Taani suurimad jaeketid lõpetavad puurikanade munade müümise

Taani suurim jaekett Dansk Supermarked Gropup teatas, et lõpetab oma poeriiulitel puurikanade munade müümise.

Dansk Supermarked Gropup, mille alla kuulub 1400 kauplust viies eririigis, teatas, et lõpetab täielikult puurides kasvatatud kanade munade müügi oma populaarsetes poekettides Netto, Føtex ja Bilka.

Puurikanade munad kaovad Føtexi poodidest juba 1. septembrist, teises kahes jõustub muudatus hiljemalt 2017. aasta lõpuks. Ettevõtte eesmärgiks on oma poodidest välja praakida ka fabrikaadid, mille valmistamisel on kasutatud puurikanade mune. See eesmärk tahetakse täita 2019. aasta lõpuks.
Otsuse taga on eesmärk tõstatada inimeste teadlikkust sellest, millistes tingimustes puurikanu kasvatatakse. Puurikanad veedavad kogu oma elu puuris, kus iga kana jaoks on ruumi vähem kui üks A4. Need kanad ei näe kunagi päevavalgust.
Otsust on tervitanud juba mitmed loomaõiguslased, kes nimetavad sellist muudatust fantastiliseks. Juba eelnevalt tänavu märtsis teatas Dansk Supermarked Groupi suurim konkurent Coop, et lõpetab oma 1200 poes puurikanade munade müügi 2020nda aasta lõpuks. Coopi hallata on supermarketite ketid Kvickly, Irma, SuperBrugsen, Fakta, Dagli’Brugsen ja LokalBrugsen.
Allikas: Kasulik.delfi.ee

Seotud