Täna on kevadine pööripäev: 10 asja, mida tasub teha, et kindlustada edukas kevad-suvi

Kevadine pööripäev toob kaasa uue hingamise, energia ja väe. Pööripäev tähistab astronoomilise kevade algust. Kevad ise ei hooli kalendrist ega tähetarkusest, vaid saabub tasapisi koos kõrgeneva päevakaare ja tema äratatud kevadmärkidega. Seekordse kevade alguse teeb eriliseks seik, et pööripäev langeb kokku täiskuuajaga.

Pööripäevad märgivad tasakaalu päeva ja öö, valguse ja pimeduse vahel. Kevadine pööripäev näitab, et nüüdsest hakkavad päevad olema pikemad kui öö, mis on sümboolselt valguse võit pimeduse üle.

10 tegevust, mida tänasel kevadisel pööripäeval teha:

1. Ärka koos päikesega. Tervita teda ja tunne tänulikkust selle kõige eest, mida päike meile pakub.

2. Kaunista oma kodu kevade saabumise puhul – too tuppa oksi ja kevadlilli.

3. Tee suurpuhastust, et minna kevadele vastu puhta, värske ja säravana. Kindlasti ava aknad, lase sisse värsket õhku ja tuuluta tube.

4. Mine kindlasti õue, jaluta looduses, märka esimesi kevade märke ja tunneta uut energiat, mis koos kevade kohale jõudmisega saabub.

5. Süüta kollased ja oranžid küünlad, mis tähistavad päikese energiat ja jõudu ning võitu pimeduse üle.

6. Ennusta tulevast ilma. Usutakse, et kust kandist puhub tuul pööripäeval, sealt puhub ta terve kevade. Samuti tähendab külmast või kõvast kaarest puhuv tuul külma kevadet ja vilu suve, soojast või vesikaarest puhuv tuul aga sooja. Pööripäevale eelnevad sajud tähendavad kehva põllusaaki, pööripäevajärgsed sajud seevastu head.

7. Tee rituaale, mis on seotud uute alguste, viljakuse, muutuste ja arengutega. Väga hästi sobib ka tänulikkuse rituaal. Vaata rituaali SIIT.

8. Pane kirja oma plaanid, ootused, lootused ja soovid, mille täitumisest sa unistad. Kevadine aeg on loomise ja jõulise arenemise aeg. Asu oma unistuste nimel tööle ja anna ka universumile märku, mida sa oma ellu soovid.

9. Istuta mõni taim. Olgu see seemne mulda panemine sinu kevade tervituseks.

10. Pööripäev märgib tasakaalu päeva ja öö ning valguse ja pimeduse vahel. Vaata üle, kas sinu elu on harmoonias. Kas erinevate elu valdkondade ning hinge ja keha vahel valitseb tasakaal? Mõtle, mida saaksid muuta, et sinu elu oleks parem ja harmoonilisem.

Kaunist ja päikselist kevadet!

Loe lisaks: Tee restart – muuda oma elu 7 päevaga!

Kasuta tänulikkuse võtit: 7 asja, mis viivad sind kohe tänulikkuse lainele

7 viisi, kuidas avada oma südametšakrat

10 armastust, rõõmu ja tuge pakkuvat sõnumit sinu kaitseinglitelt

Seotud

5 praktilist nippi kuidas meeleolu tõsta

Liitu meie uudiskirjaga ja saa 5 praktilist nippi kuidas kiiresti enda meeleolu tõsta.