Täieliku seksuaalse naudingu kogemiseks pead sa esmalt usaldama naudingut ennast, mis tähendab nii meheliku kui naiseliku seksuaalsuse aspekti omaksvõtmist

Mõned naised võivad saada emakakaelaorgasmi suudeldes või üldse ilma mingi füüsilise kontaktita. Teised kogevad ainult kliitoriorgasme, olenemata sellest, milliseid asendeid nad kasutavad või kui osavad ja armastavad nende partnerid on. Ja on ka selliseid naisi, kes ei pruugi kunagi kogeda midagi, mida orgasmiks nimetatakse, ent ometi on rohkem seksuaalselt rahuldatud kui mõni, kes orgasme kümnete kaupa kogeb. Paljud naised vajavad pika aja jooksul vaikses tempos kasvavat stimulatsiooni, samas kui mõni teine ei vaja peaaegu üldse mitte mingit soojendust. On naisi, kes on võimelised orgasmi saama pelgast mõttest.

Naiste orgastiline potentsiaal on väga erinev: kõik naised on erinevad ning üks ja sama naine reageerib erinevatel ajahetkedel erinevalt. Pole olemas sellist üht ja ainust reaktsiooni, mida saaks nimetada „õigeks“. Naine võib olla multiorgastiline või mitteorgastiline; kui ta suudab lõdvestuda ja usaldada oma sügavat südametarkust, alistudes samal ajal särava ja loomuliku avatusega, haarab orgasm ta endasse pealaest varbaotsteni. Orgasm ei ole vajalik või alati mitte isegi soovitatav. Kuid on ka neid, kelle jaoks orgasmist suur probleem võib kujuneda.

Mõne naise keha ja emotsioonid on täiesti avatud ja täis armastust, kuid ta lihtsalt pole orgasmisaaja tüüpi. Ta naudib tohutult seksi ja tunneb suurt rahuldust ka ilma orgasmita.

Samas teine naine võib olla võimeline sügavateks orgasmideks ja tahta neid saada, kuid tema emotsionaalsed hirmud võivad seda takistada. Kuna ta loomulik energiavoog on blokeeritud, tunneb ta end pinges ja tühjana, justkui midagi oleks ta elust puudu.

On palju põhjusi, miks muidu orgasmivõimeline naine seda ei koge. Võib-olla on ta tööpäevast kurnatud. Võib-olla on ta haige, või tal on mingi infektsioon või vigastus, mis takistab tema energia täielikku ringlemist.

Väga sageli takistab orgasme emotsionaalne vastupanu alistumisele. Kui naine ei usalda oma partnerit, ei suuda ta end täielikult vabaks lasta. Mis teeb ühe mehe (või meheliku osapoole) seksuaalses mõttes usaldusväärseks? See on tema teadvuse ja tunnete tugevus ja avatus. See on tema võime olla olemasolevas hetkes kohal, teadlik, armastav, kirglik, tundlik, metsik, mänguline ja spontaanne ning oskus samal ajal seksuaalset ühendust enesekindlalt üha uuenemas ja sügavamaks muutumas hoida.

Kui mees end oma tunnetesse ära kaotab, ei saa naine teda usaldada. Kui mees buldooserina ejakulatsiooni poole liigub, ei saa naine teda usaldada. Kui mees kardab võtta seksis juhirolli või kui ta juhib, ilma et ta tunnetaks naise vajadusi, siis naine ei saa teda usaldada. Siis ei suuda naine end täielikult vabaks lasta ja lubada ohjeldamatul energial end vallata ja jumal teab kuhu viia.

Samas võib naine enda avamist karta ka siis, kui mees on vägagi usaldusväärne. Naine võib maskuliinsele seksuaalenergiale automaatselt vastu hakata, kuna teda on kunagi seksuaalselt või emotsionaalselt kuritarvitatud.

Või siis oli tema ema nõrk, manipuleeriv või õnnetu, mitte ideaalne näide tõelisest naiselikust väest. Sellest tulenevalt ei pruugi naine täiskasvanuna usaldada (või püüda suisa eemale tõugata) omaenda sügavat naiselikku jõudu, oma armastuse mõõtmatust ja oma taltsutamatut kirge ja raevu, eelistades selle asemel klammerduda oma meheliku jõu külge ja olla kaitseseisundis.

Kui naisel puudub usaldus kas isa või ema vastu, võib ta jääda emotsionaalselt kaitseseisundisse ja suletuks. Ta võib hirmust ajendatuna takistada meheliku armastuse sisenemist sügavale oma kehasse või ta võib mitte usaldada omaenda naiseliku tarkuse ja energia määratut jõudu. Mõlemal juhul pärsib ta oma loomulikku võimet orgasmi saada.

Aktiivne vastuvõtlikkus on seksuaalsuses oluline, kuigi sageli osutatakse sellele just vastupanu. Meespartner peab õppima avanema ja naispartneri energiat vastu võtma – nii tumedat kui heledat, metsikut ja hoidvat. Ja naispool, kui ta tahab armastuse täiuslikkusesse lahustuda, peab teadlikult selle valiku langetama ja aktiivselt avanema, et võtta suurt mehelikku armastust vastu nii sügaval oma südames kui kehas.

Kui naispool kaitseb alateadlikult oma südant sügava ja seksuaalse meheliku armastuse eest, ei ole ta võimeline end lõdvaks laskma. Siis hoidub ta alati nii partneri armastuse kui avanemise eest. Selline emotsionaalne kramp või hirm alistumise ees takistab ka sügavamate orgasmide saamist. Ja vahel ei võimalda see orgasme üldse saadagi. Ja päris kindlasti pärsib see seksuaalse naudingu kogemist südame tasandil olenemata sellest, kas naine jõuab orgasmini või mitte.

Selleks et kogeda täielikku seksuaalset naudingut, lasta end enneolematul naudingul kanda, pead sa esmalt usaldama naudingut ennast, mis tähendab nii meheliku kui naiseliku seksuaalsuse aspekti omaksvõtmist.

Hirm kontrolli kaotamise ees, hirm avatuse ees, hirm mehe sisenemise ees sinu kehasse, hirm naiseliku väe ees – kõik need ja ka muud hirmud takistavad orgasmide kogemist. Ja selleks, et tõeliselt lõdvestuda ja loomupärast potentsiaalset orgasmi kogeda, hakka praktiseerima oma kehas, hingamises ja emotsioonides asuvate blokeeringute vabastamist. Nii õpid täielikult oma loomulikule energia- ja avatusevoole alistuma.

Teadliku armastaja nipp on armastus. Aktiivne armastus. Teadlik seksija kasutab hingamist, alistumist ja energiat loominguliselt ja oskuslikult, et eemaldada kõik takistused armastuse teelt. Selliselt on üha enam võimalik loomuomases avatuses ja armastuses lõõgastuda. Lõpuks, aga ka juba praktiseerimise ajal, hakkad sa loomuldasa avatud armastusena elama, hingama ja liikuma. Ja kogedes sellist armastuse määratut kõikehõlmavust, polegi enam oluline, kas sa jõuad orgasmini või ei.

Katkend on pärit kirjastuse Pilgrim poolt välja antud David Deida raamatust „Teadliku seksi käsiraamat“.

Seotud

5 praktilist nippi kuidas meeleolu tõsta

Liitu meie uudiskirjaga ja saa 5 praktilist nippi kuidas kiiresti enda meeleolu tõsta.