Tänulikkus toidab, tänamatus hävitab

Väljendugu sinu edulugu ükskõik millises elulises aspektis (töö, suhted, karjäär, isiklik elu), fakt on see, et kõige hea püsima jäämine sõltub ainult sellest, kuidas sa oma õnne hinnata ja hoida oskad. Ennast kiputakse tihti unustama headel aegadel, muutudes lodevaks ja laisaks, ülbeks ning isekaks, mis hullem veel, satutakse suuruse hullustuse küüsi või kaotatakse täielikult iseennast kusagile illusioonidesse. Nõutakse järjest rohkem, aga ise antakse vähem. Teistelt oodatakse palju, aga ise jäetakse ootused täitmata. Mis peamine unustatakse oma tugiallikas, mis on olnud sulle tuumikuks, mille kaudu oled sina saanud oma jõu, inspiratsiooni ja teadmised, et ise paremate kogemuste poole edasi liikuda, vahendab Kõiksuse Kanaldused.

Me võime maitsta edulugu ja liuelda mõnda aega kergelt, kuid tänamatus on see, mis toob kõigele üsna kiire lõpu, järsult otse suurusehullustusest tagasi alla. See, kui jätkusuutlik sina olla suudad – kas üheööliblikas või midagi enamat, sõltub tänulikkuse spektrist sinu sees.

Kui sa oled ennast ära kaotanud, siis tõmba hetkeks hinge ja astu kõrvale. Võta aega mõtlemiseks ja meenuta iseennast siis, kui sul midagi ei olnud. Ja vaata ennast hetkes, kui sul kõik on olemas. Kes sa oled, miks sa midagi teed, milliseks sa oled muutunud, milline on sinu suhtumine, käitumine, maailmavaade. Mis kõige olulisem – milliseks on transformeerunud motiivid sinu käitumise ja tegutsemise tagamail? See on vastus kõikidele küsimustele, miks vahel liiguvad asjad ootamatult allamäge, aga vahel liiguvad hoopis tõusvas joones edasi.

Olgu tegemist suhte, töö, karjääri, sõpruse või millegi viiendaga. Tänamatu inimene, kellel on lühike ajalooline mälu ei purjeta oma edulooga kuigi kaugele. Sa võid olla ühel hetkel särav täht, aga ka järgmisel momendil juba läbipõlenud tahmane tükk. Energia on alati ringluses. Kõik, mida välja annad, seda tagasi saad. Sa püüa mitte muutuda lodevaks oma partneri, sõprade ega karjääri ees. Kogu hea ja sinu parima kogemuse tipphetk on kõik millegi tulemus, mille eest jätkuvalt ja ka tagantjärele sügavalt tänulik olla. Kui sa seda suudad, oled jätkusuutlik.

Allikas: 7 viisi, kuidas avada oma südametšakrat

Kuus tänulikkuse harjutust, mis toovad su ellu rohkem rõõmu

Suurim voorus on tänulikkus, mis avab kõik südamed ja keerab lahti lukustatud väravad

Leia endas rahu: andestuse ja tänulikkuse meditatsioo

Vaata lisaks ka kirjastuse Pilgrim poolt välja antud Wayne W. Dyer’i raamatut “Muuda oma mõtteid – muudad oma elu”