Südamemeditatsioon: vabane hingevalust ja vanadest haavadest

Kui süda on raske, siis tuleb sirutada käsi abi järgi, mis tooks tagasi harmoonia. Proovi seda imelihtsat ja ometi väga tõhusat südamemeditatsiooni, mis laseb sul rahuneda ja taastada tasakaal hinges ja kehas.

Ava oma südameruum

Lasen vabaks südamekoormad ja vanad pettumused. Südamele meeldib kõige rohkem olla avali, vaba ja õitseda. Kiirata oma lõputut rõõmu ja headust kõikjale ja saada vastu sama. Kui meie südameruum on vaba ja avatud, saame osa elu armuandidest ja selle loomulikust voost. Tõmbame ligi imelisi olukordi, sest kiirgame sedasama avatud ruumi ja rõõmu energiat välja.

Vabastav südamemeditatsioon

Leia enesele sobiv asend kas lamades või istudes. Kui istud, hoia selgroog sirge.

1. Aseta peopesad rinna kohale, sisse hingates loe mõttes neljani.

2. Hoia hinge kinni, lugedes neljani, ja keskendu samal hetkel südamele, kogudes kokku kõik seal olevad pinged, kinnihoidmised, nurjumised ja pettumised.

3. Välja hingates lase kõikidel raskustel, pingetel ja sellel, mida hinge hoides kogusid, nüüd minna.

Korda harjutust maksimum 16 hingamiskorda.

Meditatsiooni lõppedes jää veel paariks hingetõmbeks silmad suletuks asendisse ja pane tähele oma mõtteid, emotsioone ning füüsilises kehas aset leidvaid liikumisi. Kas koged rahunemist, südamepiirkonnas avardumist.

See harjutus on sulle hea südame puhastamiseks ja tasakaalu taastamiseks. Stressirikastel aegadel aitab rahu leida ning hästi välja puhata. Kui koged enesel südameteemadel blokeeringuid, võta see meditatsioon kasutusele igaks õhtuks näiteks vahetult enne magamaminekut. Südamekeskust sümboliseerivad värvid on roosa ja roheline. Kui vajad rohkem armastuse energiat või südamele tervendust, saad tuge neist värvidest.

Allikas: Terje Mander “Restart”, kirjastus Pilgrim

Seotud