Tervendav kanepimahl suudab isegi vähki ravida

Kuigi see uudis ei pruugi küll kõigi jaoks šokeerivaks osutuda, on paljud inimesed meie planeedil alles hakanud endale teadvustama, milliseid tohutuid tervislikke hüvesid võib pakkuda kanep.

Üks hiljutine uurimus, mis viidi läbi Saksamaal asuva Bonni ülikooli molekulaarpsühhiaatria instituudis, avastas, et aju kannabinoidisüsteemi aktiveerimine põhjustab kehas antioksüdantide vallandumise, mis toimib puhastusmehhanismina. See protsess on võimeline eemaldama kahjustatud rakke ja parandama mitokondrite töö tõhusust. Mitokondrid on energiaallikad, mis annavad rakkudele jõudu. Uurimuse tulemused avaldati teadusajakirjas nimega Philosophical Transactions of The Royal Society B (1).

Leidub ka suurel hulgal tõendeid toetamaks fakti, et kanepil on tervendav mõju ja seda taime võib kasutada isegi võimaliku vähiravimina. Oleme koostanud nimekirja 20 meditsiinilisest uuringust, mis tõestavad, et kanep on võimeline ravima vähki (2).

Me teame juba, et retseptiravimid tapavad igal aastal üle 100 000 inimese ning taimepõhine dieet võib ära hoida rohkem kui 60% kroonilistest haigustest tingitud surma. On aeg lõpetada kanepi stigmatiseerimine, sest oleme seda seni vaadanud negatiivses valguses vaid seetõttu, et selle taime kasutuselevõtt ähvardaks mitut tööstusharu (sealhulgas ka ravimitööstust).

Kanepil ja marihuaanal on enam kui 50 000 kasutamisvõimalust ning see taim võiks aidata maailma muuta. Kannabinoidid on tõestatult võimelised vähirakkude arvukust vähendama, sest neil on suur mõju immuunsüsteemi taastamisele (2). Kuigi igal kanepiliigil pole kehale ühesugust mõju, on üha rohkem patsiente kogenud edukaid tulemusi vähiga võitlemisel vaid tänu lühikest aega kanepi kasutamisele.

Vastupidiselt levinud mõtteviisile ja uskumustele ei aita kanepi suitsetamine suuresti kaasa kehasiseste haiguste ravile, sest suitsetamise teel pole võimalik jõuda vajaliku terapeutilise tasemeni.

Kanepitaimest õli valmistamine või selle taime söömine on parim viis, kuidas omastada selle vajalikud koostisosad ehk kannabinoidid.

Kanepi suitsetamise puhul tuleb meeles pidada ka seda, et kui kanepit kuumutada ja põletada, muudab see kanepis sisalduva ühendi THC keemilist struktuuri ning happelisust, mis omakorda kaotab kanepi raviva toime. Peale selle tekib kehas oksüdatsioon iga kord, kui midagi põletada ja sisse hingata. Oksüdatsioon ei ole keha jaoks tervislik ning see võib isegi viia terviseprobleemideni. Seetõttu ongi antioksüdandid iga tervisliku dieedi tähtis osa.

Lisaallikad:

(1) http://rstb.royalsocietypublishing.org

(2) http://www.collective-evolution.com

Allikas: www.collective-evolution.com

Seotud