TEDxTallinn nihutab mõtlemist

Maailmakuulsa TED-konverentside kohalik haru TEDxTallinn pakub sel reedel, 4. mail teatri NO99 ruumides toimuval inspiratsiooniüritusel nihkes ideid erinevate valdkondade tipptegijatelt meilt ja mujalt, mida saab jälgida otseülekandest veebis või osaleda ühisvaatamistel-aruteludel üle kogu Eesti.

Neljandat korda toimuva TEDxTallinna alateema on “Nihe”

“Nihe on sisuline muutus, mistoimub mingi süsteemi toimimise käigus. Oluline muutus käitumises, mõtteviisides, arusaamades. Oluline muutus, kus on teisiti midagi põhimõttelist – midagi, mida me ei osanud oodata; midagi, mis meid raputab ja nihutab,” selgitas tänavust teemavalikut üks sündmuse eestvedajaid Oliver Kadak.

Nihkes ja kandvad ideed toob kuulajateni varasemast veelgi rahvusvahelisem esinejatekoosseis, kes jagab oma visiooni teadvusest, inimõigustest, haridusest, kultuurist, ühiskondlike muutuste ennustamisest.

Üles astuvad USA neuroteadlane ja -insener Randal Koene, TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia rektor Anzori Barkalaja, ettevõtja ja Rocca al Mare kooli üks asutajaid Hannes Tamjärv, teadvuse ja aju uurija Jaan Aru, EBS-i majandusõppejõud Robert J. Pefferly, psühhiaater Andres Lehtmets, Euroopa Inimõiguste Kohtu kohtunik Julia Laffranque, Saksa disainer ja uurija Tom Bieling, teksti-ja digitaalmeedia analüütik Kalev Leetaru ning Oxfordi Ülikooli filosoof Anders Sandberg, USA füüsik ja arvutiteadlane Steve Omohundro, heli-teatri-installatsioonikunstnik Maike Lond, Linnalabori ja Telliskivi Seltsi linnaaktivist Teele Pehk.

Nihutavate ideede jõudmiseks võimalikult paljude inimesteni toimub ka tänavu TEDxTallinnast otseülekanne. Erinevates Eestimaa nurkades toimuvad ühisvaatamised-arutelud, millega on võimalik kõigil liituda. Esmakordselt levivad head ideed otseülekandeteel ka piiri taha, sest ühisvaatamised toimuvad Riias ja Helsingis.

TEDxTallinn on inspiratsioonikonverents, kus astuvad üles pühendunud fanatid, mõtlejad, loojad, tegutsejad, kel on ideid, mis väärivad jagamist. Igaühele neist on TEDxTallinnal antud kuni 18 minutit, et pidada harjumuspäraseid mõttepiire nihutav, uusi seoseid loov ja suhtumisi muutev kõne.

TEDxTallinn on iseseisvalt ja vabatahtlike poolt korraldatud üritus, mis on inspireeritud iga-aastasest Californias toimuvast TED-konverentsist (Technology, Entertainment, Design), mille tunnuslauseks on “Ideas worth spreading” (“Ideed, mis väärivad jagamist”). Alates 1984. aastast toimuvaid TED-konverentse (www.ted.com) on nimetatud maailma suurimaks helgete peade kokkutulekuks. Sajad veebis kättesaadavad TED-kõned on kogunud ja inspireerinud miljoneid vaatajaid üle kogu maailma. TEDx programmist on aastatega kujunenud tõeliselt globaalne liikumine. Selle tõestuseks toimus TED-i andmetel märtsikuus 391 TEDx üritust ja seda 74 riigis.

Uuri lähemalt sündmuse, esinejate ja ühisvaatamiste kohta: www.tedxtallinn.org

 

Seotud