Teeme Ära meeskond kutsub kõiki sel laupäeval talgupäevale

Teeme Ära talgupäeva meeskond kutsub kõiki eestimaalasi kaasa lööma üle-eestilisel talgupäeval, mis peetakse juba sel laupäeval, 5. mail. Talguveebis saab valida endale sobiva talgupaiga enam kui 2100 talgu seast igas Eestimaa nurgas. Praeguseks on end talgulisena kirja pannud juba üle 22 000 inimese ning kõik osalejad on oodatud ennast registreerima aadressil www.teemeara.ee – ikka selleks, et ühine talgupäev paremini õnnestuks.

Talgud on kuulunud meie elulaadi juurde aastasadu. Koos tegutsedes jõuab ära teha rohkem ja suuremaid töid ning ühtlasi tugevneb kogukonna omavaheline side. Talgutraditsioon on nagu nähtamatu liim, mis hoiab meie kogukondi endiselt koos, tekitab õlatunnet ja loob ühisosa, rõõmustab ja väestab. Talgutes on peidus mingi alkeemiline valem, mis võlub ära isegi võõrad – nad muutuvad omadeks, kellega on koos hea olla ja ühiselt muuta maailma paremaks paigaks.

Teeme Ära talgupäeva eestvedaja, Eestimaa Looduse Fondi juhatuse esimees Tarmo Tüür ütles, et just praegu on parim hetk leida talguveebist endale sobivad talgud ning tulla laupäeval kodust välja, et koos pere ja sõpradega teha talgupäeval oma kingitus Eestile.

Tänavuse talgukevade fookuses on üleskutse kaunistada Eesti oma kodukihelkonna värvidega ja rikastada talgulauda põnevate maitsetega erinevatest rahvusköökidest. Praeguseks kirja pandud talgutest ligi 700 talgupaigas on plaanis pakkuda talgulistele mõnd piirkondlikku rooga, hõimu- või rahvustoitu. Talgujuhid, kes soovivad saada talgulaua katmise hõlbustamiseks 25-eurost Selveri kinkekaarti, võivad jätkuvalt oma retsepti sisestada talguveebi

Talgupäeva korraldavad Eestimaa Looduse Fond, Eesti Külaliikumine Kodukant ja nende ümber koondunud võrgustik. Partneritena löövad tänavu kaasa Kodanikuühiskonna Sihtkapital, Riigikantselei Eesti Vabariik 100 korraldustoimkond, Kultuuriministeerium, Selver, Integratsiooni Sihtasutus, Tamrex, Vizeum, Vivacolor, Bauhof, Omniva, Tele2, Nordic Hotel Forum, Dorpat jt.

Talgute stardipakette aitasid kokku panna Tamrex, Kodanikuühiskonna Sihtkapital, Riigikantselei Eesti Vabariik 100 korraldustoimkond, Corny, Himalaya, Vivacolor, Bauhof, Salvest, Väike Väänik, Espak ja Ecoprint. Paketid toimetab talgujuhtidele kätte Omniva. Kihelkonnavärvide raamat on kingitus Eesti Vabariigi 100. aastapäevaks.

Tänavune aasta on eriline, sest lisaks kevadisele Teeme Ära talgupäevale 5. mail toimub sügisel ka Maailmakoristuspäev, mis leiab aset 15. septembril ja on osaks EV100 programmist ning üleilmsest koristuspäevast. Ettevõtmise eesmärgiks on teha ühine kingitus Eestile ja koristada metsad prügist puhtaks.

Täpsem info talguveebis aadressil www.teemeara.ee. Tule talgutele, leiad Eesti!

Seotud