Tänavuse Telegrami konverentsi peaesinejaks on maailmakuulus vandenõudeuurija Ole Dammegård

Juba kolmandat aastat toimub Tallinnas Telegrami konverents, mis toimub sel korral 14. aprillil Von Glehni Teatris Nõmmel. Peaesinejaks on tänavu Taani-Rootsi päritolu uurija ja kirjanik Ole Dammegård, kelle ettekande”Plahvatuslik tõde M/S Estonia katastroofist” tutvustust saab lugeda hiljutisest intervjuust. Tema loengute ajal on soovijatel võimalik kuulata eestikeelset sünkroontõlget nii kohapeal kui ka veebi-otseülekandes.

Huvitavaid esinejaid on konverentsil veelgi. Näites dr Riina Raudsik peab loengu “Keha happe-alus tasakaal – tervena elamise eeldus”, mida ta tutvustab nii: “Elu iseloomulikuks tunnuseks on ainevahetus, mille käigus keha toodab energiat, et oma kudede ja elundite rakke pidevalt uuendada. Tervis on dünaamiline seisund ja kehas toimuvad protsessid on pidevas muutumises, mistõttu ühtki analüüsi tulemust, mida meditsiinis kasutatakse, ei saa võtta kui konstantset näitajat. Loengul võtame vaatluse alla keha hapestumise põhjused ja organismi võime selle vastu võidelda just bikarbonaatpuhversüsteemi abil.”

Olulised elukeskkonna teemad nagu meie metsad ja Rail Baltic võtab ette looduskaitsja, keskkonnaaktivist ja hiljuti Eestimaa Roheliste juhiks valitud Züleyxa Izmailova, kes püstitab ka intrigeeriva ja vajaliku küsimuse: Kas tuleks korraldada Balti kett 2?

Hariduse asjus võtab sõna haridusettevõtja, mentor ja koolitaja Aivar Haller ettekandes “Majandus on kaaperdanud hariduse”, lisades lustlikult: “Nüüd on meil vaja kaaperdada majandus ja ma tean kuidas seda teha!”

Vestluspaneelis võetakse seekord ette eestlased, venelased ja integratsioon, mille üle hakkavad arutlema Mare Kitsnik (eesti keele koolitaja, metoodika arendaja, uurija ja õppematerjalide autor), Katrin Suik (ajakirjanik, koolitaja ja ema), Maksim Galanin (tv-ajakirjanik, keskkonnasõbraliku eluviisi edendaja, kooliõpetaja, kommunikatsioonispets ja muusik) ja Jüri Kivit (ettevõtja ja muusik).

Vaimsematel teemadel räägib terapeut ja parapsühholoog Teresa Mängel, kes juhendab, kuidas arendada oma intuitiivset tunnetamist ja tajumist ehk mida teha selleks, et meie ühisest infoväljast informatsiooni kätte saada ja osata seda tõlgendada.

Juba paar aastat meedia fookuses olnud MMSi teema saab kokku võetud asjaosaliste endi poolt: omapoolset vaatenurka vastuolulisi reaktsioone tekitanud teemale pakuvad Janika Veski ja Merili Kukushkini ettekandes “MMS – müüdid ja tegelikkus: meediavaled, MMSi teadus ja kasutamine meditsiinis”.

Päeva juhib ja vestluspaneeli modereerib vabamõtleja, kodanikuühiskonna aktivist ja koolitaja Madis Masing.

Lisaks loengutele pakub tegevust Body/Mind/Soul saal, kus külaliste päralt on erinevad spetsialistid, terapeudid ja ravitsejad aga ka raamatud ja tervisetooted. Vaikusetoas aga saab päevamelust puhata ja muusikat kuulates mõtiskleda või mediteerida. Pere väiksemate päralt on lastetuba. Külalisi toitlustab Green Bakery.

Konverentsi ametlikus afterpartyks on aga tõenäoliselt maailma esimene lameda Maa reiv “Flat Horizon”, mis toimub klubis 9/11 ja mille peaesinejaks on maailmakuulus multiinstrumentalist, DJ ja produtsent Roger Martinez Hollandist, lisaks mängivad muusikat kodumaised Solid Steel, Type-O, Hando Tõnumaa. Spetsiaalselt selleks ööks ehitatakse klubisse horisontaalne lebola, kust saab jälgida trippivaid NASA videoid ja animatsioone. Peole pääseb ainult võtmega: võti = ülihea tuju. 🙂
Vaata peo kohta facebookist

Kogu programmi leiab Telegrami Konverents 2017 Facebooki lehelt

Piletid konverentsile on saadaval Piletilevis

Otse-ülekande piletid saavad Mind Media lehelt

Seotud

5 praktilist nippi kuidas meeleolu tõsta

Liitu meie uudiskirjaga ja saa 5 praktilist nippi kuidas kiiresti enda meeleolu tõsta.