Tänane täiskuu aitab lasta lahti vanast ja halvast, lõpetada koormavad suhted ning vabastada endast hirm ja valu

Taevas kõrgub Veevalaja märgi täiskuu, mille kulminatsioon on pühapäeval, 22. augustil kell 15.02. Sel hetkel on meil Eestis muidugi Päike suures kõrges ning Kuud taevas näha ei ole, küll aga tasub pakub ta silmailu eelneval ja järgneval ööl – seekordne täiskuu asub taevakaarel lähestikku eredalt särava Jupiteriga, Päikesesüsteemi suurima planeediga, pakkudes erakordselt kaunist vaatepilti, kirjutab Maria Angel lehel Eesti Horoskoop.

Täiskuu ajal on Päike ja Kuu opositsioonis – st ajal, mil Kuu idahorisondil tõuseb, loojub Päike läänehorisondil. Need taevakehad on täiskuuhetkel sodiaagiringil vastasmärkides – sel korral on Kuu Veevalaja märgis viimases kraadis, Päike aga on viimast päeva Lõvi märgis. Täiskuu ajal toimub justkui köievedu nende märkide energiate vahel. Lõvi märgi tähtsaimad teemad on elujõud, eneseväljendus, loomingulisus, mängulisus, lapsed, armastus ja kirg; aga ka dramaatilisus, enesekesksus ja autoritaarsus. Veevalaja teemad aga vabameelsus, leidlikkus, sotsiaalsus, sõprus ja meeskonda kuulumine; mõistuspärasus, emotsionaalne jahedus. On aeg, mil tuleb leida tasakaal enesekeskse Lõvi ning kaaslastele pühendunud Veevalaja vahel, isiklike püüdluste ja kollektiivsete eesmärkide vahel.

Taevastes vastasseisudes on alati omajagu pinget, seetõttu on täiskuuajal emotsioonid laes ning inimeste käitumine impulsiivne. Kuutundlikud inimesed – näiteks need, kelle sünnikaardis on Päike ja Kuu pingeseisus – tunnetavad täiskuu mõju peaaegu alati. Ent eriti ärevaks võivad muutuda need, kelle isiklikus sünnikaardis seekordne täiskuu olulisi punkte puudutab. Kui aga lähtuda vaid päikesemärkidest, on praeguse täiskuu mõju kõige tugevam muidugi Veevalajate ja Lõvide jaoks.

Seekordset väekat täiskuud toetavad harmoonilised planeediseisud. Õnne ja armastuse planeet Veenus on trigoonis asjaliku Saturniga, tasakaalustades väheke seda muidu nii emotsionaalset aega. Öeldakse, et täiskuu heidab valgust inimloomuse varjupoolele. Seega kerkivad nüüd esile asjad, mis on ebamugavad, mida me tunnistada ei taha, ent millega tegelemine aitab meil tegelikult inimestena kasvada ja areneda.

Täiskuu lisab emotsionaalsust, loob sisemist pinget. Võime tunda ärevust, segadust, tunnete kõikumist. Lahendamata valusad teemad võivad taas hingesoppidest pinnale kerkida. Ühest küljest võib see olla raske, pingeline aeg, teisalt aga annab aeg erakordse võimaluse oma ellu värskendavaid muudatusi tuua. Võimaluse otsustavat ajahetke suurepäraselt ära kasutada annab praegune jõulise Marsi ning uuendusmeelse Uraani uljas trigoon – jõudu ja julgust muudatuste tegemiseks on praegu eriti ohtralt! Lihtne on takistusi ületada, surnud ringist välja murda ja oma elu otsustavalt muuta. Kergem on leida uusi lahendusi ja nutikaid võimalusi, ammu vaevanud probleeme saab hoobilt lahendada, kui läheneda neile uudsel viisil.

See on lahti laskmise aeg – nüüd on sobiv moment vabanemaks tunnetest, mis on oma aja ära elanud. On õige hetk lasta lahti vanast ja halvast, lõpetada koormavad suhted, vabastada hirm ja valu. Tasub loobuda sellest, mis Sind elurännakul piirab ja takistab, mis ei lase Sul olla Sina ise, kasutada sisemist jõudu, andekust, erilisust.

Õnnelikku ja edasiviivat täiskuuaega!

Autor: Maria Angel, maria.angel@eestihoroskoop.ee

Allikas: Saladus on paljastatud! Sodiaagimärk näitab ära, mis on sinu tugev külg!

Kanaldaja Alexis Varnum: käes on aeg, mis õpetab, kuidas läbida raskuseid ilma liigse pinge ja pingutamiseta

Seotud