Täna algab kevad: pööripäev toob kaasa uue energia ja väe!

Kevade algus toob kaasa uue energia, hingamise ja väe. Kevadine pööripäev näitab, et nüüdsest hakkavad päevad olema taas kord pikemad kui öö, mis on sümboolselt valguse võit pimeduse üle. Sel ajal on väga hea teha rituaale, mis on seotud uute alguste, viljakuse, muutuste ja arengutega. On aeg panna seeme mulda, et see kasvaks ja areneks – seda nii füüsilises mõttes, kui ülekantud tähenduses.

2018. aasta saab üleüldiselt olema täis positiivseid arenguid ja edasiliikumisi. Üheks esimeseks oluliseks murrangupunktiks ongi tänane kevadine pööripäev, mil saabub võit pimeduse üle ning aina rohkem valgust, soojust, lõhnu, ootust ja tundeid hakkab olema meie päevades. On taassünni aeg ning sinu vaim hakkab end tasapisi jälle ärkvele raputama.

Juba inimkonna esivanemad tähistasid iidsetest aegadest peale kevadist pööripäeva kui ärkamise ja tärkamise algust. Nüüd hakkavad energiamaailmas toimuma liikumised, mis toovad sind talveunest välja. Võta endale aega, et kohaneda. Mõned inimesed tunnevad endas suurt energiatulva, rõõmu, inspiratsiooni ja soovi tegutseda, samas kui teistel läheb talvest väljumisega pisut aega. Anna endale võimalus omas tempos kohaneda muutustega. Toeta oma keha ja vaimu, mine loodusesse, puhka, mediteeri või leia endale just see tegevus, millest tunned rõõmu ja mis paneb sinus taas energiad liikuma.

Kuidas tervitada kevade saabumist?

Alusta sellest, et tood tuppa kevadlilli ja tuulutad tube või teed soovi korral lausa suurpuhastust kodus. Võid teha ka iseendale puhastusrituaali soolaga. Süüta kollased või valged küünlad. Kui sul on kollast tsitriini, siis puhasta kristall, lae see täis ja mediteeri sellega või kanna/hoia seda lihtsalt enda lähedal, et kristalli energia pääseks mõjuma. Kui sul on võimalik, siis jaluta looduses, märka esimesi kevade märke ja tervita saabunud uut aastaaega.

Maarahvas on uskunud, et kevadise pööripäeva järgi saab ennustada tulevast ilma. Haljalas on räägitud, et tuul teeb pööripäeval pesa. Üldiselt usutakse, et kust kandist puhub tuul pööripäeval, sealt puhub ta terve kevade. Samuti tähendab külmast või kõvast kaarest puhuv tuul külma kevadet ja vilu suve, soojast või vesikaarest puhuv tuul aga sooja.

Saardes on arvatud, et pööripäevale eelnevad sajud tähendavad kehva põllusaaki, pööripäevajärgsed sajud seevastu head. Randlased ennustavad aga pööripäevatuule järgi kalasaaki.

Imelist kevade algust!

Allikas: Maavald.ee, Alkeemia.ee

Loe lisaks: Kevadine äratus kehale: neli harjutust kevadväsimusest vabanemiseks

Millised on parimad tiibeti meditsiini tarkused ja nipid kevadeks, et säilitada hea tervis ja hoida energiatase kõrgel?

Kuidas saada kevadväsimuse kütkest vabaks?

Kristallidega kevadväsimuse vastu: milline kristall aitab sinu tähemärgil ärgata talvest ja rõõmsalt kevadele vastu minna

Seotud