Täna tähistatakse ülemaailmse Maa päeva 50. aastapäeva

Maa päev ehk rahvusvaheliselt öelduna Earth Day on täna, 22. aprillil ja seda tähistatakse ülemaailmselt 192 riigis. Ettevõtmise eesmärgiks on juhtida inimeste tähelepanu erinevatele keskkonnaprobleemidele ja tõsta teadlikkust nii indiviidi kui ühiskonna tasandil.

Maa päeva tähistamine sai alguse 1970. aastal USA-s, kus miljonid ameeriklased protesteerisid tänavatel keskkonna saastamise vastu.

Tänapäeval tähistatakse Maa päeva kogu maailmas mitmete erinevate ürituste ja ettevõtmistega, eesmärgiks on juhtida inimeste tähelepanu keskkonnaprobleemidele: kliima soojenemine, õhusaaste, liigne energia tarbimine, autostumine jne.

See on ka hea päev selleks, et arvutada välja oma ökoloogiline jalajälg. Ökoloogiline jalajälg on meetod, mis suudab ligikaudselt arvutada maa-ala suurust, mida on vaja meie poolt ühes aastas kasutatavate ressursside (nt soojusenergia, mootorikütus või toiduained) tootmiseks ja tekkinud jäätmete ning saaste ümbertöötlemiseks, ladestamiseks või looduslikesse aineringetesse sidumiseks. Kui ressursikasutus ja jäätmeteke ületab maakera eluslooduse kandevõime piirid, siis ei käitu inimkond enam jätkusuutlikult. Oma ökoloogilise jalajälje suuruse saad Inimkonna tulevik ja planeedi taluvuspiirid: meil on tänavu kolm võimalust muuta planeet paremaks paigaks

  • Šokeeriv statistika näitab, et loomse toidu massiline tarbimine hävitab planeedi elukeskkonna
  • PÕUD: Maailma suuruselt kaheteistkümnendal megalinnal on vesi otsa saamas
  • Kultuuriministeeriumi arengukava praak ähvardab jätta hiied hävima
  • Amazonase hõimupealiku appihüüd: valge mees hävitab kõik!
  • Vaata ka Maa päeva kodulehte www.earthday.org ja loe lähemalt Earth Day ajaloo kohta.

    Allikad: Wikipedia.org, Jalajalg.positium.ee, earthday.com

    Seotud