Stanton Friedman, Brian Cox, Igor Volke ja elu universumis – “Hallo, Kosmos!” tähistab seitsmendat sünnipäeva kosmosejuttudega

Järgmisel nädalal, 13.-15. juunil tähistab Raadio 2 menusaade ” Hallo, Kosmos!” seitsmendat sünnipäeva kosmosefestivaliga “Elu universumis”, kus esinevad ufoloogid Igor Volke ja Stanton Friedman ning briti teadlane Brian Cox. Kosmilisi helivõnkeid loovad astromuusik Urmas Sisask ja DJ Janek Murd.

“Seitse aastat sise- ja väliskosmilisi audiorännakuid Raadio 2 eetris on meid muude põnevate ekskursioonide seas viinud pidevalt küsimuseni kas universumis on veel elu? Ja veel mõistuslikku elu? Selle üle arutlevad teadlased, filosoofid, ufoloogid, kirjanikud, müstikud ja paljud teised. Tänavused saate “Hallo, Kosmos!” sünnipäevapidustused ongi pühendatud inimese ja ilmaruumi lähisuhtele ja kosmilistele tulevikuvisioonidele, millest räägivad Kanadast pärit tuumafüüsik ja ufoloog Stanton Friedman, briti teadlane Brian Cox ja ufoloog Igor Volke,” kirjeldab tänavust kosmosefestivali saate autor Ingrid Peek.

Ufoloog Igor Volke oli saatesarja avakülaline seitse aastat tagasi, 13. juunil 2010. Kohe ilmub tema uus raamat “Täiendatud ufopäevikud”, kuhu on kogutud valik lugusid meilt ja mujalt maailmast – tegemist on Eesti oludes ainulaadse ufo-antoloogiaga. Teisipäeval kell 18 Von Krahlis toimuval “Hallo, Kosmos!” sünnipäevaõhtu avalikul salvestusel sirvib Volke kodumaiseid värvikamaid ufopäevikuid ja teeb ülevaate Eesti erilisematest juhtumitest. Illusioone loob mustkunstnik Charlekas ja õhtu lõpetab kontserdiga astromuusik Urmas Sisask.

Comedy Estonia eestvedamisel jõuab Eestisse briti osakestefüüsik ja Londoni Kuningliku Seltsi liige Brian Cox, kes töötab ATLAS-e suure hadronite põrgataja juures CERN-is Šveitsis ja õppejõuna Manchesteri Ülikoolis. Laiemale avalikkusele on Cox enim tuntud mitmete BBC teadussaadete saatejuhina, kes oma kaasahaarava kõnepruugi ja olemusega muudab ka kõige keerulisemad teaduslikud mõtterännakud arusaadavaks nii entusiastile kui ka algajale. Kolmapäeval, 14. juunil kell 19 viib maailma üheks olulisemaks teaduse populariseerijaks peetud Cox publiku Vene kultuurikeskuses publiku hämmastavale rännakule läbi aja ja ruumi, seigeldes piirideta meie universumi ääremail. Show on inglise keeles.

Kanada uurija ja tuumafüüsik Stanton Friedman on ufoloogiaga tõsisemalt tegelenud juba 1960ndate lõpust, avaldanud sadakond UFO-raportit, esinenud sadadel konverentsidel üle kogu maailma ning teda peetakse ka üheks paremaks legendaarse Roswelli juhtumi asjatundjaks. Kõrgelt hinnatud oma ala ekspert Friedman on töötanud mitmetes tuuma-, kosmose ja tehnoloogiaprogrammides, muu hulgas ka salastatud projektides. Neljapäeval, 15. juunil kell 18 toimub Von Krahlis temaga ingliskeelne intervjuu üle telesilla, kus oma küsimusi saab ufouurijalt küsida ka publik. Friedmani intervjuule järgneb eestikeelne aruteluring, kus osalevad saatejuht Ingrid Peek, kodumaised ufoloogid Igor Volke ja Priit Rifk ning kõik huvilised ufofännid saalis. Õhtut rikastab kosmiliste kõladega DJ Janek Murd.

Raadio 2 saade “Hallo, Kosmos!” on iganädalane sise- ja väliskosmilistes avarustes, ilmavaadete perifeerias ja avangardis seiklev audiorännak. Seitsme aasta jooksul on raadiokuulajateni jõudnud üle 300 saate ja ligi 400 külalist meilt ja mujalt maailmast, saadet on R2 kodulehelt järelkuulatud ja alla laaditud 2,2 miljonit korda.

*

“Hallo, Kosmos!” 7. sünnipäev – kosmosefestival “Elu universumis”

Teisipäev, 13. juuni kell 18 @ Von Krahl

  • Sünnipäevakõned, mustkunstkunstnik CHARLEKAS ja astromuusik URMAS SISASK klaveril.
  • Saate avalik salvestus: IGOR VOLKE raamatu “Täiendatud ufopäevikud” esitlus ja vestlusring Eesti värvikaimatest ufojuhtumitest.Eesti keeles. Pilet 13 eurot.

Kolmapäev, 14. juuni kell 19 @ Vene kultuurikeskus

  • Briti osakestefüüsik ja teaduse populariseerija BRIAN COX live show.
  • Show on inglise keeles, kaks tundi ja vaheajaga.
  • Piletid eelmüügis Piletilevis

Neljapäev, 15. juuni kell 18 @ Von Krahl

  • Saate avalik salvestus: Kanada tuumafüüsik ja ufoloog STANTON FRIEDMAN live on screen – intervjuu on inglise keeles.
  • Saate avalik salvestus: Intervjuule järgneb eestikeelne aruteluring, kus osalevad saatejuht Ingrid Peek, ufoloogid Igor Volke ja Priit Rifk ning ufo-huvilised saalis. Kosmilisi helivõnkeid valib DJ Janek Murd. Pilet 10 eurot.

Uuri lisa ja jaga sündmust sõpradega facebookis.

Vaata ka kodulehekülge hallokosmos.ee ja raamatu Igor Volke “Täiendatud ufopäevikud” kohta.

Seotud