Täna on mitmekesisuse päev, mille fookuses on toit

Täna, 25. aprillil 2018 toimub Eestis järjekordne mitmekesisuse päev, mille eesmärk on märgata ja väärtustada iga inimese tähtsust ja erakordsust nii ettevõtetes ja organisatsioonides kui ühiskonnas laiemalt. Kõigil tööandjatel, organisatsioonidel ja eraisikutel on võimalik lüüa päeva väärtuste tutvustamises kaasa ja korralda sel päeval oma ettevõttes või organisatsioonis mõni huvitav üritus!

Mitmekesisuse päeval, 25. aprillil tuletame meelde, kui suureks rikkuseks ja rõõmu allikaks on erinevused meie ümber. Sel päeval pöörame tähelepanu iga inimese tähtsusele ja erakordsusele ettevõtetes, organisatsioonides ja ühiskonnas laiemalt.

Tänavu on päeva fookuses toit! Mitmekesine toit teeb meid terveks ja õnnelikuks, maailma maitsed pakuvad põnevaid elamusi, uudsed toorained valmistavad avastamisrõõmu. Toit on oluline osa kultuurist ning selle taga on palju inimesi ja lugusid.

25. aprillil kutsume kõiki külastama toidukohti, mis pakuvad mitmekesisuse päeva eripakkumisi. Info toidukohtade kohta leiad Eesti Inimõiguste Keskuse kodulehel.

Loomulikult on kõik oodatud ka enda ettevõttes, organisatsioonis, koolis, noortekas või sõpruskonnas midagi mitmekesist ette võtma. Pane enda üritus kirja: https://tinyurl.com/yanuk4qz ja jaga oma tegemisi sotsiaalmeedias teemaviitega #mitmekesisus.

Ootame kõiki jagama sotsiaalmeedias ka oma mitmekesist hetke – avalikult teemaviitega #mitmekesisus jagatud postitused osalevad loosimises!

Mitmekesisuse päeva korraldab Eesti Inimõiguste Keskus koostöös Eesti Mitmekesisuse kokkuleppe võrgustikuga.

Ideed, mida sel päeval oma ettevõttes või organisatsioonis korraldada.

Oleme koostanud tööriistakasti ideede ja ettepanekutega, mida mitmekesisuse päeva puhul korraldada oma töötajatele, koostööparteritele ja avalikkusele. Materjal on eelkõige mõeldud inspiratsiooniks, teha võib loomulikult palju muudki!

Mõned näited tegevustest: sõnavõtud, arutelud, seminarid, töötoad mitmekesisuse teemal. Fotokonkurss töötajatele-õpilastele-partneritele mitmekesisuse teemal, temaatiline viktoriin või filmivaatamine. Ühine erinevate rahvustoitude valmistamine või tavapärasest mitmekesisem valik töökoha kohvikus. Mitmekesisuse-teemalise infohommiku või seminari korraldamine koostööpartneritele. Koolitus võrdse kohtlemise, mitmekesisuse, inimõiguste teemal. Eelmistel aastatel on kutsutud näiteks ettevõttesse pimemassööre, Ladina-Ameerika tantsude õpetajaid, õpitud valmistama korea toitu, tutvutud pagulaste eluga Eestis, mängitud pimelauatennist ning üks organisatsioon kutsus ühislõunale oma büroohoones asuvad teised rentnikud, et koos mitmekesisuse teemat arutada. Kutsuge ka julgelt esinejaid ja valdkonna eksperte!

Rohkem infot: www.humanrights.ee/mitmekesisuse-paev

Jälgi infot mitmekesisuse päeva Facebooki lehel!

Allikas: Humanrights.ee

Seotud