereüritusena, ootame siia kõiki inimesi, et loengute kaudu õpetada neile, kuidas püsida terve,” selgitab Reimo Lilienthal, kes ise räägib terveolemisest erinevate lugude läbi, millega ta on erinevate praktikate kaudu kokku puutunud. Heategevusprojekti põhiliseks sihtgrupiks on Kesk-Eesti inimesed, sest üritus on sealmail seni ainus omasugune, kuid oodatud on kõik Eestimaa inimesed.

Lektorid räägivad põnevatel teemadel

Planeeritav programmi järgi esinevad suures saalis huvitavad lektorid põnevatel teemadel. Henn Hunt jutustab Kirna fenomenist ehk sellest, kuidas inimesed Kirna mõisapargis tervenevad. Terapeut Liis Kuurme teemaks on “TimeWaver tehnoloogia – XXI sajandi tervendaja?” ning Elery Tammemägi räägib emade suvisest homöopaatilisest esmaabist laste puugi-, mesilase- ja sääsehammustuste, kukkumiste ja muude erinevate traumade puhul.

Eenergia – terve olemise ja isetervenemise võti

Riina Raudsiku loeng “Liigesvalude põhjused ja abi võimalused – personaalne ennetav meditsiin” on personaalsest ennetavast meditsiinist, Ülar Lindepuu tutvustab teemat “Meie keha kui bioloogiline arvuti ja kuidas seda ise häälestada tervenemise lainele”, Reimo Lilienthal õpetab, kuidas saavutada püsiv tulemus, kombineerides erinevaid tervenduspraktikaid ja seda meie ümber olevate inimeste edulugude põhjal ning Margus Mitt korraldab emadepäeva kontserdi didžeriduu ja gongidega. Gongiteraapia on võimas alateadvuse puhastamise tööriist, mille kaudu keha puhastub negatiivsetest energiatest ja kuhjunud pingetest ning vabaneb hirmudest ning tulemuseks on sisemine rahu, loovuse suurenemine ja keha meeldiv lõdvestumine.

Kuidas olla terve, vitaalne ja loov?

Katrin Eensalu poolt on Shindo näidistund, mis tähendab lihtsaid ja tõhusaid venitusharjutusi koos sügava hingamise, massaaži ja meditatsiooniga, need sobivad igas vanuses ja erinevas füüsilises vormis inimestele. Shindo aitab tasakaalustada energiakanalites voolavat elujõudu, et olla terve, vitaalne ja loov.

Toimuvad ka individuaalsed teraapiad

Individuaalse teraapia osas tutvustab Astrid Milvi Bagwitz Reiki tervendamist ja vastab küsimustele, kohale tuleb nõustaja ja kanaldaja Margus Maripuu, gongiteraapiat pakub Aivar Täpsi, organite auradiagnostikat teeb Seidi Lamus-Tšistotin ning Tuina Massaaži Jaana Soom.

Põnevaid tegevusi jagub kogu perele

Tervise- ja Tasakaalupäeva üheks osaks on arvukad töötoad, info lisatakse jooksvalt

Kuidas sündis tervisepäeva idee?

Tervise- ja Tasakaalupäeva idee sündis aastaid tagasi ühel ilusal suvepäeval, kahe inimese mõttevahetuse tulemusena, kes leidsid, et Järvamaale oleks väga vaja omanäolist sündmust. Mõte või kandev visioon oli kokku viia ühelt poolt need, kes soovivad omandada teadmisi ning informatsiooni, mis oleks neile edasiviiv ja arendav, seda nii vaimses kui füüsilises plaanis, teisalt aga need, kes valdavad teemasid ja valdkondi, mis võiksid aidata teisi terviklikuma ja harmoonilisema eluni. Inimene on tervik ja fookus peaks olema tasakaalu leidmises enda erinevate osade vahel. Tervise- ja Tasakaalupäev ongi see võimalus igaühele – leida enda jaoks midagi, mis oleks sillaks tema välis- ja sisemaailma vahel.

Rohkem infot leiab SIIT!

Sündmuste korraldamist toetab LEADER programm.

Fotod: Margus Vilisoo