Soovid elada kauem? 10 tantristlikku soovitust eluea pikendamiseks

Tantra keskendub paljuski tunnetuslikule paarisuhtele, aga kõik algab eelkõige iseendast. Mida enam elad igapäevaelu, kus saad olla ise ja järgida oma sisetunnet, seda enam koged rahulolu – ja õnnetunnet. Oled tervem ja elad kauem.

Toome siinkohal välja mõned tantristlikud soovitused:

1. Ole Sina ise

Elades elu, mis on kindlates ühiskondlikes raamides, maskeerume iga päev kellekski, kes me tegelikult ei ole, üritades olla meelepärased tööandjale, vanematele, õpetajale, elukaaslasele jne. Teatud piirini on taoline näitemäng põnev, aga kui polegi enam kohta, kus ise olla, läheb “punane tuli” põlema ning kui see liialt kauaks põlema jääb, tekib liikluses ummik, mis takistab kohalejõudmist.

Muidugi nõuab ise-olemine teatud julgust. Riskeerida tuleb esialgse mõistmatuse ja ebasoosinguga. Pikemas perspektiivis on aga sisetunde järgimine tervisele märksa kasulikum kui vabatahtlikult lasta paigutada end ühiskonna poolt valmisvalatud vormi. Hirm erineda harjumuspärasest massist sunnib meid käituma reeglipäraselt eitades meie tegelikku unikaalset olemust. Hiljem, olles toiminud enda loomusest tulenevalt, on uuesti maski ettepanemine väga keeruline ja ebamugav. Su keha ei soovi mängida võltsi näitemängu.

Tantras on üksjagu praktikaid, mis keskenduvad kohalolule ja iseenda kuulamisoskusele ning julgustavad igapäevaelus vastu võtma otsuseid, mis on kooskõlas südamesoovidega. Tantra praktikates õpetatav südame ja keha kuulamine aitab luua kontakti oma tõelise olemusega.

2. Õpi spontaanne-olemist

Kontroll on hea, aga anna endale aru, et kõike ei pea kontrollima ja kõik ei olegi kontrollitav. Luba endale olla vahel kontrollimatu ja armsalt spontaanne. Kui avalikkuse ees ei julge, harjuta esialgu kodus, nelja seina vahel. Luba ka enda jaoks armsatel inimestel (s.h. lastel) olla aeg-ajalt “kontrolli alt väljas”. Mida rohkem neid usaldad, seda paremini ja ausamalt hakkavad suhted toimima.
Tantras on tehnikaid, mis õpetavad, kuidas õnnestub välja lülitada liigne mõistuslik kontroll ning anda rohkem ruumi spontaansusele ja ise-olemisele. See on õpetus, mis näitab, kuidas usaldada oma keha ja keskkonda enda ümber. Lastes lahti üleliigsest kontrollist lubad sa uuel ja tundmatul energial voolata oma ellu ebatavaliste ja huvitavate sündmuste või inimeste kaudu. See rikastab sinu elu ning muudab iga päeva eriliseks ja ainulaadseks sündmuseks.

3. Harjuta ausust

Mõndadele võib olla see üks raskemaid ülesandeid, aga tasapisi harjutades võib jõuda üllatavatele tulemustele, mis aitavad ületada süü- ja häbitunde, alaväärsuskompleksi ja hulgaliselt hirme. Mida rohkem sellega tegeleda, seda enam tuleb ilmsiks erinevaid tasandeid ja variatsioone, kuid teadlik-olemine ja ausus on arengu algeks. Alustada tuleb aususest enda vastu. Kui palju petetakse iseend elades teiste meele järele või tuleviku nimel.

Tantristlikud harjutused aitavad leida üles need varjatud probleemid, mis elavad inimese alateadvuse sügavustes, tuua need päevavalgele ning lahustada südame armastuse energias. Lahendades sellised traumad või väärad tõekspidamised võib säästa end rasketest haigustest ja kannatustest.

4. Flirdi

Flirt on mänguline, lõbus ja süütu. Flirt teeb tuju heaks, tõstab enesehinnangut, parandab huumorimeelt. Flirt turgutab seksuaalsust ilma selleks kohustust esitamata, julgustab “kookonist” välja tulema ja ennast näitama. .

Tantra pakub piiramatult mängurõõmu, õpetab märkama pisidetaile, peatuma nautimiseks seal, kust tavaliselt suure kiirusega mööda kihutatakse. Tantra aitab avastada sinus loomingulist poolt ja kastab selle kasvama. Inimesed, kes osalevad tantristlikel sündmustel, saavad julgemaks suhtlemisel teise sooga. Nad on vabamad ja võivad huumoriga rääkida teemadel, mis muidu paneksid neid punastama.

5. Tantsi nii nagu keegi ei näeks

Hea viis kehalistest ja emotsionaalsetest ebamugavustest ülesaamiseks on vabastav tants. See on liikumine, mille keha ise valib, kuulates ja tunnetades helisid, rütmi ja sisetunnet. Tantsul võib olla otsene noorendav mõju kehale.

Tantras on tants tihtilugu teraapilise tähendusega. Sellega vabastatakse liigsed pinged, et valmistuda järgnevateks, keskendumist nõudvateks praktikateks. Tants võib olla aga ka täiesti omaette tegevus, dünaamiline meditatsioon, mille kaudu kogetakse õnne – ja rahulolutunnet.

6. Leia endale sobiv treening

Kui sõna “treening” tekitab sinus vastuolulise tunde, kasuta mõnda muud terminit. Oluline, et teadvustad endale liikumise vajalikkust. Terves kehas on terve vaim. Keha arendamine füüsilisel tasandil aitab kaasa vaimsele arengule. Eriti kasulikud on harjutused või mängud, mis hoiavad tähelepanu hetkes ega lase meelel libiseda mõtiskluste rännakule.

Proovi erinevaid liikumisviise. Ainult nii selgub see, mis on sulle meelepäraseim. Samas hoia meeles, et ainult ühekordne proovimine ei pruugi anda alati täit selgust. Selleks, et sobivuse osas otsuseid teha, tuleks ühte treeningut teha vähemasti 3-4 korda. Leia endale selline treening, mis on sinu jaoks huvitav. Siis möödub aeg treenides lennukalt ja märkamatult.

Tantra õpetab juhtima tähelepanu sisemaailmale, et märgata eluenergia voolamist ka kõige intensiivsema treeningu ajal.

7. Hinga teadlikult

See, kuidas me hingame, määrab meie elukvaliteedi. Kui kogu aeg ei ole meeles hingamisele tähelepanu pöörata, siis läbides tantristlikke hingamispraktikaid, saad kaasa vajalikud teadmised ja kogemused õigetest hingamistehnikatest. Need kuluvad marjaks ära ka igapäevaelus – hetkedel, mis nõuavad keskendumist ning aegadel, mil koged emotsionaalseid või füüsilisi ülepingeid. Tantra õpetab, kuidas õige hingamisega jõuda meditatiivsetesse seisunditesse, oma keskmesse.

8. Kuula ja tekita helisid

Erinevad helid tekitavad kehas erinevaid vibratsioone. Autode müra ei ole võrreldav klassikalise muusika helide mõjutustele. Õppides teadlikult kuulama erinevaid helisid, õpid vahet tegema, milline heli kehale meeldib, milline mitte. Gongihelid ja helikausid sobivad hästi toetama meditatsioone. Samuti on energeetiliselt võimsad alam- ja ülemhelid, mida oskavad esile tuua näiteks Tiibeti mungad. Šamaanitrummidel on omad mõjud, torupillil ja flöödil omad. Helide tekitamine on otsene viis suhtlemiseks oma keha rakkudega. Laula oma kehale, et tekitada rakkudes positiivseid võnkeid ja häälesta seeläbi oma keha tervendavale sagedusele. Iga heli on erakordne ning tantristlikus käsitluses on helidel oma kindel, hinge arengut toetav, tähendus.

9. Mediteeri

Meditatsioone on erinevaid – nii dünaamilisi kui ka staatilisi. Meditatsiooni abil lülitub välja mõistuslik pool ning luuakse ühendus vaimse, loomingulise poolega. Selles olemises on sügav rahu ja kergus. Kes kui kaugele oma meditatsioonides jõuab, ei ole tähtis. Loeb see, et annad oma ratsionaalsele poolele mõneks ajaks puhkust ning usaldad end millegi mõõtmatu ja igavikulise hoolde. Tantras õpitakse muutma oma elu meditatsiooniks. Iga motoorne ja rutiinne tegevus võib olla sügav meditatsioon kui inimene suudab sellele tegevusele täielikult keskenduda ning välja lülitada oma analüütilisne mõtlemisne või mõtisklemisne.

10. Hoia ja loo rituaale

Rituaalid toovad meie ellu pühalikkust, tuletades meelde, et oleme alguse saanud müstilisest eosest ning suundume teadmata tulevikku. Rituaalid aitavad kogeda tänutunnet, puhastada mõtteid, pühitseda ruumi, õnnistada meie taotlusi. On rituaale, mida on aastasadu kantud edasi põlvest põlve. Selliselt hoitakse sidet esivanematega ja luuakse ühendus järeltulijatega.

On ka tänapäevaseid rituaale, mis on tekkinud ühiskonna üha kasvavast vajadusest vaimsete väärtuste järele. Langetatud metsad, kasvavad prügimäed, õhusaaste, kemikaalidega üleskasvatatud toitained, hukkuvad mesilased – need on vaid mõned valdkonnad, mille eest inimkond peab vastutuse võtma. Iga rituaal, mis muudab inimesed seesmiselt puhtamaks, aitab kaasa ka loodushoiule ja meie elukeskkonna säilimisele.

Kogukondades läbiviidavad rituaalid võivad olla võimsate dimensioonide ja toimetega. Tavaelus piisab aga kahe inimese vahelisest hoolivast ja armastavast suhtest, mis luuakse pealtnäha lihtsate rituaalidega – teineteisele silmavaatamine, käsikäes kõndimine, puudutused ja pühitsused.Tantras õpitakse üheskoos nii iidseid rituaale, mis on aastatuhandeid aidanud inimestel avastada oma jumalikke omadusi kui ka igapäeva elu puudutavaid rituaale, mis tuletavad meelde inimese unikaalset isikupära ja ilu.

Selle aasta Eesti tantrafestival toimub 17.-22. juulil ning kohal on kohal kogemustega õpetajad üle kogu maailma, kes jagavad oma rituaale ja tantristlikke õpetusi. Tulles välja oma tavapärasest argirutiinist, saad usaldusväärses keskkonnas kogeda erinevaid tervendavaid ja noorendavaid vaimseid praktikaid.

Vaata festivali videoklippi ja loe Tantrafestivali kohta lähemalt facebookist ning registreeri end kodulehel http://highonlifefestival.com/!

Seotud