Taimed, mis aitavad luua koju head energiat, rahu ja puhast õhku

Mida rohkem aega veedame siseruumides ja mida tehislikumaks meie elukeskond muutub, seda enam vajame enda ümber elavaid taimi. Tervetest ja elujõulistest taimedest saame hulgaliselt head energiat ning need aitavad ka tõrjuda meid ümbritsevat elektromagnetkiirgust.

Taimed vähendavad ka stressi ja võivad meid isegi kaitsta, puhastades ruumi mürkainetest. Tupsroht-liilia, jõulutäht ja portulak-turdleht imevad kõige rohkem elektromagnetkiirgust, seetõttu sobivad need hästi ruumidesse, kus on kasutusel elektriseadmed.

Töökohtades saab taimi kasutada vaheseinte asemel ruumi liigendamiseks, taimed muudavad toa õhulisemaks ja nii saab vältida teravatest nurkadest lenduvaid “mürginooli”. Toataimed on ka tõhusad mürasummutajad – mitmesugused hääled (konditsioneer, kontoritehnika, rääkimine) väsitavad ja tekitavad muidu rohkem stressi.

Hoolitse oma taimede eest hästi, sest kiratsevatel taimedel on vastupidine mõju – need kulutavad sinu energiat.

Taimed, mis aitavad kaasa hea energia liikumisele ja mõjutavad meeleolu

Punased või roosad lilled loovad romantilise meeleolu – orhidee, liilia, roos, bromeelialised.

Punased ja kollased lilled aitavad kaasa seedimisele – liilia, orhidee, roos. Kollaste õitega taimed, näiteks gerbera, aitavad ka paremini keskenduda.

Rohelised taimed kiirgavad rahu ja harmooniat ning leevendavad stressi – alokaasia, vahelduvalehine lõikhein, araalia, monstera.

Ümarate lehtedega taimed loovad jõukust – Sandersoni laternlill, kalanhoe, peperoomia.

Rikkalik lilleseade näitab võõrustajate külalislahkust. ja värsked lõikelilled loovad uut energiat.

Milliseid taimi valida?

Asalea hoiab majas reipust, aitab pühenduda põhilisele ja ei lase tähelepanul minna pisiasjadele. Asalea kaitseb tagarääkimise, vale ja sebimise, närvilisuse ja ebakindluse eest.

Aaloe on hea seal, kus on palju haiguseid, mis näitab, et majas on nõrk bioväli. Aaloe kaitseb elamist haigusttekitavate energiate ja vibratsioonide eest, puhastab ja tugevdab ruumi energeetikat.

Kalla kaitseb maja õnne, kus puudub üksmeel, kus abikaasad ei leia ühist keelt. Kalla mitte ainult ei vii vastandenergiaid kuldse kesktee poole, vaid muudab neid rõõmuallikateks. Kalla energia seisab laiskuse, pessimismi, kurbuse, rõhutuse ja depressiooni vastu. Kalla tõstab immuunsust emotsionaalse väsimuse ja stressi vastu, täites õhku rõõmu ja reipusega.

Kaktused on erinevad, kuid mõjuvad enam vähem ühte moodi: tõmbavad endasse inimese negatiivsed energiad, muudab vihkamise, kurjuse ja vastikustunde, toimib justkui piksevardana. Kaktused ei lase elamisse negatiivset energiat, sellepärast on soovitatav panna nad aknalauale ja välisukse vastu.

Monstera on vajalik seal, kus kõik on väga kaootiline, kus olude sunnil on kõik pea peale pööratud. Monstera imeb endasse korratuse energia, kontsentreerib kogu energia rahuks ja tasakaaluks.

Sõnajalg – “kuldse kesktee” taim, on ideaalne väliste energivoogude harmoniseerija. Samuti soodustab paranormaalsete võimete ilmsikstulekul ja äratab üles inimese varjatud võimed. Sõnajalg viib inimese kompromissini ja annab ruumis vaoshoituse tunde.

Juudihabe neutraliseerib neutraliseerib kadedust neil, kes elavad kõrvuti kadedatega.

Varjukannike (säntpoolia) on rahustava toimega, loob mugavustunde ja rahu. Toob rahu unetule. Valge kannikesed puhastavad ruumi rasketest mõtetest ja ebameeldivatest tunnetest; nad on head seal, kus elevad väikesed lapsed, kaitsevad neid negatiivsuse eest. Roosad ja punased kannikesed puhastavad ruumi pingest ja suletud energiatest, kus inimesed võivad kergelt haigestuda; nad kergendavad ruumi energeetikat.

Fuksia puhastab elamist “soostunud” energiat, hoiab ruumi energeetikat pidevas loomulikus liikumises, lastes nii pidevalt juurde voolata uutel loomingulistel energiatel, aitab sellega väljuda ebameeldivuste kinnisest ringist.

Alpikann on hea sellises elamises, kus tihti viibivad emotsionaalsed inimesed, kellel on pehme, muutlik iseloom ja sõltuvad palju oma tujust ja neile on oluline ümbritsevate inimeste arvamus. Elamises on selle tõttu negatiivne hirmu energia, sest nad on ebakindlad endas, aga see tekitab ebamugavustunde ja teiste lähedaste haigestumist. Alpikann võtab ära mitteliikuva energia, toob kaasa hingestatuse ja loomingulisuse tõusu, mida on pehmeloomulistel inimestel väga vähe. Tänu alpikannile tõuseb tuju, tegib tahe midagi teha, ta kaitseb pettumuste eest.

Magamistuba: millised taimed sobivad, millised mitte?

Lavendel on rahustava ja lõõgastava toimega taim, mis aitab leevendada ärevust ja toob hea une. Lavendeli eeterlikud õlid aitavad tõrjuda ka stressist tekkinud peavalu.

Tups-rohtliilia sobib samuti tuppa, kus puhatakse. Taim püüab õhust endasse mürgiseid ühendeid ning puhastab õhku. See aga tagab hea une, parema väljapuhkamise ja tervise.

Havisaba puhastab samuti õhku ja sobib seetõttu suurepäraselt magamistuppa.

Magamistoas võiks olla üldiselt mitte väga palju taimi. Piisab, kui on üks-kaks taime. Üldse ei ole soovitav oma magamiskoha läheduses hoida monsterat. See taim neelab ülemäära palju hapnikku ja imeb inimesest positiivset energiat.

Vaata lisa taimede omaduste kohta Maakodu.delfi.ee, Millised taimed sobivad kõige paremini sinu tähemärgile?

Poolvääriskivid aitavad luua koju head energiat ja harmoonilist aurat

Viis tehnikat, kuidas kaitsta end negatiivse energia ja pahasoovlike inimeste eest

Seotud