Soovid, et su partner oleks õnnelik? Veeda temaga kvaliteetaega

Kvaliteetvestlus ei tähenda vaid kaasaelamist ja kuulamist, vaid ka enese avamist. Kui naine ütleb: „Mu mees võiks minuga rääkida. Ma kunagi ei tea, mida ta mõtleb või tunneb“, siis igatseb ta intiimsust. Ta tahab oma mehega lähedust, kuid kuidas on see võimalik vaikiva härra Salapärasega? Selleks et naine end armastatuna tunneks, peab mees õppima end avama. Kui naise esmane armastuse keel on kvaliteetaeg ja ta räägib kvaliteetvestluse murrakut, siis ei täitu tema armastuse patareid enne, kui mees jagab temaga oma tundeid ja mõtteid.

Võta seda nagu tennist. Kui üks pool pingutab, aga teine servidele ei vasta, siis võtab esimene kõik punktid – ja sellisel igaval mängul pole ju mõtet. Kuid kui teine mängija hakkab servidele vastama, algab ka mäng. Edasi-tagasi. Üks võtab vastu selle, mille teine saadab, ning saadab selle siis oma vaatenurgast tagasi. Enne kui sa arugi saad, leiad sa end pika, rahuldustpakkuva mängu keskelt.

Kui kvaliteetvestlus vaid niisama kerge oleks, kui servidele vastamine!

Enda avamine on paljude meeste jaoks suur väljakutse. Mõned on kasvanud peredes, kus mõtete ja tunnete avaldamist ei soositud. Piisas vaid uut mänguasja tahta, kui vastuseks tuli pikk loeng pere raskest rahalisest olukorrast. Laps loobus, hakates end oma soovide pärast süüdi tundma ning õppis kiiresti soove mitte väljendama. Kui ta viha väljendas, reageerisid vanemad teravate ja hurjutavate sõnadega. Ja nii õppis laps, et vihaste tunnete väljendamine ei ole hea. Kui lapsele anti mõista, et ka pettumuse näitamine on halb (kui ta näiteks isaga poodi kaasa minna ei saanud), siis õppis ta pettumust peitma. Täiskasvanuikka jõudes on paljud õppinud oma tundeid maha salgama. Me pole enam oma emotsioonidega kontaktis.

Kvaliteetaja keele järgmine dialekt on kvaliteettegevused. Kvaliteettegevusena kvalifitseerub kõik, mille vastu üks või mõlemad huvi tunnevad. Rõhk pole sellel, mida te teete, vaid miks te seda teete. Eesmärk on koos midagi kogeda, et su naine pärast mõtleks: „Ta hoolib minust. Ta oli nõus tegema midagi, mis mulle meeldib, ja ta tegi seda rõõmuga.“ See on armastus ja mõne inimese jaoks ongi see kõige selgem ja ehedam armastuse hääl.

Kvaliteettegevused võivad olla aias nokitsemine, kontserdil käimine, minimaratoniks treenimine või mõne teise paariga koos pitsa söömine ja lauamängude mängimine. Nimekiri on lõputu, määravaks on vaid teie huvid ja soovid ning tahtmine uut kogeda. Kvaliteettegevuse olulised aspektid on järgnevad:

* Vähemalt üks teist tahab seda teha.

* Teine on nõus seda tegema.

* Te mõlemad teate, miks te seda teete – et väljendada koosolemise kaudu armastust.

Kvaliteettegevustega kaasnevad sellised ilusad asjad nagu mälestused, mida veel kaua meenutada. Teist saab üks neist paaridest, kes võib meenutada ühist hommikust jalutuskäiku mererannal, kevadet, mil te oma lilleaia rajasite, kuidas te jänest taga ajades kõrvetada saite, esimest ühist meistrivõistluste külastust, suusapuhkust, mille rikkus ära jalaluumurd, ning seda imelist ja värskendavat tunnet, mis sind valdab, kui te pärast pikka matka koos kose all seisate. Need on armastuse mälestused, eriti tähtsad nende jaoks, kelle armastuse keel on kvaliteetaeg.

Kuidas selliste tegevuste jaoks aega leida, eriti kui te mõlemad tööl käite? Aega tuleb võtta, täpselt nagu lõuna- või õhtusöögi jaoks. Miks? Sest see on sinu abielu jaoks sama oluline nagu söök sinu tervisele. On see keeruline? Kas see eeldab planeerimist? Jah. Kas see tähendab, et sa pead loobuma mõnest oma tegevusest? Võimalik. Kas see tähendab, et sa teed ka asju, mis sind nii väga ei huvita? Kindlasti. On see seda väärt? Kahtlemata. Mida sina sellest saad? Naudingu elust naisega, kes tunneb end armastatuna, ja teadmise, et oled õppinud rääkima tema armastuse keeles.

Allikas: Gary Chapman ja Randy Southern „Armastuse viis keelt meestele“, kirjastus Pilgrim

Seotud