Täna on maopäev! Vaata, kas oled ka mao märgi all sündinud ja mida siis horoskoop sulle näitab?

Täna, 16. juulil tähistatakse rahvusvahelist maopäeva, on World Snake Day. Looduskaitsjad ja bioloogid soovivad sel päeval meelde tuletada, et maailmas on praegu teada 3496 maoliiki, kellest paljud on väga ohustatud. Müstikute jaoks on aga maol ka teistlaadi tähendusi, tarkuse sümbolit on püütud mõista läbi mütoloogia ja astroloogia.

Madudel on looduses oluline roll

Paljud maoliigid on juba ohustatud ning eelkõige vähendab madude arvukust elupaikade kadumine. Ka kipuvad inimesed paljusid madusid lihtsalt niisama või hirmu pärast hävitama. Madude seas leidub muidugi ka väga mürgiseid liike, kelle hammustus on inimesele surmav. Siiski tasub meeles pidada, et  suurem osa maoliikidest on mürgitud – mürgised on vaid veerand maailma madudest. Enamik madudest püüab pigem kontakti inimesega vältida ning loomulikult on neil meie ökosüsteemis ja toiduahelas oma kindel ja vajalik koht ja roll täita.

Tihtipeale omistatakse madudele hirmuäratavaid omadusi ja roomajad on paljudele ka ebausu allikaks. Mütoloogiaski on maod olulist rolli mänginud juba aastatuhandeid, madu on üks prominentsemaid tegelasi Piiblis, aga ka iidsetes Mahabharata ja Egiptuste tekstides on madudest juttu. Esimeseks maomärgiks peetakse ligi 12 000 aasta vanust Türgist leitud maojoonist ning loomismüüdi suurt madu võib leida pea kõikide põlisrahvaste lugude seast.

Mao märgi all sündinud

Need, kelle sünniaasta on 1929, 1941, 1953, 1965, 1977, 1989, 2001, on hiina horoskoobi järgi sündinud mao aastal.

Mao märgi all sündinut iseloomustavad kõige paremini sügav mõtlemine ja tugevad tunded. Maol on hästi arenenud huumorisoon ja ta oskab kasutada seda õiges kohas. Heatahtlikkuse tõttu sobib Madu väga hästi näiteks psühhiaatri ametikohale. Teda ergutavad uued ideed ja intellektuaalsed vaidlused. Madu oskab anda asjadele huvitavaid mõtteid ning suudab kergelt liituda erinevate kõnelustega, kuid seda ainult juhul kui ei tegeleta asjatu lobisemisega.

Madu on tihti võimeline nägema situatsioone mitme külje pealt, mis muudab ta suurepäraseks otsustajaks. Madu järgib vastuvõetud otsuseid hoolsalt ja üldiselt nii tõetruult, et keeldub kategooriliselt teistest nõuannetest. Madu on iseseisev töötegija. Madu on suuteline lahendama raskeid probleeme lendleva kergusega ning kontrollitud maneeriga. Maole on kingitud suurepärane mälu, mis aitab teda edasi karjääriredelil. 

Madu armastab pidusid ning tahab elada luksuslikult. Aeg-ajalt vajab Madu siiski tõmbumist oma maailma ning tahab siis ainult tegeleda oma hobidega. Madu kaitseb usinalt on sõpru kui selleks vajadust on ja soovib luua ainult pikemaajalisi sidemeid. Meelitamine on Maole mäng. Ta on suhetes romantiline kuid küllaltki pealesuruv. Madu sobib partneriks inimesele, kes suudab anda talle piisavalt vabadust.

Keltide horoskoobi madu on kirglik ja uudishimulik

Keldid olid kultuurilt ja keelelt lähedased indoeuroopa hõimud, kes elasid I aastatuhandel eKr Lääne- ja Kesk-Euroopas. Nad tundsid suurt au looduse rütmide vastu ning jälgisid pingsalt iga aastaja iseloomu ja mõju inimestele. 

Keldi horoskoobi järgi oli madu see, kes oli sündinud ajavahemikus 18. veebruarist kuni 17. märtsini.

Maod näevad alati rahulikud ja lõõgastunud välja, kuid sageli on pealmine pilt petlik. Madu on uudishimulik, ta oskab ja julgeb alati küsida ja avastada. Tänu sellele on tema maailmapilt ka rikkalik ja kirju. Ta on veenev ning kirglik, oma eesmärkide nimel on ta valmis ka üle laipade käima. Maod armastavad spontaansust ning on ka käitumiselt üsna ettearvamatud.

Indiaanlaste horoskoobis on madu maagiline, visa ja tööle pühendunud

Põhja-Ameerika pärismaalased, indiaanlased, on alati püüdnud elada kooskõlas loodusega, selle elementide- ja jõududega. Nende uskumust mööda on Maa, Taevas, Kuu ja Päike kõige tähtsamad taevaelemendid. Maad peavad indiaanlased kõikide inimeste suureks emaks ja oma suurima austuse märgiks kutsuvad teda ema Maa, suhtudes temasse äärmise aupaklikkuse, lugupidamise ja suure südamlikkusega. Indiaanlaste astroloogia aluseks on Päikese ja Maa tiirlemisest põhjustatud looduse suur ringkäik, millest põhjustatud aastaaegade vaheldumises näevad nad igikestvat elumüsteeriumi. 

Indiaanlaste horoskoobi järgi oled madu siis, kui oled sündinud ajavahemikus 23. oktoobrist kuni 22. novembrini.

Mao elemendiks on vesi: see sümboliseerib sügavaid emotsioone ja alateadvuslikke hingelisi vajadusi. Nii on mao märgi all sündinutel eriliselt hea vaatlusvõime ja anne näha inimeste psüühika tagamaid ja süvahoovusi.

Madu kuulub kilpkonna klanni. Teda iseloomustavad sügavad ja intensiivsed tunded, ettenägelikkus ja hea intuitsioon. Tavaliselt ei jää neile saladuseks, mis teiste inimeste sees toimub. See teeb maost küll hingeeksperdi, kuid tekitab samas teatavat kõhedust ja teda peetakse mitte just sümpaatseks inimese.

Läänetuuled soosivad maole omast vajadust sisevaatluseks ja enesesse süüvimiseks. Looduse elujõud ei tungi temast välja, vaid suundub hinge sisemusse, st. vaimsetesse sfääridesse. See aitab maol ära tunda ja nähtavaks teha elu varjatud poolt. Madu on väga realistlik inimene.

Tüüpiline madu

Mao vaade on maagiline ning enamusele tekitab see tunde, et tegemist on salapärase ja seletamatu loomusega. Madu on enamuse jaoks väga huvitav ja lummav, kuid samas eemaletõukav. Ta tahab rohkem teada, kui silmadega näeb, ning see teeb temast sihikindla uurija. Enamasti on mao huvi suunatud mitte teaduslikele probleemidele, vaid inimpsüühikale või isegi müstilistele asjadele. Eriti paeluvad madu ebaselged olukorrad ja inimesed ning siis ei jäta nad enne, kui on saladuste jälile saanud.

Madu on auahne, kindlameelne ja visa. Ta püüdleb järjekindlalt oma eesmärkide poole. Ta ei anna kunagi alla, isegi mitte siis, kui on oma võimete piirini jõudnud või selle isegi ületanud. Madu ei säästa ei ennast ega teisi ning seepärast on temaga suhtlemine väga pingutav. Teisalt võib maole alati loota. Ta ei jäta sind hätta ka siis, kui teised on juba käega löönud. Mao märgi all sündinu elab pidevalt äärmuste vahel – tõustes kord kõrgustesse, kord langedes põhja. Kuid päris lööduks ei saa neid kunagi tunnistada.

Madu lapsena

Maolaps on tõeliselt tugev isiksus. Ta on väga aktiivne, teadmishimuline, eksperimenteerib oma mänguasjade, iseenda ja vanematega. Teravad esemed ja tuli peaksid tema eest kindlas kohas olema. Kool ja õppimine pakuvad maole suurt rõõmu, sest siin on võimalus pidevalt midagi uut teada saada. Õpetajad võivad nii mõnelegi ebameeldivale küsimusele vastuse võlgu jääda, sest see laps tunneb huvi rohkema kui tähestiku ja ükskordühe vastu.

Ebaõigluse korral näitab väike madu oma võitlusvalmidust. Ta kaitseb eeskätt oma klassikaaslaste huve ning seetõttu saab temast sageli grupijuht. Selline iseseisev laps saab elus hästi hakkama. Puberteedieas võib tekkida probleeme seksuaalsusega, sest madu tahab ka seda valdkonda intensiivselt uurida, kuid ta ei oska selliste uute kogemustega piisavalt ettevaatlikumalt ümber käia.

Madu ja armastus

Mao tunded on ülimalt intensiivsed ja tema armastus põhjatu. Ometi avaldab ta oma tundeid viivitades ja kõhklevalt. Mao armastatu peab olema väga kannatlik ja taluma pinget seni, kuni madu on endas selgusele jõudnud. Alles siis omandab armastus kirglikud ja isegi ekstaatilised jooned. Üldiselt on madu usaldusväärne partner. Ta võtab abielutõotust väga tõsiselt. Probleeme toob endaga see, et ta kipub partnerit omandiks pidama ning sellel pinnal tärkav armukadedus, mis võib kooselu ja läbisaamist tumestada. Madu peaks oma partnerile rohkem vabadust andma, muidu muutub armastus ja kirg piinavaks.

Töötav madu

Mao märgi all sündinu pühendub täielikult tööle. Ta on auahne, läbilöögivõimeline ja erialaselt väga kõrge kompetentsiga. Madu peetakse sageli ebameeldivaks kaastöötajaks ja ülemuseks, sest tema terava pilgu eest ei jää ükski puudus varjule. Võitlustuhinas võib madu kasutada ka ebaausaid vahendeid, kuid õnneks harva, sest tavaliselt lööb ta vastast oma oskuste ja nutikusega. Maole sobivad uurimisega seotud erialad.

Kuna madu hoiab oma tundeid äärmiselt kaua vaos, siis võib see pikapeale tervist kahjustada. Eriti kannatavad magu ja soolestik. Ta peaks laskma energial vabalt voolata ja jälgima, et see ei kuhjuks. Eriti negatiivse energia kuhjumine võib põhjustada agressiivsust.

Meeleolukat maopäeva kõikidele päris- ja inimmadudele!

Allikad: Naistekas 1, Naistekas 2, Naistekas 3, Para.ee, Õhtuleht

Seotud