Tähetark Igor Mangi elu ja astroloogiatarkused jõudsid raamatukaante vahele

Lugeja leiab raamatust koloriitse Igor Mangi eluloo ja astroloogiatarkused: Triin Katariina Tammerti poolt koostatud teos annab ülevaate vanameistri värvikast tööde-tegemiste ja isiksuseks kujunemise ajaloost, kust ei puudu loomulikult ka vürtsikad lood naistest ja suhetest ning tähetarga elufilosoofilistest vaadetest. Teine pool raamatust on Mangi praktilised astroloogiatarkused, mille abil on kõigil võimalik tähetarkust tundma õppida. Raamat ilmus täna, 11.11 ja teose esitlus toimub teisipäeval, 15. novembril kell 18 Viru keskuse Rahva Raamatus.

“Astroloogia ei ole religioon, ta ei konkureeri kirikuga. See on filosoofia juurde kuuluv esoteeriline teadus. Me usume matemaatikat ja füüsikat, miks siis mitte astroloogiat? Astroloogiast on lihtsalt väga palju praktilist kasu, nagu ka matemaatikast ja füüsikast. Astroloogia tegeleb kvaliteedi ja sisemiste jõududega. Astroloogia on inimsuhete alkeemia, hermeetilise filosoofia üks osa, nagu üks puuharu. Alkeemia, müstika ja maagia on teised harud ning need kokku moodustavad hermeetilise filosoofia,” jutustab tähetark Igor Mang astroloogia olemusest.

“Selle raamatu eesmärgiks on näidata, kuidas Eesti ühiskonna tingimustes üks inimene, üks selle ühiskonna liige jõudis tähtsate avastusteni ja sai isiksuseks, kes omab selget ja hästi põhjendatud maailmavaadet ning kindlat eluväärtuste süsteemi. Seega on tegemist Eesti ühiskonnas toimunud protsessiga, kus selle ühiskonna teadvus on avardunud. Tean, et nii inimese kui ka kogu ühiskonna eesmärk on teadvuse avardamine, kuna teadvus on kõige tähtsam ja vastutusrikkam osa inimpsüühikast. Teadvus on psüühika kaudu seotud lõpmatusega, mis pole midagi muud kui info-ookean, isegi rohkem kui ookean, kuna tegemist on lõpmatusega. Rahvapäraselt võib psüühikat nimetada ka hingeks. Teadvuse avardamise kaudu ongi võimalus tõusta jämedamast madalamast ruumist kõrgemale ja peenemasse. Üks õnnelik olemise peamisi tingimusi on mõista kõike seda, millel on mõtet igavikus”, mõtiskleb Igor Mang raamatu lõppsõnas.

“Igor Mangiga koos raamatut kirjutades kristalliseerus mu jaoks arusaamine, mis on iidsetest aegadest tänaseni vastu pidanud astroloogia peamine võlu – see aitab tundma õppida iseennast ja oma eelistusi. See raamat ei ole elulooraamat selle traditsioonilises tähenduses. Raamatus on küll kirjas Eesti kuulsaima astroloogi Igor Mangi värvikas elukäik ja kujunemislugu, aga samavõrd on see astroloogiaõpik, pärast mille läbilugemist on igaüks varustatud tööriistadega, mille abil oma isiklikku sünnikaarti tõlgendada ja enda olemust tunnetada. Raamatu viimane osa sisaldab ühe elus palju näinud ja lugenud mehe mõtisklusi,” kommenteerib teose olemust selle koostaja Triin Katariina Tammert.

Igor Mangi värvikas elutee

Kaksikud Sirje ja Igor Smirnov sündisid Tallinnas 15. juunil 1949 Kaksikute märgis pühvliaastal. 17aastasena saadeti ta merekooli külmutusmehaanikuks õppima, kus hakkas juba astroloogilisi küsitlusi tegema. 20aastasena sai ta tööle Draamateatrisse elektrik-valgustajaks, sealt liikus ta Estonia teatrisse samale ametikohale. Kui Igor läks õhtukeskkooli, et oma haridustee lõpule viia, pidi ta teatritööst loobuma, kuna koolitunnid langesid etendustega samale ajale. Uue töökoha leidis ta Kreutzwaldi raamatukogu fotolaboris haruldastest raamatutest fotokoopiate tegijana. Seal sõbrunes ta psühholoog Anti Kidroniga, kes tutvustas teda Veera Karlovna Savendiga, kes kuulus juba esimese Eesti vabariigi ajal Eesti Astroloogia Seltsi ja kellest sai Igori astroloogiaõpetaja, kelle juurde läks Igor esimest korda 5. detsembril 1971 – seda kuupäeva peab ta oma astroloogitee alguseks. Sealt edasi süvenes huvi ajaloo ja müstika vastu. Õpingud jätkusid Tallinna Polütehnilise

Instituudi autoteede kateedris, lisaks õppis ta Olustvere tehnikumis mesinikuks, Tallinna spordikoolis massööriks ja EELK Usuteaduse instituudis. Lisaks teatrile ja raamatukogule on ta töötanud Kommunaalprojektis geodeedina, Aegviidus ja Ridalas mesinikuna, mitmes Pärnu sanatooriumis massöörina, Niguliste kirikus tuletõrje öövalvurina ja Toomkirikus peapiiskopi sekretariaadis ekspediitorina. Alates 1981. aastast hakkas Igor soovijaid nõustama ning üle Eesti kultuurimajades, tehastes, vabrikutes, kolhoosides, sovhoosides ja mujal astroloogilisi esinemisi andma.

1990. aastast pühendus Igor täielikult astroloogiale. Tänaseks on ta üle veerandsajandi olnud ka Maalehe kaasautor, kus tema horoskoobid löövad lehe müüginumbrid lakke. Tähetark on oma sõnu teinud elus umbes 15 000 sünnikaarti. Lisaks Eestile Ameerikasse, Inglismaale, Portugali, Prantsusmaale, Soome, Venemaale, Lätti, Leetu, Usbekistani, Tadžikistani. Oma astroloogikarjääri üheks tähtsündmuseks peab Igor astroloogide kongressi 1993. aastal Šveitsis Luzernis, kus ta oli ainuke astroloog Baltikumist. 1998. aastal ilmus Igor Mangil raamat “Riigi sünd ja surm läbi astroloogilise sümboolika”, mida ta käis kirjutamas Pirita kloostri varemete vahel ning mille ta on kinkinud ka president Lennart Merile ja Eestit külastanud Rooma paavstile. Üle veerandsajandi on ta korraldanud pööripäeva riitusi.

Igoril on olnud mitu kooselu ja abielu, millest ta ei häbene raamatus rääkida. Tema esimene abikaasa oli Nele, kellega abiellus 1980. aastal, vähem kui aasta pärast noorpaar aga lahutas. Kuhlbarsi tänaval Mainoris käis koos psühholoogide klubi, kus antud astroloogiakursustel kohtus Igor oma järgmise abikaasaga Ülla Mangiga – ta võttis naise perekonnanime ning neile sündis tütar Maria. Oma praegust naist Küllike Sillingut kohtas Igor krahv Keyserlingi seminaril. Tänaseks on nad Küllikesega koos olnud üle 26 aasta, 1990. aastast, 2015. aastal olid hõbepulmad.

Raamatu “Igor Mangi elu ja astroloogiatarkused” esitlus toimub Tallinnas, Viru keskuse Rahva Raamatus teisipäeval, 15. novembril kell 18, kus tähetargalt uurib elu ja maailma kohta lähemalt Ingrid Peek ning saab autorilt raamatusse pühendust paluda.

Vaata lisa raamatu kohta kirjastuse Pilgrim kodulehelt pilgrimbooks.ee

Seotud