Spirituaalne üksildus: mida teha siis, kui keegi sind ei mõista?

Spirituaalsetele inimestele ei ole üksildustunne sugugi võõras. Üksilduse kogemine on peaaegu et tavaline spirituaalse ärkamise kõrvalnäht. Isegi kui võime olla ühenduses oma sisemise juhatusega, võime sellegipoolest tunda ennast võõrana tänapäeva ühiskonnas, kus materialism, tarbimine ja negatiivsus on valdav. Kui sa oled tegemas läbi vaimse ärkamise protsessi või kui oled juba vaimselt ärganud, siis tead sa kindlasti, mida tähendab olla oma kogukonna poolt kõrvale jäetud.

Kuidas saaksime siiski jääda ühendusse kõigiga, samal ajal, kui tunneme end emotsionaalselt teistest väljalõigatuna?

1. Reaalsus on teadvuse mäng. Kõik on üks unenägu. Sa näed praegu und. Sa mitte ei maga oma kehaga, vaid mõttega, kui sa peaksid “surema”, ärkad sa uues dimensioonis. Sa mõistad korraga, et sinu elu ja teekond selles elus oli üks suur mäng, mis oli sulle ette tehtud selleks, et sinu hinge arendada. Suurema pildi vaatamine ja prespektiivide muutmine aitab toime tulla üksildusega, sest see aitab sul meelde tuletada, et su elu on sinu teadvuse manifestatsioon ja meie loomingu projektsioon. – Ära võta asju liiga tõsiselt! Õpi sellest unenäost, kuula seda unenägu ja avasta seda unenägu. Aga ära luba sellel unenäol ennast kinni hoida.

2. Tegutse pigem lähtudes armastusest kui hirmust. Ära luba mõtetel: “Ma jäängi igaveseks üksinda” või “Ma ei leiagi kunagi sõpru” või “Ma ei leia kunagi kedagi, kellega ma suhestun” domineerida iseenda üle. Probleem on selles, et kui kasutame hirmu kui oma elu motivaatorit, lükkame eemale asju, mida oma ellu soovime. Näiteks, kui me kardame olla üksilduses, me tõmbame seda üksildust rohkem enda ellu ligi. Kas keegi on üldse energeetiliselt vaimustunud energiaväljast, mis kiirgab endast välja hirmu ja enesehaletsust? – Tegutse enesekindlalt ja ennast armastavalt ja sa tõmbad seda ka enda ellu. Kui sa lubad veel hirmul olla oma domineeriv tunne, annad sa universumile märku, et sa ei ole veel valmis astuma oma tõelisse võimsusesse.

3. Mine vooluga kaasa. Elu moodsas ühiskonnas võib olla väga pöörane. Pole tarvis kiirustada ja püüda võidujooksus esimeseks saada. Tuleta endale meelde, et sa ei pea kuhugile jõudma, sa ei pea mitte midagi tegema ja sa ei pea kellelegi muljet avaldama. Teinekord tekitame endale ärevust ainuüksi sellest, kui hoiame enda peal ootusi, mida ühiskond meile pannud on. Sul ei ole vaja kümmet sõpra, kellega igal nädalavahetusel kokku saada. Sul ei ole ka vaja “twilightilikku” suhet. Hoides ootusi kõrgelennulisele elule tekitab ainult stressi ja segadust juurde. Õppides täielikult minna laskma ja lõõgastuma on üks parimaid asju, kuidas sa saad endale rõõmsa elu luua. – Järgi oma inutitsiooni ja tee seda, mis tundub sulle loomupärane. Elu on teekond. Tööta universumiga, järgi oma südant, ole avatud võimalustele.

4. Otsi teisi endasarnaseid. Tuleta endale alati meelde, et peale sinu on palju spirituaalselt meelestatud inimesi. Ära anna alla, kui sa ei ole enda ümbert sarnaseid leidnud. Tee sammme elusviisi suunas, kuidas soovid elada, ja mine universumile poolele teele vastu, et sinu jaoks saaks hakata toimuma sünkroonsused. Mine joogasse. Käi kohalikus spirituaalses kohas mõnd loengut kuulamas. Käi väljas teistsugustes kohvikutes. Ühine spirituaalse kommuuniga internetis. Jäta kõik oma uksed avatuks. – See on tavaline, et tunned end üksinda või ühiskonnast väljajäetuna, eriti kui sul on alternatiivsed vaated ja tõekspidamised. Ära tunne end sellepärast halvast. Enesehaletsus on kasutu. Tunne end uhkena, et sul on julgust olla sina ise selles ühiskonnas, kus individuaalsus on alla surutud. Tunne rõõmu ühtsusest ja nüüd edaspidi saavad sul olema suurepärased suhted teistega. Sa oled armastatud ja maailmas on miljoneid inimes, kes end samamoodi tunnevad nagu sina.

Tõlkis: Triin Katriin

Allikas: Võimas spirituaalne transformatsioon: 7 tunnust, et sa võid kogeda hinge pimedat ööd

Vaimsus igapäevaelus: sünkroonsused

Teadjanaine Mai-Agate Väljataga: vaimne ärkamine on see, et saad teada, kes sa tegelikult oled

Reaalsus on meie mõtete konstruktsioon