Tänasel vaimse tervise päeva messil on fookuses tööstressiga toimetulek

Eestis tähistatakse vaimse tervise päeva täna kell 10.00-18.00 Rahvusraamatukogus messiga “Vaimne tervis töökohal: läbipõlemisest töörõõmuni”. Messil saab kuulata erinevaid ettekandeid ja vestlusringe ja osaleda töötubades.

“Selle aasta vaimse tervise päeval aitame inimestel taastada või leida töörõõmu,” rääkis messi korraldaja ja Tallinna Ülikooli sotsiaaltervishoiu professor Merike Sisask. “Närviline töökeskkond, vastuolulised ootused, pidev kriitika, igavus või ülekoormus on paljudele töötajatele liigagi tuttavad nähtused. Oluline on läbipõlemise või depressiooni sümptomeid õigel ajal märgata, allakäik läbi lõigata ja valehäbita abi otsida. Messil on kohal koolitajad, psühholoogid, terapeudid jt spetsialistid, et jagada külastajatele näpunäiteid töömuredega toimetulemiseks ning abi leidmiseks,” lisas Sisask.

Messipäeva jooksul saab osaleda tasuta töötubades, kus õpetatakse ära tundma ärevuse, depressiooni või läbipõlemise esimesi märke, samuti toim tulema igapäevaste tööpingitega, leidma seesmist rahu ja tasakaalu, sobitama pere ja tööelu ja palju muud.

Kell 12.00 toimub Joonas Hellermaa juhtimisel vestlusring “Kuidas jaguneb vastutus töötaja vaimse tervise eest?” Teema üle arutlevad juhtimiskonsultant Ülo Vihma, Swedpanki personalidirektor Ülle Matt jt. Oma läbipõlemise kogemusest räägib Kaia Jäppinen.

Terve messipäeva jooksul on võimalik messilaudades vestleda spetsialistidega, kes jagavad kohapealnõuandeid. Vaimse tervise päeva tähistamine lõpeb kell 16.45-17.45 Foorumteatri etendusega “Aitab, ma ei jaksa enam!”

Kui messipäevale ei jõua, siis toimuvad erinevad tasuta töötoad terve vaimse tervise kuu ehk oktoobri jooksul VATEK-i liikmete juures.

Töötubadesse saab registreerida nii messil kui ka VATEKI kodulehel: Lugu elust enesest: Kas läbipõlemine ohustab ka sind?

Läbipõlemisest väljaastumine ehk kuidas elada edasi? Kust leida jõudu, et taas alustada?

Rene Bürkland: hiina meditsiini võtted väsimuse ja läbipõlemise korral

Live fast, die young – läbipõlemise piiril elav depressioonipõlvkond ehk millal on viimane hetk elus aeg maha võtta

Seotud

5 praktilist nippi kuidas meeleolu tõsta

Liitu meie uudiskirjaga ja saa 5 praktilist nippi kuidas kiiresti enda meeleolu tõsta.