Su keha ja suhted: mis tõmbab ligi armastust?

Meis, naistes, võib pesitseda vale uskumus, et tõelise armastuse ligimeelitamiseks peab naise keha nägema välja mingit kindlat moodi. See on surve, mida paljud naised tunnevad. Vaatame, kui õige või vale see on. YourTango, suhteteemasid käsitlev veebilehekülg, küsitles rohkem kui 20000 meest, et teada saada, mis mehi esmalt köidab naiste juures.

Mis köitis esimesena mehe pilku? Kas see oli sale keha? Ei, sugugi mitte. Esimesel kohal oli seksuaalne keemia, teiseks jäi naeratus, kolmandaks lahke olek ja neljandaks huumorimeel. Naise kehatüüp oli pärast neid alles viiendal kohal. Su huumorimeel ja lahke olek tähendavad meestele rohkem kui su kehakuju.

Mida siis öelda esikoha saanud seksuaalse keemia kohta? Mis see on? Keemia on energia. Kas sa oled kunagi kogenud seda, et kohtad mõnda tugeva naiseliku või meheliku energiaga meest või naist, ja kuigi ta on füüsiliselt veetlev, siis sel hetkel, kui sa hakkad temaga rääkima, see esialgne võlu kaob? See inimene võib öelda ainult mõned sõnad ilma kohta, kuid sa tunnetad mingit energiat, mis jätab su täiesti külmaks. Just see eriline säde on see, mis meelitab inimesi ligi. Meid võlub nende energia.

Kas see tähendab, et inimesed välimusest ei hooligi? Muidugi mitte. Kuid su energia on palju olulisem kui see, kuidas sa välja näed. Sageli me unustame selle, sest oleme võtnud omaks uskumuse, et me väärime armastust vaid siis, kui me näeme välja mingit kindlat moodi. Seetõttu, kui me ei tunne ennast ilusana, tõmbume tagasi, et vältida pettumist. Kui ma uskusin, et “headele meestele” meeldivad ainult saledad naised, leidsin ma alati näiteid, mis seda kinnitasid. Kui mõni noormees ei pööranud mulle soovitud tähelepanu, siis ma uskusin, et ma ei ole piisavalt ilus, ja kasutasin seda siis järjekordse põhjusena, et mitte jagada oma tõelist ja loomupärast energiat. Selle tulemusena meelitasin ma ligi mehi, kes ei julgenud ka ise kogu oma potentsiaali ära kasutada ega suutnud mind tunnustada sellisena, nagu ma olin, ega olla armastavad ja usaldavad partnerid.

Kui ma mõnikord siiski riskisin ja pidin pettuma, võtsin ma seda kui järjekordset tõestust sellele, et ma ei olnud piisavalt hea. See oli lõputu tsükkel, mille ma olin tekitanud, sest ei andnud endale võimalust tunda end oma kehas ilusa ja enesekindlana. Kui me usume, et ainult ilu tõmbab armastust ligi ja me ei ole piisavalt ilusad, siis me ei suudagi võtta vastu armastust ja kiindumust, sest me tunneme, et ei ole seda väärt. Me võime põgeneda komplimentide eest ja mitte märgata positiivset tähelepanu, sest me tunneme, et ei ole seda ära teeninud. Teiste sõnadega, kui sul on väike füüsiline enesekindlus ja sa usud, et su keha on ainuke asi, mis muudab su armastuse vääriliseks, röövid sa endalt võimaluse armastuseks, mis tegelikult on kõikjal su ümber.

Enesekindel naine on hüpnootiline. Naeratus on lummav. Kohalolek oma kehas, avatus, huumorimeel – kõik need asjad muudavad naise külgetõmbavaks. Me oleme kõik kogenud seda, et keegi astub sisse ja kogu ruum lööb särama. See ei ole kunagi nende välimus, mis seda põhjustab, see on nende energia. Ole sinagi see, kes lööb ruumi särama, lubades endal tunda end ilusana.

Toimetas: Katrin Oidra

Allikas: Jessica Ortner “Lahendused koputamise kaudu”, kirjastus Pilgrim

Seotud