Suhet alustades jää truuks oma standarditele

On väga ahvatlev suhtlemise esimestel kuudel oma nõudmistes kompromisse teha uskudes, et kui sa oled meeldiv ega tekita probleeme, areneb teie suhe edasi, kuid ülioluline on enda juurde kindlaks jääda. Ela samade standardite järgi, mis sulle teie kohtumisel olulised olid. Mehed kohanevad naiste nõudmistega ja naine, kellel on omad standardid, annab mehele midagi, mille poole püüelda.

See ei muutu kunagi, ükskõik kui kaua te koos olete olnud. Mehi ajab segadusse see, kui palju sa oma standardeid suhte alguses muudad ainult selleks, et need mõni kuu hiljem taas paika panna. Näiteks kui sind ajab närvi see, et ta teie kohtingu ajal pidevalt sõnumeid saadab, siis võid sa jätta selle talle ütlemata, sest sa ei taha jätta halba või nõudlikku muljet ja temast ilma jääda. Aga sellest tuleb hiljem vaid paksu pahandust. Kui sa pool aastat hiljem proovid öelda, et see sind häirib, ei saa ta aru, miks sa nüüd järsku selle peale vihane oled, kui sa kunagi varem selle kohta midagi öelnud pole. Jäädes kindlaks oma standarditele, annad oma peikale teada, et niisama deitimine pole piisav selleks, et sinu soosingut võita. See tekitab temas tunde, et kuni te pole püsisuhtes – ja mõnes mõttes isegi pärast seda –, paned sa teda proovile, ja see annab talle võimaluse positsioneerida end sulle olulise inimesena.

Ma ei poolda mängude mängimist; ma räägin enda väärtustamisest, teadmisest, et sa väärid teatud tasemel inimest, kellega oma elu jagada. Tõeline jõud peitub teadmises, et sul on alati võimalus minema kõndida. Sa tead, et kui tema pole sinu jaoks see õige, siis on veel tuhandeid mehi, kelle hulgast valida.

Ära võimalda talle kõiki suhte eeliseid, enne kui te suhtes pole

Mis puudutab armastust, siis mehed ja naised kipuvad erinevates graafikutes liikuma. Kolmekuulise suhtlemise järel hakkab naine endamisi mõtlema võimalikule kihlumisele, samal ajal kui mees alles mõtleb, et nad niisama hängivad. Naine langetas valiku tema kasuks juba nädalate eest, kuid mees alles nüüd hakkab mõtlema, et kätte on jõudnud aeg valida. Seetõttu on oluline lasta asjadel loomulikku rada pidi kulgeda. Võib-olla te liigute püsisuhte suunas, aga kui te veel suhtes pole, ära kiirusta asjadest ette ega hakka käituma, nagu teil oleks püsisuhe. Täpselt nagu kohtingute arv ei määra ära, millal kellegagi seksida, nii pole ka mingit ajalimiiti, pärast mida te äkki suhtes olete. Isegi kui kõik sujub superhästi, tuleb asjadel lasta loomulikult areneda. Ära kunagi eelda, et ta veel kellegi teisega ei kohtu.

Suhtega kiirustamine töötab mitmel põhjusel sinu vastu. Kutt võib sattuda paanikasse, sest talle tundub, et asjad liiguvad liiga kiiresti. Ta ei hinda seda, mis tal on, sest ta pole pidanud midagi tegema selleks, et sind endale saada ja tal pole ka motivatsiooni rohkem pingutada, sest miks ta peaks?

Enne anna, siis oota, et sulle vastatakse samaga. Tee midagi ja seejärel jälgi, kuidas ta reageerib. Mees peaks sinult saama vastavalt sellele, kui palju ta ise panustab. Ja sina peaks alati tegutsema vastavalt sellele, palju ta panustab, mitte kui palju ta sulle meeldib.

Kui sina pingutad üle ja annad mehele kohe kõik suhte eelised – mugandad oma graafikut vastavalt tema ajakavale, avad talle end emotsionaalselt olenemata sellest, kas ta näitab üles samaväärset kiindumust ja avatust sinu suhtes –, siis ei hinda ta ei seda ega sind. Mehed hindavad ainult seda, mida nad välja on teeninud.

See põhimõte ei kehti ainult meeste puhul. Vaata seda teise nurga alt: oletame, et mees ostaks sulle pärast ühte kohtingut auto. Ükskõik kui kena see auto ka poleks, tegelikult ei avaldaks see sulle muljet ja sa ka ei hindaks seda; sa tunneks end imelikult ja hakkaks kahtlustama, et ta üritab su soosingut osta. Isegi kui see sulle meeldiks, lükkaks sa kohatu kingituse tagasi. Teil võis äge kohting olla, aga sa vaevu tunned seda meest.

Kui mees saab kogu su aja, pühendumise ja seksuaalse tähelepanu, enne kui ta selleks valmis on, tundub see ebamugava, mitte imelisena. Võib-olla ta lootis, et ühel päeval saab ta su elus väga tähtsaks, kuid ta peab tundma, et on selle ära teeninud; vastasel juhul ei soovi ta seda. Sellest on varem juttu olnud, kuid siinkohal tasub seda korrata. Veel üks meeste ebakindluse aspekt on see, et ta peab tundma, et ainult tema oleks võinud sind endale võita. Ta ei taha tunda, et iga suvaline mees oleks piisava hulga juustuburgerite ja kinoskäikude eest sind endale saanud.

Kuidas saada aru, kas ta panustab sinusse ja teie suhtesse? Küsi endalt, kas ta võtab sinu jaoks aega? Kas ta pingutab selleks, et kaasata sind regulaarselt oma igapäevaellu? Kas ta puistab sulle südant? Kas ta naudib sinuga koos ka lihtsate argiste asjade tegemist või on huvitatud kokkusaamisest ainult pärast kella kümmet õhtul? Ta ei pruugi kiirustada sinu tutvustamisega oma emale niipea, kui te käima hakkate, kuid ta peaks näitama üles üha suuremat panust sellega, et lülitab sind oma ellu üha enam ja enam. Need on aspektid, millele sa tähelepanu peaks pöörama ning enda panust vastavalt korrigeerima.

Ma ei ütle, et sa ei tohi olla õrn ja näidata välja tundeid. Ja ma ei ütle ka seda, et sa peaks tegema talle etteheiteid õhtuste telefonikõnede pärast.

Räägime korraks sellest telefonikõnest. Mida kauem sa kellegagi koos oled, seda vähem ebakohased õhtused kõned on, seda rohkem muutuvad nad millekski, mille jaoks meil nime pole. Võib-olla prantslastel on. See on hall ala. Olete justkui juba suhtes, kas sa siis ei peaks tema jaoks erandit tegema ja teda enda poole kutsuma?

Tegelikult mitte. Ta teab, et kell on helistamiseks liiga palju, aga ta loodab, et ta meeldib sulle nii väga, et sa pingutad üle ja ütled jah. Võib-olla sa ütled jah, sest sa kardad, et vastasel juhul kaotab ta sinu vastu huvi või helistab kellelegi teisele oma telefoniraamatus. Sinu vastus annab talle infot selle kohta, kui palju ta sinult saab ilma midagi vastu andmata.

Hetkel võib see tunduda kuum ja seksikas, kuid järgmisel hommikul võib teie suhtes olla toimunud peen nihe: nüüd ta teab, et sa oled valmis oma standardites järeleandmisi tegema lihtsalt seepärast, et ta sulle meeldib. Ja kui te veel suhtes pole, oled sa just edastanud sõnumi, et ta ei peagi sinuga suhet looma, sest ta saab nagunii kõik suhtes olemise eelised.

Kui te käite ja sa mõnel õhtul ühe neist hilisõhtustest telefonikõnedest saad (mis nagunii juhtub), ei pea sa talle väga karmilt ära ütlema. Ütle, et oled juba voodis või et see on liiga lühike etteteatamisaeg ja sul on plaan magama minna. Kerge toon näitab, et sa ei pruugi olla huvitatud, aga sa pole vihane. Sa ei karista teda küsimise eest, lihtsalt näitad, et ta ei saa sind niisama lihtsalt ahvatleda.

Katkend on pärit kirjastuse Pilgrim poolt välja antud Matthew Hussey, Stephen Hussey raamatust „Leia õige suhe. Kuidas leida ja hoida mehe armastust“.

Seotud