Taevased teejuhid: kuidas tunda ära inglite kohalolu?

Ingliterapeut Doreen Virtue õpetab oma raamatus “Ingliteraapia käsiraamat”, kuidas inglitelt abi paluda, milliste inglite poole pöörduda ja kuidas tunda ära inglite saadetud märke. Saad teada ka seda, mis on selgelttajumine ning kuidas seda aktiveerida ja arendada.

Selgelttajumine – mis see on?

Need on emotsioonid, mis sind äkki tabavad, nagu rõõm, elevus ja kaastunne; füüsilised aistingud, mis pole seotud füüsilise maailmaga, nagu äkiline soojatunne, õhutemperatuuri või õhurõhu muutumine; spirituaalse kohaloleku aisting; tunne, et keegi puudutas sind; lille- või suitsulõhn, millel pole füüsilist põhjust. Seda nimetatakse selgelttajumiseks.

Emotsionaalne või füüsiline taju on viis, kuidas enamik inimesi oma inglitega kohtub. Kui inglid tulevad väga lähedale, võid seda “tunda”. Paljud inimesed on mulle rääkinud, et on tundnud lähedal teatud vaimolendit. Öeldakse midagi niisugust: “Jah, ühel õhtul ma tundsin, et ema on minu juures. See tundus nagu päris, aga ma mõtlen ikka, kas ma seda ette ei kujutanud.

“Sa võib-olla ei usalda oma intuitsiooni. Kui palju kordi on sul olnud sisetunne, et ei tasu alustada seda suhet, võtta seda tööd, osta seda asja või sõita seda teed mööda? Kui sageli pole sa oma taju arvestanud ja oled pärast kahetsenud? Kas sa oled kuulanud oma sisetunnet või mitte, igal juhul on sellised olukorrad andnud sulle võimaluse oma kõrgemat mina usaldada ja järgmisel korral kuulda võtta. See tähendab suhtlemist inglitega – uskumist, et su sisetunne on õige ja täpne vahend, mille Jumal on sinusse pannud.

Inglite kohalolek

Järgnevalt mõni viis, kuidas võid inglitega suhelda oma tajude kaudu:

 • Lillelõhn, kui lilli pole läheduses.
 • Tunne, et keegi puudutas sind, silitas juukseid, müksas, kaitses, pani tekipeale või kallistas.
 • Õhurõhu muutus, pinge pea juures, tunne, et miski surub su laubale, tunne, et läbi su pea liigub mingi spirituaalne ollus või tunne, nagu tõmmatakssind vee alla.

Sa võid kogeda ka järgmist:

 • Õhutemperatuuri muutus.
 • Äkiline eufooria- või õnnistusetunne.
 • Sisetunne, et koged midagi kummalist (isegi kui sa ei taha sellest kellelegi rääkida).

Ehtne inglikogemus on soe, turvaline, armastav ja lohutav. Võlts tekitab külmatunde, mõjub ärritavalt ja hirmutavalt. Jälgi oma tajusid, intuitsiooni ja reaktsiooni. Näiteks tahad sa kolida teise kohta elama, ent mõtled, kuidas selline muutus võiks mõjuda seoses perekonna, sõprade ja tööga. Isegi kui mõni neist teguritest pole sulle veel selge, võid oma tulevikku “proovida” ja jumalikku juhatust paremini kätte saada. Kui kujutad ette, kuidas oleks jääda elama sinna, kus sa praegu elad, keskendu oma tunnetele. Kas su südames on kergendus, kurbus, rõõm või mõni muu emotsioon? Kas su keha läheb pingesse või lõdvestub? Nüüd võrdle oma emotsionaalseid ja füüsilisi tajusid, kui kujutad ette, kuidas oleks ära kolida. Su tunded peegeldavad hästi hinge soove, mis on samas Jumala tahe.

Kuidas selgelttajumist parandada?

Kui sul tavaliselt pole selgust oma emotsionaalsetest või füüsilistest tajudest, võid kasutada järgnevaid meetodeid, et avada see tähtis kanal taevaseks suhtluseks. Kui muutud tundlikumaks oma emotsioonide ja füüsiliste tajude suhtes, muutub elu rikkamaks ja suhted sügavamaks. Sa tajud suuremat kaastunnet ja jumalikku armastust, mõistad teisi paremini, oled tasakaalukam ja altim omaintuitsiooni märkama ja järgima.

Järgnevalt mõned sammud, mis võivad su selgelttajumist parandada.

 • Pane läbipaistvad kvartskristallid voodi kõrvale. Terava otsaga kristalli võid hankida vastavast poest. Pane kristall vähemalt neljaks tunniks päikese kätte, et puhastada see eelmise omaniku psüühilisest energiast. Seejärel pane üks või mitu kristalli öölauale või voodi alla. Öölaual aseta need külili, terava otsaga pea suunas. Voodi all aseta kristallide terav ots ülespoole, pea või südame suunas. Kui oled muutunud tundlikumaks, siis on võib-olla vaja kristallid ümber paigutada, et need ei näitaks enam su pea suunas. Võib-olla peaksid need ka voodist kaugemale asetama. Väga sensitiivsed inimesed muutuvad vahel unetuks, kui kristallid on voodile liiga lähedal.
 • Kasuta roosade rooside lõhna või roosi aroomiõli. Roosade rooside lõhn avab südametšakra, energiakeskuse, mis korraldab selgelttajumist. Pane roosad roosid oma lähedusse ja hinga sisse nende lõhna või hangi hea kvaliteediga roosi-õli, mis on tehtud ehtsatest roosidest. Pane õli südame kohale ja natuke nina alla, et võiksid pidevalt selle lõhna tunda.
 • Kanna roosast kvartsist keed. Samuti kui roosad roosid avab roosa kvarts südametšakra. See kaunis roosa kivi on häälestatud südame energiakeskusele. Lisaks sellele, et roosa kvarts aktiveerib sinus selgelttajumist, toetab see ka romantikat su elus.
 • Tõsta oma tundlikkust füüsiliste puudutusharjutustega. Sulge silmad ja võta kätte mingi ese oma laualt. Puuduta seda aeglaselt ja hoolikalt, märgates tillukesi detaile ja tekstuuri. Hõõru eset käesel ja ja käsivarrega ning ole sellest aistingust teadlik. Lase usaldusväärsel sõbral oma silmad kinni siduda ja ulatada endale tundmatuid esemeid, et neid puudutada, või toitu, et seda maitsta. Pane kogu oma teadlikkus füüsilistesse ja emotsionaalsetesse tajudesse ning püüa ära arvata, mis asjad need on.
 • Tugevda kehalist vormisolekut kardiovaskulaarsete harjutustega ning söö kerget toitu. Kui tunned, et oled väsinud või loid ja sul on raske olla, on keerulisem oma tunnetele tähelepanu pöörata. Sörkjooks, kiirkõnd, jooga või muud kardiovaskulaarsed harjutused aitavad sul paremini avastada tähendusi ja sõnumeid, mis oled saanud selgelttajumise teel. Kerge tervislik toit ei kisu sindmaad ligi. Kui kõht on väga täis, blokeerib raskustunne su teadmise jumalikust juhatusest. Kõik, mis paneb sind end kehaliselt hästi tundma – kaasa arvatud massaaž, uinak või vahuvann -, tõstab su tundlikkust intuitsiooni suhtes.

Enda kaitsmine

Selgelttajujad kaebavad sageli, et on liiga tundlikud. “Ma iman endasse teisteinimeste probleemide mürke” ja “Ma olen üle koormatud, sest tunnen kõigiteiste emotsioone” – need on kaks peamist kaebust. Kummalisel kombel on selgelttajujatel sageli elukutse, mis eeldab teiste inimestega füüsilist kontakti. Massaaž, energeetiline tervendamine, meditsiin ja nõustamine on tavalised ametid inimeste seas, kes mõistavad maailma läbi oma tajude.

Tajudele orienteeritud inimesed on nendes ametites suurepärased, aga peavad kindlustama, et ei võta endasse klientide negatiivseid emotsioone. Selle probleemiga tegelemiseks on kaks võimalust: ennetavad vahendid ja puhastavad tegevused.

Ennetavate vahendite hulka kuulub enda kaitsmine mürgiste energiate eest. Puhastavad tegevused tähendavad sellistest energiatest vabanemist, kaasa arvatud need, mis tekivad su enda hirmunud mõtetest.

Kaitse

Ennetavad vahendid on nagu raseduse vältimise vahendid – need pole 100 protsenti kindlad, ent annavad märgatava kaitse. Selleks on kümneid vahendeid, aga järgnevalt kaks minu lemmikut.

1. Muusika. Inglid ütlevad, et muusika on nagu psüühiline ekraan, mis ümbritseb meid kaitsva energiaga. Stressirikastes olukordades on hea, kui muusika mängib meie ümber kogu aeg. Muusika pole mitte ainult ärahoidev, vaid ka puhastav vahend. Peaingel Sandalfon on muusikaingel ja ta töötab koos peaingel Miikaeliga, et puhastada meid negatiivsusest. Kutsu Sandalfon appi, et ta aitaks sul valida erinevates olukordades sobivat muusikat. Pane mediteerimise ajaks CD mängima ja palu Sandalfoni töötada meloodiaga, et sind kaitsta ja puhastada.

2. Roosa valgus. Inglid õpetasid mulle selle meetodi, kui käisin spordisaalis. Ma tervitasin ühe naisega, keda polnud varem näinud ja kellega mu tee ristus raskuste tõstmise korrusel. Ta hakkas mulle üksikasjalikult jutustama oma arvukatest operatsioonidest. Ma teadsin, et tal on vaja seda kellelegi rääkida, ent ma teadsin ka seda, et oma lõputu haigustejutuga levitas ta mürgist energiat. Kutsusin mõttes oma inglid appi. “Ümbritse end roosast valgusest toruga,”andsid nad mulle kohe nõu. Kujutlesin, et mu ümber on kõrge roosa valgusega silinder, nagu oleksin huulepulga ümbrises. See ulatus üle mu pea.”Sulle pole kunagi meeldinud ennast valge valgusega ümbritseda, sest tundsid, nagu lõikaksid end teistest ära,” tuletasid inglid mulle meelde. “Kuna su eluülesandeks on inimestega suhtlemine ja mitte enda eraldamine (nagu sa tegid suurema osa viimasest eelmisest elust), ei taha sa valget valgust kasutada.” Neil oli õigus. Ehkki ma teadsin enda kaitsmise meetoditest, kasutasin neid väga harva, sest tahtsin oma klientide jaoks kohal olla. Ma olin kunagi töötanud koos psühhiaatriga, kes nõustas inimesi oma tohutu tammepuust laua tagant. Arvasin alati, et ta kasutas seda puhvrina vältimaks klientidega emotsionaalset intiimsust – ja samal ajal oli see võimu sümbol. Ma ei tahtnud oma nõustamisseansside ajal valget valgust kasutada, sest tundsin, nagu eraldaksin end klientidest. Ingel jätkas: “See roosa valgus on hoopis teistsugune. Vaata, kuidas see kiirgab jumalikku energiat selle naise suunas. Vaata, kuidas see projitseerib kaunist tugevat taevast energiat ka seespool, sinu suunas. Ja seda valgust ei kiirga miski muu kui energiad, mis on pärit jumalikust armastusest. Sel viisil võid olla selle naise jaoks täielikult kohal, ilma et võtaksid ta kannatuse illusioonid enda kanda.”

Sellest päevast peale olen kasutanud roosa kaitse tehnikat ja saanud suurepäraseid tulemusi – samuti positiivset tagasisidet neilt, kellele olen seda õpetanud.

Tänan teid, inglid!

Autor: Doreen Virtue

Katkend pärineb Doreen Virtue on andnud oma ingliteraapia kursust alates aastast 1997, õpetades tuhandetele inimestele spirituaalset tervendamist inglite ja peainglite abiga. Selles suurepärases käsiraamatus on ta avaldanud vahendid, saladused ja harjutused, mida ta õpetab oma õpilastele. See raamat on hea abimees nii professionaalsele tervendajale kui ka inimesele, kes tahab lihvida oma loomupäraseid spirituaalseid andeid.

Sellest raamatust saad teada …
millal milliste inglite poole pöörduda
kuidas aidata oma perekonda ja sõpru
kuidas tunda ära inglite saadetud märke

Doreen Virtuel on teaduskraad psühholoogias ja pikk selgeltnägijapraktika. Ta on pidanud loenguid paljudes maailma maades ja on mitme menuki autor.