Tallinna külastab Woodstocki festivalil esinenud maailmakuulus spirituaalne hipilegend Fantuzzi

Puerto Ricolt pärit jutuvestja ja maailmaklassi muusik Fantuzzi, kes täna elab Hawaiil oma kätega puu otsa ehitatud majas, teab tuhandeid hipiajastu hiilgeaegadest pärit laule ja lugusid, millest osa jagab ta augusti algul toimuvatel kontsertidel ka Eesti publikuga.

Puerto Ricolt pärit jutuvestja ja maailmaklassi muusik Fantuzzi on rännanud mööda maailma üle 45 aasta ja esinenud igal kontinendil sadadel mainekatel festivalidel nagu Bali Spirit, Woodford Folk ja Woodstock. “Rändumuusikud nagu mina, me keskendume oma eesmärgile: ise lõputult areneda ja avastada ning samal ajal jagada ja inspireerida teisi elama oma unistust,” ütleb Fantuzzi. 

Fantuzzi artisti tee algas juba 12. aastaselt näitlejana ning ta on kaasa teinud tosinates filmides ja näidendites. Ta on esinenud koos selliste staaridega nagu Bob Dylan, Paul Simon, Richie Havens, rännanud koos bändiga Grateful Dead ja musitseerinud isegi koos Bob Marley emaga. Tema laul “Lost and found” sai 1979. aastal Los Angelese sümpoosiumil aasta parima laulu auhinna . Fantuzzi veetis 70ndatel palju aega ka lääne psühhedeelse kultuuri suurtegijate Timothy Leary ja Ram Dasiga, ta on käinud neljal Kumbh Mela festivail Indias, üle kümne korra legendaarsel festivalil Burning Man ja kolmekümne üheksal Rainbow kogunemisel ning teab sadu ekstreemseid lugusid 60ndate hipirevolutsioonist, mis teeb temast omamoodi altrnatiivse psühhedeelse ajaloolase ja jutuvestja, keda fännavad sajad tuhanded inimesed üle maailma.
Tänaseks elab müstiline energiast pakatav vanahärra Hawaiil oma kätega puu otsa ehitatud majas ja esineb ikka igal aastal kümnetel festivalidel üle maailma. Fantuzzi erakordsed rõõmust ja eufooriast pakatavad esinemised sisaldavad performance-elemente, uskumatuid lugusid tema rännuteedelt ja afro-funk&latino muusikat. Fantuzzi külastab augusti alguses Leedus toimuvat Euroopa Rainbow kogunemist, kuhu on oodata kuni kaks tuhat inimest ja nii jõuabki ta augustis ka eestlasi inspireerima.
“Oma esinemistel pajatan ma oma seiklustest ja kogemustest, mis võivad tunduda muinasjutulised. Et seda seiklusterohket muinasjuttu elama hakata, peab igaüks astuma oma südame teele, mis on väljaspool rutiini ja mugavustsooni ning täis nii väljakutseid, kui uskumatuid seiklusi,” tõdeb spirituaalne hipilegend Fantuzzi.
Fantuzzi esineb Viru Folgi festivalil reedel, 7. augusti õhtul kell 21.30 ja annab täispika kontserdi koos eesti muusikutega esmaspäeval, 10. augustil kell 19 Tallinnas, Katariina Kirikus
Vaata ka kodulehte www.fantuzzimusic.com ja jaga Fantuzzi kontserti infot sõpradega facebookis 

Seotud