Soovid ühele heale mõttele kaasa aidata? Aita panustada Hundiallika keskusesse!

Alkeemia.ee peatoimetaja Kaia-Kaire Hunt on rajamas Lõuna-Eestisse Hundiallika retriidi*- ja koolituskeskust.

Keskuse mõte on pakkuda mõnusat äraolemiskohta kõigile neile sündmustele, mis on seotud loodusliku ja loomuliku tegevuse, enesearengu ja enda ning maailma tervendamisega. Jooga- ja kunstilaagrid, teraapia- ja grupiprotsessid,  mõttetalgud, kogukonna koosistumised, töögruppide kogunemised, retriidid ja vaikuses olemised, projektide ajurünnakud ning erinevad tervisesündmused – keskus ootab kõiki inimestest ja ümbritsevast hoolivaid sündmusi.

Keskus asub u 20 km Võrust, kaunite kuplite vahel tillukese järvesilmaga kohas, kus mitte kaugel asub sadadest tammedest koosnev imeline tammemaa ja tuhandeid kurgi “majutav” soo.

Keskuse ülesehitamise investeeringud tulevad pererahvalt endalt. Siiski on natuke abi vaja koolitushoone, Tarkade Kivi maja katuseehituseks.

Kõigile, kes tunnevad, et see teema kõnetab ja kes on valmis natuke kaasa aitama, on Hooandja keskkonnas panustamiseks avatud konto: http://www.hooandja.ee/projekt/paku-hundiallika-keskusele-katust#tab-3-tab

Täpsemat infot keskuse kohta leiab: hundiallika.ee

*Mis on retriit? Retriidi jaoks ei ole eesti keeles väga head sõna, seega on tegemist on laenuga inglise keelsest sõnast retreat.

Retriit tähendab süvenemist, tagasitõmbumist eemale igapäevaelust ja -melust, kärast, et saaks segamatult mõtiskleda, korrastada oma suhteid iseenda (ja  kõiksusega), leida üles see rahu ja kindlus, mis igapäevaelu probleemide rägastikus võib olla kaduma läinud.

Idamaade kultuuris võivad retriidid kesta aastaid ja viiakse läbi sageli täielikus üksinduses. Meile kohasem variant on mõneks ajaks igapäevamelust, arvutist ja telefonist eemalduda, minna kohta, mis võimaldab olla üksinda, kohta, kus saab looduses liikuda. Kohta, kus on võimalik mõtiskleda. Kuulata. Näha. Tähele panna. Üles leida. Avastada. Ühendus saada ja vastused leida.

Autor: Kaia-Kaire Hunt

Seotud