Sodiaagimärgid ja stress: kuidas erinevate tähemärkide esindajad tulevad toime pingega

Aegajalt oleme kõik sunnitud töötama suure koormuse all, taluma pingeid või eluraskusi, mis iganes valdkonnas need siis ka ette ei tuleks. Mõned meist suudavad raskusi paremini taluda kui teised. Loe, kuidas erinevate sodiaagimärkide esindajad stressile vastu peavad.

Veemärgid – Vähk, Skorpion, Kalad

Veemärkide esindajad on sodiaagimärkidest kõige tundlikumad. Nad kulgevad oma sisemises rütmis, järgides võimsate emotsioonide kutset. Nende motivatsioon tuleb seestpoolt, tihtipeale on see ebateadlik reaktsioon emotsionaalsetele ärritajatele. Veemärkide inimesed peavad tundma, et nad on vajalikud, nad tunnetavad end kõige paremini vastastikuste emotsioonide kaudu. Nad on häälestunud peentele nüanssidele ning võivad olla sõltuvad ja haavatavad, mõnikord mõistavad aga signaale valesti, kuna nende enda emotsioonid on vildakad. See element tajub ja tunnetab asju ette sisemise kõhutundega.

Vähk (22. juuni – 23. juuli)

Selle tähemärgi esindaja reageerib stressile väga halvasti, kergesti tekivad kõhuhädad ja emotsioonid mõjutavad immuunsüsteemi. Samas, kui leiad oma stressi allika, teadvustad seda endale ning asud tegutsema, et seda olukorda oma elus lahendada, siis paraned kiiresti. Selleks, et vaimne tervis oleks tasakaalus ja meel selge, peaksid katsuma mitte üle mõelda ning vabanema vimmast ja minevikust kummitama jäänud probleemidest.

Skorpion (24. oktoober – 22. november)

Skorpioni paindlik natuur võib mõõdukast stressist kasu lõigata, kuid liigne stress põhjustab libiido langust ja võib kaasa tuua seedehäireid ning kehakaalutõusu. Närvipingest võib tekkida ka õla- ja kaelavalu. Stressi puhul ei tasuks end liialt tagant sundida, võta vabamalt, puhasta organismi, räägi asjad selgeks ja vaata üle oma menüü. Ka korralik unerütm aitab sul liigsest stressist pääseda.

Kalad (19. veeb – 20. märts)

See kohanemisvõimeline tähemärk reageerib stressile, voolates kord siia, kord sinna, kuid lõpuks annab alla. Emotsioonid käivad üle pea ja hakkavad pikas plaanis tervist kurnama. Hoolitse selle eest, et sa leiaks sisemise tasakaalu, ei muretseks liigselt teiste arvamuse pärast ega kurnaks end liigse tööga, sest sellest tekkiv stress lööb sul peagi kehas haigusseisunditena välja.

Maamärkide esindajad on tugevad ja vastupidavad. Nad kasutavad ümbritseva ja maailma mõistmisel oma viit meelt, keskendudes praktilistele põhivajadustele, nagu ellujäämine, turvatunne, toit ja soojus. Selle elemendi puhul võib kindel olla, et ta viib oma plaanid ellu. Maamärgid naudivad omavahelist suhtlemist ja tunnistavad füüsilise kontakti väärtust. Tasakaalus maaelemendi esindaja on realistlik ja eluterve.

Sõnn (21. aprill – 21. mai)

Selle tähemärgi esindaja on küll tugev, kuid stressile ta pikalt vastu ei pea. Oskamatus “ei” öelda ja teiste palvetest viisakalt keelduda võib mõjuda halvasti just kõripiirkonnale ja kurgule. Kuna Sõnn ei võta just palju vabu hetki, et puhata, vaid rühib täie tõsidusega oma eesmärkide poole, siis tihtipeale ta ei märkagi, et stress on juba ligi tikkunud. Heaks profülaktikaks on trenn, massaaž ja toitumise piiramine.

Neitsi (24. august – 23. september)

Selle tähemärgi esindaja jaoks on eluliselt tähtis, et tema närvikava oleks puhanud ja tasakaalus. Lühiajalisele stressile peab ta vastu hästi, kuid pikemas plaanis hakkab stress mõjutama tema soolestikku. Samuti on Neitsi sodiaagimärgi esindajatel kalduvus psühhosomaatilistele haigustele. Tasub proovida vähem muretseda, rohkem teadlikult lõõgastuda ja proovida hoiduda enesekriitikast.

Kaljukits (22. detsember – 19. jaanuar)

Tuled stressiga üldiselt hästi toime, kuid kuna sa ei suuda tabada õiget hetke, millal peaksid enda eest paremini hoolitsema hakkama, siis võib see hakata mingil hetkel nõrgestama sinu immuunsüsteemi. Stress väljendub tihti nahal või luustikus ja võib ka lõppeda depressiooniga. Kui saad õigel ajal jaole, siis suudad igasugustest keerukatest olukordadest ilma liigsete komplikatsioonideta välja tulla.

Tulemärkidel on suur himu kõike oma nahal läbi proovida. Neil on olemas rõõm ja suur elujõud. Nad on sodiaagimärkidest kõige aktiivsemad ja energilisemad. Kuna tuli on vaimsuse element, siis uitab nende mõte pidevalt ringi, et leida inspiratsiooni. Tule märgi all sündinud inimestel on kiire mõttetegevus ja nad tegutsevad eelaimuste ajel. Keevaline mõistus on intuitiivne ja nad suudavad teha hetkega oma heal vaistul põhinevaid järeldusi.

Jäär (21. märts – 20. aprill)

Selle tähemärgi esindaja on tugeva natuuriga ja talub stressi väga hästi. Kuna Jäär teab, mida ta tahab, siis ei lase ta tühistel asjadel ennast häirida ega õigelt teelt kõrvale kallutada. Kui aga tugev pinge kestab pikalt, siis murdub ka Jäär. Stress väljendub eelkõige peavaludes, palavikus ja seedehäiretes. Profülaktikaks oleks Jääral hea õppida oma tujusid ohjeldama, sest ärritumine imeb ta energiast tühjaks.

Lõvi (24. juuli – 23. – august)

Stress ei meeldi Lõvile tegelikult üldse. Ta suudab küll vältida sellest tulenevaid tervisehädasid üsna edukalt, kuid see rikub ta meeleolu ja tegutsemise jõudlust. Kui Lõvi peab taluma pikalt olukorda, mis teda frustreerib, siis hakkab see avaldama mõju tema seljale või südamele. Hästi mõjuvad kõik kehalised harjutused ja looduses viibimine. Vältida tasuks igasugust liialdamist, viha ja solvumist. Lõvile mõjub stressi leevendavalt ka seks.

Ambur (23. november – 21.detsember)

Selle tähemärgi esindajal on komme kõik mängu panna ja siis täielikult kokku variseda. Ta suudab stressi all tegelikult pikalt produktiivselt töötada ja teistele head nägu teha, kuid sisimas murrab see teda korralikult maha. Eriti mõjutab see rindkeret, mis hakkab ilmutama erinevaid haigussümptomeid. Kasuks tulevad kõik kehalised ja vaimsed harjutused, mis lõõgastavad ja ka tugevdavad keha ja meelt. Vältida tuleks liialdusi nii toidu, joogi, kui inimsuhete osas.

Selle märgi esindajad on intellektuaalid, keda ei huvita väga palju elu maine pool. Neid kihutab tagant soov suhelda ja mõtteid jagada. Nende jaoks on vaimne side kirest olulisem. Nad on ideede inimesed, kes näevad kõikjal elu poolt pakutud võimalusi. Nad pole just kõige praktilisemad, kuid neil on hea intuitsioon, nad koguvad tohutult andmeid, töötavad selle läbi ning siis mõistavad asjade ja olukordade tõelist tähendust.

Kaksikud (22. mai – 21. juuni)

Kaksikud taluvad hästi stressi. Nende võime pingeolukordades töötada on uskumatu, kuid tihti ei adu nad ise selle kõige juures oma stressitaseme suurust enne, kui neid tabab täielik murdumine. Abiks on see, kui keskenduda korraga ühele asjale, anda kehale regulaarset füüsilist koormust, magada hästi ja tarbida piisavalt mineraalaineid ja vitamiine.

Kaalud (24. september – 23. oktoober)

Selle tähemärgi esindaja ei pea stressile kaua vastu. Ta peab kas õppima lõõgastuma ja oma oma mõttetormi vaigistama, või tekivad tal pingest peavalud ja krooniline väsimus. Kaalud vajavad oma keha hellitamist, siirast rõõmu, mis teeks meele heaks, organismi puhastamist ja õigel ajal magamaminekut.

Veevalaja (20. jaanuar – 18. veebruar)

Uraan on selle tähemärgi kaasvalitseja ja stress on tema jaoks ergutusvahend. Ta suudab mõõduka pinge enda heaks suurepäraselt tööle panna ning sellest edu saavutamisel kasu lõigata. Küll aga peaks ka Veevalaja end siiski jälgima, et mitte liigsest kurnatusest lõpuks kokku kukkuda. Hea oleks õigel ajal tempot pisut vähendada, liikuda ja soovi korral kasutada erinevaid alternatiivravivõtteid või endale meeldivaid teraapiaid.

Autor: Katrin Oidra

Seotud