Teadlikku seksi praktiseerides on võimalik kogeda midagi igavikulist

Kindlasti oled näinud tippsportlasi võistlemas ja märganud, kui graatsilised võivad nende liigutused olla. Tõeliselt andekad sportlased suudavad ka väga aktiivse tegevuse ajal sügavalt lõdvestunuks jääda. Lõdvestunud kerguse ja aktiivse oskusliku tegevuse kombinatsioon on kehalise geeniuse tunnusmärk. Sellist graatsilist voolamist võib näha suurte muusikute, lauljate ja tantsijate, aga ka korvpallurite, pesapallurite ja jalgpallurite puhul. Vaimselt arenenud inimesed, nagu pühakud ja tõelised müstikud, suudavad samuti haruldaselt graatsiliselt liikuda.

Mida kaugemale sa teadliku seksi praktiseerimisega jõuad, seda enam hakkavad sinu liigutused tippsportlase, võistlustantsija või pühaku omi meenutama. Kuumal pannil vähkreva ussikese asemel oled sa üha enam lainetava ookeani moodi – võimas, rahulik ja avar. Su süda avaneb läbi keha ja sellest kaugemale, mis tähendab, et iga su liigutus sünnib armastuse jõul. Su kõht ja suguelundid on energiast tulvil ning kogu liikumine saab alguse energiaga täidetud alakõhust. Su liigutuste rütm ühtib sisse- ja väljahingamisega.

Mida kaugemale sa teadliku seksi praktiseerimisega jõuad, seda enam hakkavad sinu liigutused tippsportlase, võistlustantsija või pühaku omi meenutama. Kuumal pannil vähkreva ussikese asemel oled sa üha enam lainetava ookeani moodi – võimas, rahulik ja avar. Su süda avaneb läbi keha ja sellest kaugemale, mis tähendab, et iga su liigutus sünnib armastuse jõul. Su kõht ja suguelundid on energiast tulvil ning kogu liikumine saab alguse energiaga täidetud alakõhust. Su liigutuste rütm ühtib sisse- ja väljahingamisega.

Mida enam sa harjutad, seda rohkem hakkab sügav teadvus juhtima iga su kõhu, hingeõhu ja südame liigutust. Seksist saab pinnalainete mäng, mis sünnib sügavatest ookeani hoovustest. Teadvuse sügavamad tasandid avanevad läbi su kõhu, hingamise ja südame ning see ongi valgustunud seks: teadvuse avanemine armastusena läbi keha.

Kui teadvus su keha juhtima ei hakka, ei saa armastus valitseda. Kui keha on pinges, ei suuda kehas liikuv tohutu jõud armastusena avaneda. Selle asemel leiavad väljendust erinevad blokeeringud ja probleemid.

Kui sa näiteks kardad viha, saab sellest vihast blokeering su kehas. Seksuaalenergia kasvades hakkab see blokeeringutes resoneeruma. Hirm ja viha kasvavad. Hingamine muutub pinnapealseks ja keha tõmbub pingesse. Pinge kasvab ja armastusevoog väheneb. Kuna energia koguneb su blokeeringutesse, võib juhtuda nii, et sa hakkad automaatselt mingile oma partneri kirglikule või jõulisele armastuse seksuaalsele väljendusele reageerima nii, nagu oleks tegu su piiride pahatahtliku rikkumisega, kuigi tegu pole muu kui armastuse mängulise väljendamisega.

Õppides teadliku seksuaalsuse mängus täielikult avanema, ei tohi me unustada oma keha lõdvestununa hoida, et armastus saaks vabalt kogu kehas voolata. Pinge muudab armastuse hirmuks ning hakkab seksi käigus võimenduva energia liikumist takistama, selle asemel et partnerile armastust edasi anda ja seda piiritult võimendada. Mida lõdvestunumaks jääb meie keha, seda enam peegeldavad meie seksuaalsed liigutused seda ääretut teadvust, mis on meie olemise läte. Mida täielikumalt ringleb sissehingatav õhk läbi meie keha, seda paremini saab armastus igas meie liigutuses ja häälitsuses avaneda.

Lõdvestunud keha ei tähenda lõtvunud keha. Avatud keha ei ole passiivne keha. Kujuta endale ette sportlast või tantsijat. Ta on väga aktiivne, tulvil suurt jõudu ja dünaamilist energiat. Ent ometi on ta liigutused vabad, rahulikud ja graatsilised. Aja jooksul õpid sa selle ära ja oskad seda seksis kasutada ja olla ühtaegu nii jõuline kui lõdvestunud.

Pööra keha lõdvestamisele erilist tähelepanu, sest vahekorra ajal energia kasvab. Kui märkad, et otsaesine tõmbub kipra, silu see ära. Kui lõug tõmbub krampi, lõdvesta seda. Kui kõht ja rindkere tõmbuvad pingesse, lase nad pehmeks ja vabaks. Hoia kogu keha voolava ja liikuvana. Lase energial ja väel liikuda läbi oma keha, ilma et see kuhugi kinni jääks.

Luba oma väel olla avar ja ümar, mitte kitsas ja terav. Kui tõuked muutuvad jäigaks ja saagivaks, pehmenda neid suureks randa paiskuvaks laineks. Kui su hüüded muutuvad kiledaks, lase neil avaneda sügavalt kõrist tõusvate oietena. Kui käed või jalad muutuvad kangeks, liiguta neid suurte madude siugleva jõuga. Ilma energiavoogu kahandamata lase sel voolata tohutu vetevoona, mitte masinliku jõuga. Võta oma jõud koselt või jõuliselt puult, mitte metallpostilt või betoonkamakalt. Sa oled elav ja täis energiat, mitte surnud ja kangestunud.

Hingamine täidab keha elujõuga. Nii nagu lõtv õhupall täitub õhuga või nii nagu tuul täidab hiiglasliku ookeanilaeva purjed, nii täidab hingamine iga keharaku energiaga. Kõik liigutused saavad jõudu sellest hingamise väest.

Teadlikku seksi praktiseerides hakkavad su puusad ja selg liikuma sisse- ja väljahingamise rütmis. Aga ka teised liigutused – armsama kaela suudlemine näiteks – hakkavad toimuma teatud hingamishetkedel, et anda edasi kõige suurem hulk armastust. Sa pead õppima tunnetama, milline hingamishetk millegi jaoks see õige on, ja sa õpid selle ära, kui püsid vahekorra ajal teadlikuna oma hingamisest ja energia liikumisest.

Kujutle punkti oma kehal, mis asub kuus või seitse sentimeetrit allpool naba. See on sinu liikumise keskus. Iga liigutust saab tunnetuslikult selle kohaga siduda, justkui isegi impulss liigutada sõrmeotsi tuleks sellest kohast sinu alakõhul. Luba oma alakõhul juhtida kõiki liigutusi ja lase koos iga hingetõmbega oma liigutustel väljendada armastust.

Kui sa näiteks sirutad jalad laiali, kujuta ette, et see liigutus saab alguse alakõhust. Suuna oma tähelepanu ja teadvus kõhule, oma jõu ja liikumise keskusele, kuus või seitse sentimeetrit allpool naba. Tunneta seda piirkonda allpool naba. Hinga sisse ja tunneta, kuidas kõht tõuseb koos hingamisega ja paisub väljapoole. Tunneta, kuidas samal ajal su puusad ja reied avanevad.

Siruta oma jalad laiali kas sisse- või väljahingamise ajal olenevalt sellest, kumb sulle avatum, loomulikum ja kergem tundub. Tee seda nii, nagu sa annaks selle liigutuse kaudu oma partnerile armastust. Väljenda selle liigutusega absoluutset armastust, nagu lapsele musi andes. Tee seda liigutust teadliku taotlusega (justkui nagu kangeks jäänud lihast masseerides) avada oma partner veelgi suuremale armastusele.

Harjutades lähevad sinu keha, hingamine ja süda partneri keha, hingamise ja südamega sünkrooni. Teie kahe vahel tekib side, mis võimendab su elujõudu ja armastamisvõimet sellisel määral, milleni sa üksi kunagi ei küüniks. Sedamööda, kuidas te mõlemad oma blokeeringud, hirmud ja vastupanu vabastate ja lõdvestute, hakkab armastus sügavale teie kehadesse tungima, kuni need muutuvad justkui ühe tohutusuure armastuse ookeani laineteks. Armastuse vägi hakkab väljenduma loomulikult ja spontaanselt läbi lõdvestunud hingamise ja keha ning teie seksuaalsus hakkab avanema üha suurematest ja suurematest sügavustest. Ja sellises armastuse kehalise väljenduse ülevuses on võimalik kogeda midagi igavikulist.

Katkend on pärit kirjastuse Pilgrim poolt välja antud David Deida raamatust „Teadliku seksi käsiraamat“.

Seotud

5 praktilist nippi

Liitu meie uudiskirjaga ja saa 5 praktilist nippi kuidas kiiresti enda meeleolu tõsta.