Suhtenõustaja Tiina Tiitus: naisenergia otsib ühinemist ja ühtsust, meesenergia eraldatust ja individuaalsust aga ühel pole võimalik teiseta eksisteerida

Võib tunduda, nagu oleks rohkem teada, mis on naiselikkus. Naised on seda nüüdseks rohkem uurinud ja nad on intuitiivsemad suhtlejad. Arusaam meesenergiast on kadunud valearusaamade ja stereotüüpide virvarri. Naiselik energia aga – nii individuaalsel kui ka kollektiivsel tasandil – ootab tasakaalustatud meesenergiat, et oma rolli täita.

Naised hakkavad vabanema omale võetud ohvrirollist ja on taastamas oma tõelist olemust. Tasakaalustatud meesenergia tähendab olla igal hetkel täielikult kohal, teadvustades kõike. See tähendab mitte kaduda teiste arvamustesse, ootustesse ega vajadustesse. See tähendab jääda keskendunuks ja eneseteadlikuks, suheldes teiste ja kogu välise maailmaga.

Meesenergia ei pea enam võitlema, võistlema ega ennast õigustama. On oluline sõlmida mehega endas rahu, pühitseda enda individuaalsust ja eripära, tunnetada, kes on MINA mu sees ja mil viisil ta väljendub.

Ole küllusevärav, kui oled mees, sest see ongi sinu roll. Naised ootavad ja igatsevad seda meeletult. Mehelik on luua materiaalset maailma ja selle eest tunnustust saada. Kujuta ette, kuidas sa elad külluslikku elu. On väga oluline, et sa mehena ärkaksid ja hakkaksid oma rolli täitma oma kõige võimsamal viisil.

Sul pole vaja mehelikkust hakata leiutama ega välja mõtlema. Jumalik mehelikkus on olnud alati sinu sees. Luba oma mehelikkusel, tugevusel ja tarkusel hakata väljenduma selles reaalsuses, selles elus. Paljudel inimestel, kes tegelevad vaimsete praktikatega, on raske endas armastada meesenergiat. Aga meie ego väljendub just läbi selle. Tahetakse vaadata alt üles kõrgemate energiate poole, ja meesenergiat, maiseid ego väljendusi peetakse madalaks, ebavajalikuks ja takistavaks. See pole juhus, et vaimsele teele asunud naistest on enamik üksikud naised. Neil on raske tunnistada maist loovat jõudu ja nad ei aktsepteeri füüsilist tasandit. See tähendab, et nad ei tunnusta meesenergiat. Kuni nad ei leia endas seda püha tasakaalu, juhib nende teed üksindus ja puudus. Mehed tunnetavad seda ja neil on mõnedel vaimsetel kogunemistel ja üritustel raske olla. Nende meelest ajavad seal asju imelikud hirmuäratavad naised. Tihti see ongi nii, sest jumalik meesenergia pole sinna teretulnud, ja sellistel kogunemistel osalemine ei aita mehi. See ei aita ka neid naisi. Kuid kõigi teed ja otsingud on vabatahtlikud ja kõik kogemused on vajalikud. Varem või hiljem taipame kõik, et naiselik energia otsib ühinemist ja ühtsust, meesenergia eraldatust ja individuaalsust. Ühel pole võimalik teiseta eksisteerida.

Õnnelik suhe on teadlik pühendumine

Sina oledki armastus

Need on sinu tähemärgile iseloomulikud omadused, mis su suhet tasapisi õõnestavad

Karmalised ja vaba tahte suhted

Seotud