Täna, 22. detsembril on talvine pööripäev: tee maagilist rituaali, mis annab terveks aastaks jõudu ja väekust

Täna, 22. detsembril kell 6.47 alanud talv, on talvine pööripäev. See on väga eriline aeg, mil vaimumaailma väravad on avatud ning ringi liiguvad vaimolendid, inglid ja haldjad. Just nüüd on paras aeg, et praktiseerida ka pisut maagiat.

Talvise pööripäevaga lõppeb aeg, kus päevad muutusid aina lühemaks. Nüüd on saabunud oluline murdepunkt ja päikesevalgust hakkab meie päevades olema iga päevaga kukesammu võrra rohkem.

Juba iidsetest aegadest on talvist pööripäeva peetud aasta kõige erilisemaks ja maagilisemaks sündmuseks, kus ühel pool on surm ja teisel pool on sünd – lõpp läheb üle alguseks. See on aeg, kus lõpetatakse kõik, mis peab minema ja on meie jaoks täitnud oma ülesande. Nüüd peab tulema see, mida me oleme oodanud ja tahame tuua oma ellu nii energeetilisel tasandil kui ka materiaalsel.

Pööripäeval on maagiline võim ning just sel ajal on hea aeg viia läbi maagilisi rituaale. Kui soovid enda väekust, sisemist jõudu ja energiat suurendada, siis sobib sulle talvise pööripäeva väekas teerituaal.

Kindlasti oled tundnud looduses viibides, kuidas sinu enesetunne paraneb, sa muutud rahulikumaks ning sinu keha ja meel on ümbritsevaga suuremas harmoonias. Lisks looduses viibimisele on võimalik taimede energiat ja elujõud ammutada ka neist teed keetes. Põhjamaised taimed on väga jõulised ja vastupidavad ning jagavad meeleldi ka oma väekat energiat sinuga.

See teerituaal mõjub sinu kehale ja meelele jõuduandvalt ning koos ühe osana maagilisest pööripäevarituaalist, muudab see Päikese uue ringkäigu sinu jaoks viljakaks ning külluslikuks.

Alusta rituaali sellest, et võtad endale pisut aega vaikuseks või meditatsiooniks. Rahusta oma meel ning sõnasta oma taotlus, mida soovid selle rituaaliga saavutada. Seejärel pane vesi keema. Lausu veele, et keedad teda väekaks ja jõuduandvaks rituaaliks. Kui vesi on keenud, vala see teeürtidele peale ning jäta tõmbama. Samal ajal süüta ka kolm kollast või kuldset küünalt, mis on austusavalduseks Päikesele, uue ringi alustamise puhul. Kui tee on tõmmanud, siis hinga endasse aroome ja keskendu iseendale. Visualiseeri silme ette kõik see, mida soovid saavutada – seejärel asu teed jooma. Tunneta, kuidas taimede vägi jõuab su kehasse ning annab sulle jõudu. Kui oled rituaali lõpetanud, siis täna kõiksust ja loodust. Küünaldel lase lõpuni põleda.

Teerituaaliks vajad:

1. Kolm väikest kuldset või kollast küünalt

2. Teeürte:

Piparmünti

Kibuvitsamarju

Kaselehti

Vaarikalehti

Tee valmistamine: Võta 1-2 tl teesegu tassitäie keedetud vee kohta, lase 15 minutit tõmata ja joo.

Piparmünt suurendab keskendumisvõimet, puhastab meelt ja suurendab tundlikkust. Aitab kehal ja meelel vastu panna kiusatustele ja ihadele, mis muidu sulle halvasti mõjuksid. Tugevdab ka südant ja aitab parandada armuelu.

Kibuvitsamarjad ergutavad tundeid ja toniseerivad. See taim on tulvil vitamiinidest ja ka energeetilisest väest.

Kaselehed suurendavad ausust ja siirust, äratavad intuitiivseid jõude, lasevad näha tõde ja leida vastuseid oma küsimustele. Kase energia on pehme ja lohutav, ta vabastab hirmudest ja pakub kaitset.

Vaarikalehed aitavad pingesoleku ja närvilisuse vastu. Tugevdavad sisemist jõudu, suurendavad enesekindlust ja julgustavad oma emotsioone välja näitama.

Toimetas: Katrin Oidra

Seotud