Täna on 5.05! Mis on selle numbri ajalooline, vaimne ja numeroloogiline tähendus?

Numeroloogia on müstiline teadus, mis näitab, et üks või teine number kannab ka erinevat tähendust ja vibratsiooni. Number viite loetakse üldiselt maailma täiuslikkuse ja inimese numbriks. Loe, millist energiat hoiab seoses sellega endas tänane maagiline kuupäev 5.05!

Juba iidsetel aegadel arvati, et number viis on inimese number, esindades inimese kahte kätt, kahte jalga ja pead. Sellest lähtuvalt luges Pythagoras inimest mikrokosmoseks, ehk täielikuks universumi vasteks.

Endisaegsed hiinlased uskusid, et inimesel on viis meelt ja igaüks tajub asju viiel erineval moel. Viis on ka erinevaid maitseid, mida inimene suuga tunneb – soolane, mõru, hapu, kibe ja magus. Erilise õnnistusena võib inimene kogeda viit asja – pikka iga, rikkust, tervist, elujõudu ja loomulikku surma.

Hinduismis on kõneldud inimese viiest omadusest, milleks on kuju, tähelepanuvõime, teadvus, teadmine ja tegutsemine. Jumal Shivat on kujutatud viienäolisena.

Budismis seostub viis inimese vaimse arenguga. Selle viis jõudu ehk balat on usalduslikkus, tarmukus, täpsus, keskendumisvõime ja tarkus. Viis takistust mediteerimisele ning meelte selgusele on viha, tuimus, laiskus, ärevus ja kahtlus.

Astroloogias ja keskaja alkeemias ühendati viit planeetide ja algainetega (Merkuur ja vesi, Veenus ja metall, Marss ja tuli, Jupiter ja taimeriik, Saturn ja maa). Viiendat algainet otsides sai alkeemikutel sellest numbrist ka elu loova ja kaitsva vaimu sümbol.

Ka vana nõiamärk pentagramm on viieharuline. Kosmilise sümbolina kujutab see makrokosmost (universumit) peegeldavat mikrokosmost (mikromaailma). Keskajal soosisid pentagrammi lisaks kabala pooldajatele ka alkeemikud. Makrokosmose sümbolina ühendati pentagramm nende nelja algainega, mida inimene selle abiga valitseda saab. Tipud, millele pentagramm toetub, tähendavad maad ja tuld, külgteravikud õhku ja vett. Ülespidi suunatud tipp märgib viiendat elementi, eetrit, mida saab tõlgendada ka universumit valitseva jõuna või kõigest materiaalsest vaba puhta vaimuna.

Pentagramm on saanud inimese ja täiuslikkuse numbrina kaitsva või õnne toova märgi omadused. See pidavat halvad jõud vangistama ja võimetuks tegema. Pentagrammist said abi ka nõiad, kes said sellest oma loitsudele jõudu. Kui aga pentagramm tagurpidi keerata, siis tuntakse seda satanismi ja musta maagia märgina ning tema mõju muutub negatiivseks.

Sageli on number viit looduse, kevade, erootika, viljakuse ja kasvuga seostatud. Vanasti sümboliseeris see taeva (3) ja emakese Maa (2) püha liitu. Inimeste maailma sobitatuna sai sellest abielu ja pulmade number. See kujutab kahe erineva elemendi, meheliku ja naiseliku, ühendust. Arvati, et pulma peaks kutsuma hea õnne jaoks viis peigmehe meessoost ja viis pruudi naissoost sõpra.

Number viit peetakse ka armastuse numbriks. Pulmades soositakse taimi, mille õied või lehed on viieharulised. Viljakuse arvuna kujutab viis elu ja eksistentsi täiuslikkust ja uuenevat jõudu. Seda peetakse ka jumalaema numbriks.

Tänane kuupäev 5.05 on seega sobib aktiivseks liikumiseks, õppimiseks, arenguks ja ka suhtlemiseks, abieluettepaneku tegemiseks, abiellumiseks ja ka perelisa planeerimiseks. Hea aeg on ka selleks, et teha ärilisi tehinguid, osta, müüa ja vahetada.

Allikas: P. Lempiäinen “Arvude sümboolika”

 

Seotud