Tallinnas toimub rahumeelne meeleavaldus Põhja-Dakota naftajuhtme vastu olevate indiaanlaste toetuseks

Kolmapäeval, 9. novembril kell 14-16 toimub Tallinnas Ameerika saatkonna ees (Kentmanni 9) rahumeelne toetusavaldus Põhja-Dakotas Standing Rocki reservaadis oma kodu, looduse ja puhta vee eest seisva indiaanirahva toetuseks.

Elust ja elukeskkonnast hoolijad on oodatud ühisele rahumeelsele toetusavaldusele, palve- tantsu-ja lauluringi, toetamaks Standing Rocki kaitsjaid ning vee- ja maailmahoidjaid. Põhja-Dakota indiaanlased tunnevad, et neile on tehtud ülekohut – ärihuvid ületavad nende ellujäämiseks olulise puhta maa ja vee säilimise. Ka on nende rahumeelset vastasseisu, milles osaletakse tervete perekondadega, politsei poolt veidi jõuliste meetoditega (pipragaas näkku, koerad kallale ässitatud, heli- ja valgusega mõjutamine jms) maha suruda püütud.

Rahumeelse toetusavalduse korraldajad räägivad oma eesmärkidest:

“Kogunemise eesmärk on avaldada palvete ja lauluga toetust meie Põhja-Ameerika vendadele ja õdedele, kes seisavad oma maa, elukeskkonna, puhta vee ja isikuvabaduste eest.

Toetame USA valitsust püüdlustes tagada demokraatia ning vägivallatu suhtlus põlisrahvaste ja nende toetajatega.

Mõistame hukka lepete rikkumise ja vägivalla, millega USA valitsus põliselanikke väärkohtleb ja alandab. Hinges on valu.

Mõistame hukka korporatiivsed huvid, millega lühinägeliku kasumi ja rahateenimise nimel unustatakse väärtused, mis aitavad ka tulevastel põlvkondadel elus püsida. Puhas vesi, puhas õhk, põlismetsad ja elupaigad. Hinges on õiglus.

Mõistame hukka Eesti Vabariigi valitsuse vaikimise ja nõutuse omal maal samadele probleemidele otsa vaadata. Ei Rail Balticule. Hinges on kindlameelsus.

Hoiame teid meeles, head vee ja maa kaitsjad.

Aeg on ignorantsusest vabaneda, aeg on hoida, mitte lõputult toota ja tarbida, kulutada ja hävitada.”

Osalejatel palutakse võtta kaasa:

  • trumm, et ühiselt mängida
  • head soovid ja palved, millega põlisrahvaste ja meie kõigi Päris-Maa-Laste kindlameelsust väestada.
  • plakat enda jaoks olulise temaatilise sõnumiga
  • soe termos teega ja soojalt riietuda

“Palve Standing Rocki indiaanlaste ja looduse toetuseks”
Vaata eestikeelsete subtiitritega videot olukorrast Standing Rockis:

Seotud