Teeküünalde ümbriseid prügikasti visata ei tohi

Ilm läheb järjest kõledamaks ja paljudes kodudes süüdatakse õhtuti hubasuse tekitamiseks teeküünlaid. Nende alumiiniumkestad on aga väga keskkonnavaenulikud ja tavalisse prügisse neid üldse visata ei tohiks, vahendab Rohegeenius.ee

Õnneks on alumiinium täielikult taaskasutatav materjal, mistõttu tuleks selle ümbrised muust prügist eraldi koguda ja neid mitte olmejäätmete prügikasti visata.

Kuusakoski keskkonnaspetsialist Tanel Tälli räägib, et tavaprügist jõuavad küünlaümbrised põletusjääma või sorteerimiskeskusesse, aga kõige paremini saab erinevaid materjale ringlusse suunata siiski neid juba tekkekohal kogudes.

Selleks, et küünlaümbriseid kõige paremini taaskasutada saaks, tuleks need kokku koguda ja viia metallijäätmete kokkuostu või jäätmejaama.

“Küünlaümbrised pressitakse kuubikuteks ja viiakse sulatustehastesse, kus valmistatakse alumiiniumi valu, mis on väärtuslik tooraine näiteks autotööstuses,” räägib Tälli.

Muidugi ei hakka keegi ühe-kahe küünlaümbrise pärast kokkuostu ega jäätmejaama sõitma. Mõistlik on tekkivad küünlaümbrised kogu hooaja vältel kokku koguda ja siis korraga ära viia või võtta punti naabritega ning korjata küünlaümbriseid ühiselt.

Aga alati on olemas ka veelgi keskkonnasõbralikum alternatiiv: ümbriseta teeküünlad.

Ümbriseta või biolaguneva ümbrisega teeküünlaid müüvad teiste seas:

  • Hemtex
  • Homeart
  • Büroomaailm
  • Mahemandala
  • Sisustuselement.ee

Allikas: Prügisorteerimise ABC: mis on mis ja kuidas jäätmete tekkimist vähendada?

Öko õudusunenäod: 8 loodust reostavat igapäevast tarbeeset

Taaskasutus – 10 lihtsat nippi plastikjäätmete vähendamiseks

Prügivabalt elamise kogemus: naine, kes pole kaks aastat prahti tekitanud

Seotud

5 praktilist nippi kuidas meeleolu tõsta

Liitu meie uudiskirjaga ja saa 5 praktilist nippi kuidas kiiresti enda meeleolu tõsta.