Steve Jobsi viimased sõnad: ainus, mis elus tõeliselt loeb on armastus

Steve Jobs oli USA infotehnoloog ja ettevõtja, Apple Inc. üks asutajatest ja kauaaegne tegevjuht. Forbesi hinnangul oli tema vara väärtus 2010. aastal 8,3 miljardit dollarit ning sellega oli ta USA rikkuselt 42. inimene. 5. oktoobril 2011 suri ta kõhunäärmevähki. Loe, millised olid tema mõtted elust enne oma lahkumist.

“Ma olen teinud peadpööritavat karjääri ja teiste inimeste silmis olen ma justkui edu ja jõukuse sümboliks. Samas, väljaspool tööd on minu elus olnud vähe rõõmu.

Lamades siin haiglavoodis ja mõeldes tagasi kogu oma möödunud elule ja rikkusele, mille üle ma kunagi nii uhke olin, pean ma tõdema, et tagantjärgi vaadates tundub see kõik tühine. Ma vaatan neid vilkuvaid tulukesi masinate küljes, mis mind elus hoiavad ja tunnen, kuidas surm jõuab iga hetkega mulle lähemale. Alles nüüd ma mõistan, et kui inimesel on juba piisavalt raha, et korralikult ära elada, siis peaks ta hakkama tegelema nende teemadega, mis pole seotud raha, rikkuse ja äriga.

See peaks olema midagi sellist, mis on tõeliselt tähtis – armastus, kunst, lapsepõlveunistused. Lõpetage rikkuse taga ajamine, see ei too kaasa midagi head.

Meid on loodud nii, et me saame tunda oma südames armastust aga me ei saa võtta endaga kaasa raha ja rikkust. Me saame endaga võtta kõik need mälestused, mis on armastusega loodud. See on tõeline rikkus, mis jääb alati sinuga, mis annab sulle jõudu ja tugevust. Armastus suudab kanduda edasi tuhandeid miile ja ei piirdu ainult meie praeguse eluga. See on alati sinu südames.

Milline on kõige kallim voodi? See on haiglavoodi. Kui sul on raha, siis sa võid palgata kellegi enda autot juhtima aga sa ei saa palgata kedagi, kes võtaks su surmava haiguse ära. Kui sa jääd ilma materiaalsetest asjadest, siis need võid sa tagasi saada. Aga oma elu, kui see läheb, siis seda enam tagasi ei saa. Ükskõik, kus sa oma elus praegusel hetkel oled, elu lõpus saabub päev, mil langevad kõik kardinad. Palun hinda juba täna oma perekonda, oma abikaasat, oma sõpru ja naabreid. Kohtle kõiki armastuse ja austusega.”

Autor: Steve Jobs

Allikas: Tõelise armastuse 4 koostisosa Buddha õpetuse järgi

Me ei kohtu niisama: igal inimesel on su elus eesmärk

Elu mõtte saladus: 10 vaimset õpetajat ütlevad oma arvamuse elu koht

Elu mõtte otsijatele: tõmba müra vähemaks, ära mõtle üle ja ole teiste vastu hea!

Alkeemia lugemisnurk. Jiddu Krishnamurti: Elul ilma armastuseta pole mõtet. Armastus ei ole vihkamise vastand

Armasta iseennast, see on paljude probleemide lahenduseks

24 tsitaati Eckhart Tollelt elu, õnne ja kannatuse kohta

Eckhart Tolle: vabanemise võti peitub olevikuhetkes

Avasta oma südame tarkus ja päästa valla omaenda ehtne vägi

Dalai-Laama 10 mõtlemapanevat tsitaati

13 väekat mõttetera vaimsetelt õpetajatelt