Täna on ülemaailmne loomade päev

4. oktoobrit tuntakse kui ülemaailmset loomade päeva ning seda tähistatakse terve nädala jooksul erinevate loomade kaitse ja abistamise teemadele suunatud üritustega üle maailma.

Eesti on väga loomasõbralik riik. Koer on igal neljandal perel ja kass pea igal kolmandal. 1.3 miljoni inimese kohta on meil üle 250 tuhande kassi ning ligi 175 000 koera.

Rahvusvaheline loomade päev sai alguse juba 1931. aastal ning selle eesmärk on tähistada seda positiivset mõju, mida loomad meie eludele omavad ning tunnustada kõiki loomi – hiirest kuni elevandini.
Maailmas erinevad traditsioonid
Koduloomade tervis, heaolu ja elu sõltuvad ainult sellest, kui heade inimeste hoole alla nad on sattunud. Kõige lihtsam, mida sel päeval teha, on pikk pai oma lemmikloomale. Loomad mängivad meie elus olulist rolli – olles meie kaaslased, toetajad, vahel ka väga vajalikud abistajad.
Eri maailma paigus tähistatakse loomade päeva erinevalt. Loomakaitse ühing Singapuris korraldab nt rannafestivali, kuhu inimesed saavad tulla oma lemmikutega. Inglismaal on läbi viidud kampaaniaid, mis kutsuvad üles lemmiklooma just varjupaigast võtma. On koole, kes tähistavad üleilmset loomade päeva kogumiskampaaniatega – klassid koguvad ja annetavad esemeid, mida kohalik varjupaik enim vajab. Meie naabrite juures Leedus tähistatakse üleilmset loomade päeva lõbusa kogupereüritusega jne.
Vaata loomakaitse kohta lisa: Eestielu.delfi.ee, Bioneer.ee

Seotud