Tartus toimub kolmapäeval meeleavaldus loomatsirkuste vastu

Oktoobris ja novembris külastab Tartut tsirkus Zoo Impeerium, mis toob endaga kaasa mitmeid loomi, sealhulgas ahve, rebaseid, krokodille, ninakarusid jt. Sel kolmapäevall 26. oktoobril kell 18 toimub meeleavaldus loomade kasutamise vastu tsirkustes.

Meeleavaldus algab kell 18 A. Le Coq Sport spordimaja ees (Ihaste tee 7, Tartu), mille parkimisplatsil toimub tsirkuseetendus. Meeleavaldajad viibivad spordimaja ees etenduse alguseni, kella 19ni.

Loomad ei tee tsirkuses trikke vabatahtlikult. Vägivald on loomade dresseerimise lahutamatu osa. Üha sagedamini ilmneb infot selle kohta, kuidas tsirkustes kasutatakse loomade dresseerimiseks vägivaldseid meetodeid. Loomad sooritavad trikke, kuna kardavad seda, mis juhtub nendega siis, kui nad keelduvad.
Lisaks peavad tsirkuseloomad tuuridel taluma kitsaid olusid treilerites või aedikutes, pidevat ja pikaajalist transporti, ebapiisavat ja ebaloomulikku sotsiaalset keskkonda, müra ning muid nende eluolu negatiivselt mõjutavaid tegureid.
Meeleavaldusega soovivad loomakaitsjad näidata, et Eestis ei ole kohta loomi kasutavatele tsirkustele. Kui sinagi arvad, et loomade väärkohtlemine meelelahutuse nimel peaks jääma ajalukku, siis ühine meeleavaldusega!
Vaata, kuidas Saara Kadak seletab, miks loomade tsirkuses pidamine on neile suur piin ja kuidas loomade dresseerimiseks murtakse nende vaim:
Vaata meeleavalduse kohta lisa facebookist
Allikad: Loomadenimel.ee, Loomus.ee

Seotud