Täna on 2.02! Mis on selle numbri vaimne, numeroloogiline ja müstiline tähendus?

Numeroloogia on müstiline teadus, mis näitab, et üks või teine number kannab ka erinevat tähendust ja vibratsiooni. Loe, milline on numbri kaks tähendus ja millist energiat see kannab.

Antiikmaailmas tähistas number kaks Kuud, mis väljendas naiselikkust. Usu maailmas on see kujutanud viljakusjumalannat ja lõpuks Emakest Maad looduse suure emana (Magna Mater).

Antiikmaailmas ilmnes kahe naiselikkus ka nimede panekus – tüdrukutel oli muistses Roomas alati kaks nime.

Pütaagorlased uskusid, et naiselikud numbrid olid seotud halbade asjadega, nagu näiteks deemonite ja ebamaiste jõududega. Kardeti, et just siis võivad juhtuda kõiksugu ebasoodsad sündmused.

Keskaegsed teoloogid nägid number kahte kui inimese Jumalast eemaldumist ja pattulangemist. Küll aga võis sellest tõusta ka uude ühendusse – maisest taevalikku.

Mitte kõik ei ole aga pidanud number kahte negatiivseks numbriks. Eri kultuurides on püütud vastandite ühendamise ehk kahe poole liitmisel saada tervik, mis on rikkam kui mõlemad pooled eraldi. See märgib harmooniat ja tasakaalu. Kaug-Idas ilmneb see yini ja yangi pärandis ning seda sümboliseerivas joonises.

Tegelikult kubiseb terve maailm kaksiksüsteemidest. Eksisteerib nähtav ja nähtamatu, mis moodustab koos kõiksuse. On hea ja paha, valgus ja pimedus, päev ja öö, elu ja surm, mehelikkus ja naiselikkus, parem ja vasem jne. Ka enamik uskusid põhineb kahele vastandjõule või neist moodustunud harmooniale ja tasakaalule.

Number kahte on ka usaldusväärsuse arvuks peetud. Vandudes pannaks ju just kaks sõrme piiblile.

Ajaloost on tuntud palju kahepäiseid koletisi või olendeid, kes on just kahest eri loomast või inimesest kokku pandud. Samuti on maagilisi omadusi omistatud kaksikutele. Ka mõned iidsed jumalad olid kaksikud.

Numeroloogias elutee number 2 näitab: positiivsed omadused: suhtlus – diplomaatiline, truu, harmooniline, sõbralik, tundlik, kunstihuviline, kaastundlik, seltskondlik, koostöövõimeline. Negatiivsed omadused: tuulelipp – ülitundlikkus, argus, iseloomutus, ükskõiksus, hoolimatus, otsustusvõimetus, pessimistlik, masenduv, valelik, silmakirjalik. Karmaülesanne: eneseväärikus.

Elutee numbri arvutamine on väga lihtne: liida kokku oma sünnikuupäev, kuu ja aastaarv. Seejärel liida kahekohalise arvu numbrid omavahel veelkord kokku, saad ristsumma. Näiteks inimese, kes on sündinud 21.12.1997 elutee: 2 + 1 + 1 + 2 + 1 + 9 + 9 + 7 = 32; seejärel 3 + 2 = 5.

Nõid Anete on kirjutanud number kahe kohta nii: “Number 2 nägemine viitab tasakaalule, selles numbris on kaks komponenti, spirituaalne ja materiaalne. See number sümboliseerib protsessi, liikumist spirituaalsusest materiaalsesse, see number võtab nähtamatust spirituaalsest maailmast(nt mõtte või tunde) ja muudab selle mateeriaks. Number 2 viitab küll tasakaalule, kuid ometi võib selle numbri nägemisel elus tasakaal puududa. Sageli toob see number ellu hoopis kahtlusi, kaalutlemist, analüüsimist, toob ellu protsessi, kuid mitte lõpptulemust. Kui number 2 end pidevalt ilmutab, siis tuleb tegeleda loomisega, teha teoks iseenda mõtted ja teod. Number 2 puhul on oluline meeles pidada seda, et me ei ole oma mõtted ega tunded, mõtted ja tunded on elu liikumise protsessis tekkiv “toodang”, jälgi protsessi, liigu kaasa, kuid ära unusta, kes sa oled ja kust sa tuled.”

2.02 on ajalooliselt Tartu Rahu aastapäev ning rahvakalendri järgi pudrupäev ehk küünlapäev.

 

Seotud