Taimeteed aitavad võidelda külmetusega ja leevendada stressi

Mis võiks külmal ajal olla mõnusam kui tass sooja ja kosutavat taimeteed? Taimetee lõhnab ja maitseb hästi ning lisaks leidub selles ohtralt vitamiine, mineraale ja antioksüdante. See on vee kõrval üks tervislikumaid jooke ja nagu vesigi, nii aitab ka taimetee kehal dehüdratsiooni vältida, vahendab Tervisliktoitumine.ee

Hoolimata nimest ei valmistata taimeteed teetaimest, vaid hoopis ravimtaimede lehtedest, õitest ja juurtest. Taimeteed ja selle raviomadusi tunti juba Vana-Egiptuses ja Vana-Hiinas. Erinevalt teetaimest valmistatud joogist ei sisalda taimetee kofeiini. Taimetees ei ole ka arvestataval määral kaloreid. Seega on taimetee suurepärane ja tervislik alternatiiv kofeiini- ja suhkrurikastele jookidele.

ETNÜ toitumisterapeut Merike Kaarma selgitab, miks on taimetee joomine kasulik: “Nii nagu inimkeha, vajab ka ravimtaim oma igapäevaseks elutegevuseks teatud toitaineid. Taim saab oma toitained pinnasest, kust imab väikesi molekule ja valmistab neist päikeselt saadud energia vahendusel energiarikkaid ühendeid. Tervist toetav efekt saadakse peamiselt taimedes sisalduvatest keemilistest toimeainetest. Nende ainete hulka kuuluvad mitmesugused fenoolid, eeterlikud õlid, flavonoidid, mõru- ja parkained jne. Igal ühendil on kehale oma mõju ning efekt ilmneb sageli erinevate ainete koosmõju kaudu. Ravimtaimede ja nende keemiliste koostisainete teaduslikud uuringud on aluseks mõistmisele, kuidas need meie keha mõjutavad ning toetavad.”

Taimetee maailm on kirju, sest teed saab valmistada sadadest ravimtaimedest ning neidki saab omavahel segada. Seega on taimeteel lõputu hulk häid omadusi alates külmetushaiguste ravist kuni stressi leevendamiseni. Toitumisterapeut Merike Kaarma lisab: “Taimemaailma avastamine pakub suurt naudingut, sest ei erine üksnes tee värvid, vaid ka maitsed, omadused ja mõju kehale. Nii mõnigi võib avastada enese jaoks uusi võimalusi, kuidas on võimalik toetada oma keha väekate ravimtaimede abil. Näiteks kummelil on teena põletikuvastane, rahustav ja higistamist soodustav toime.”

Taimeteed aitavad külmetushaigustega võidelda

Taimeteed aitavad leevendada külmetushaiguste sümptomeid. Samas aga tasub neid kasutada ka profülaktilise abivahendina haiguste vastu võitlemiseks, sest neil on omadus toetada immuunsüsteemi. Tänu taimes leiduvatele vitamiinidele (eelkõige Tervislik teeseen on looduslik antibiootikum, millest saab abi mitmete tõbede korral

SUPERENERGIA TAIMEDEST: 10 ravimtaime, mis aitavad väsimuse vastu, annavad jõudu ja tasakaalustavad meelt

Kohv – head ja halvad küljed ning ajurveeda-põhine lähenemine

Seotud