Number kolm vanades uskumustes
Kõigile on ilmselt tuntud ütlus “kolm on kohtu seadus”. Ühe korra või äärmisel juhul kaks korda saab miski asi juhuslikult toimuda, kuid kui juba korm korda järjest juhtus sama lugu, siis usuti, et tegemist on juba seaduspärasusega.
Vanades rahvauskumustes teati, et enne kui keegi hinge heidab, koputati surma poolt kolm korda maja uksele või aknale. Samuti usutakse, et kui must kass lippab üle tee, siis viib ebaõnne minema kolm korda üle vasaku õla sülitamine.
Usuti ka, et see, kes on sündinud kolmanda kuu kolmadal päeval, saab eriti rikkaks ja õnnelikuks. Ka muinasjuttudes on number kolm väga levinud – kas on seal kolm kunigapoega, kolm ülesannet, kolm teed, mida valida või kolme peaga lohe. Ka nõidumisel kasutatakse kolme maagiat ning korratakse nõiasõnu kolm korda järjest.
Jumalikud triaadid ehk kolmest koosnevad grupid
Enimtuntud näide kolmese grupi kasutamisest on kristlusest tuttav Isa, Poeg ja Püha Vaim. Samas oli ka muistses Egiptuses püha kolmik Osiris, Isis ja Horus; tuntud on iidne druiidide kolmik Beli, Taran ja Esus; Kreeka kolm jumalat Zeus (taeva valitseja), Poseidon (merejumal) ja Hades (allilma valitseja) ning nende Rooma vasted Jupiter, Neptun ja Pluto; hinduismis on looja Brahma, hoidja Višnu ning hävitaja Šiva.
Egiptuse Isise, Osirise ja Horuse kolmainsus on seotud templirüütlite orduga ning Ristija Johannesega. Templirüütleid süüdistati inimpea “kurja” kujutise, Baphometiks kutsutud nikerdatud pea reliikvialaeka kummardamises. Kirjelduste järgi olid sellel vastamisi paiknevad kaks nägu, mõnikord räägiti ka kolmandast näost, mis oli keskele paigutatud. Mõne sõnul oli Baphometil nii naise kui ka mehe nägu. Kui sellel oli kaks nägu, siis on tõenäoline, et sellel olid vastamisi naise ja mehe nägu, mis aga viitab sellele, et see tehti Rooma kahenäolise jumala Januse järgi, kes on uute alguste ja lõppude, spirituaalsete väravate jumal. Janus oli ka muutuste, ühest olukorrast teise ja ühest maailmast teise minemise jumal, mis viitab sellele, et vastandite vahel asuv keskpunkt on värav.
Baphometi kuju põhineb iidse Egiptuse kolmainsustel (sealhulgas eelmainitud Osirise, Isise ja Horuse triaadil). Need kolme näoga kujutised sümboliseerivad teadvuse kolme jõudu – positiivset, negatiivset ja neutraalset – isegi kui keskpunkti ei ole kolmanda näo abil selgelt ära märgitud. Selle taga võib peituda androgüünsuse alkeemilise sümbolismi mõte – mehe ja naise vastandite ühtsus. Meesjumalat (peajumalat) on läbi aegade peaaegu alati seostatud päikese või taevaga ning naisjumalat kuu või maaga. Nende jumaluste liidust sünnib “Päikese poeg” ning kolmainsus ongi loodud. Hiljem muutus Baphomet muu hulgas ka satanistlikuks sümboliks, millele seksuaalsusega seotud rituaalides omistati suurt rolli.
Kolm juveeli
Triaad on põhinenud ka aju kolmel osal. Jainismi pühas raamatus on öeldud, et inimene peaks kiirgama kolme juveeli valgust. See tähendab, et selleks, et näha valgust – saada valgustatuks – peame kasutama “kolme juveeli”. On tõenäoline, et need kolm juveeli esindavad aju kolme osa: käbikeha, ajuripatsit ning taalamust.
Need kolm juveeli olid ka kolm kuldset õuna, mis olid Kreeka Hesperiidide aia müüdis puu otsas, mida valvas Ladoni-nimeline madu. Puu on seitsmetasemeline puu või redel, mis esindab selgroogu. Druiidide jaoks sümboliseeris seda sama triaadi tammepuu puuvõõriku kolm valget marja – elupuu jumalad ning hinged puu sees.
Budistlikus usundis on samuti kolm juveeli, mis vabastab meid ümbersünnist materiaalselt tasandilt. Pühitsetu ütleb: “Ma lähen pelgupaigaks Buddha juurde (algataja), Dharma juurde (õpetused, Buddha sõnad) ning Sangha juurde (pühitsetu kui keha).” See on teekond valgustatuseni: isa, poeg ja vaim. Kolm juveeli, õuna või marja vastavad isase (käbikeha) ja emase (ajuripats) vastanditele ning kõige olulisemalt neutraalsele punktile (taalamus), kus need kaks ühendatakse üheks.
Arvatakse ka, et kolmainsuse kontsept ja kõik, mis on sellega seotud, on pärit kollektiivsest teadvusest.
Elutee number kolm
Eluteenumbri leiad, liites kokku kõik numbrid oma – või kellegi teise sünnikuupäevas ja taandades tulemuse ühekohaliseks. Näiteks kui oled sündinud 05.03. 1978, liida nii: 5+3+1+9+7+8=33=3+3=6.
Numbri 3 positiivsed omadused: eneseväljendus – inspireeriv, optimistlik, veetlev, andekas, armastav, seltskondlik, kunstihuviline, keeleandeline, tähelepanelik, sõbralik, truu.
Negatiivsed omadused: arglikkus – laisk, torisev, pillaja, edev, küüniline, kriitiline, sentimentaalne, armukade, kade, ahne, sallimatu, ebausaldav, kahtlev.
Karmaülesanne: omakasupüüdmatu teenimine
Kolm on valikute number
Nõid Anete on kirjutanud: Number 3 on maagiline number, see number näitab, et sul on elus valikuid ja igal valikul on konkreetne tulemus. Selle numbri puhul ei saa üle ega ümber maagiast, paljudes muinasjuttudes kasutatakse just seda numbrit (3 soovi, 3 põrsakest, 3 kuningriiki jne). Kui mõelda muinasjuttudele, siis variandid 1, 2 ja 3 on üksteisest väga erinevad ja viivad väga erinevatele radadele. Kui number 3 end sinu elus palju näitab, siis mõtle muinasjuttudele, kõige parema tulemuse saavutad kõige keerulisemat ja raskemat rada läbides. Vali rada, millel on süda sees, isegi kui see tundub raske, siis lõpptulemus võib sind üllatada.
Allikad: Telegram.ee, Alkeemia.ee