Paraku on tegu valdkonnaga, milles uurimistöö saab viia ainult teatud kaugusele, sest need, kes on selle “ämblikuvõrgu” keskel, on mitmepalgelised olevused, kes on töötanud oma plaanide kallal iidsetest aegadest alates. On teooriaid, mis väidavad, et need “mustad jõud” mõjutavad maailmasündmusi okultse süsteemi kaudu, pääsedes ligi hämaratele tarkustele ja olles võimelised tegutsema väljaspool tavapärase tajumise piire. Seega on nad avastatavad vaid nende poolt, kes suudavad paljastada neid samuti väljapoole tavateadvust jäävates dimensioonides.
Kuidas aga selle infoni jõuda, kuidas pääseda ligi tarkusele, mis asub väljaspool meie viit piiratud meelt, võitlemaks mitte ainuüksi selliste kurjuse väliste ilmingutega nagu korrupeerunud pangandus või poliitiline süsteem, vaid kurjuse hierarhia südamiku endaga.
Iidsed juhtumid
Valguse ja pimeduse, headuse ja kurjuse vaheline võitlus on kajastunud nii kirjutatud kui ka kirjutamata ajaloos juba iidsetest aegadest peale, sellel põhinevad erinevad muistsed kultuurid alates asteekide kultuurist ja hinduismist, muistsetest babüloonlastest ja vanadest juudi legendidest kuni kristluses esinevate deemoniteni.
Paljude nende iidsete kultuuride tavades oli tähtis koht esoteerikal ja tarkadel, kes olid suutelised orienteeruma tehnikates, mis võimaldasid liikuda väljaspool keha, kasutades vastavaid tehnikaid. Nad mõistsid teiste dimensioonide olemust ja oskasid tõlgendada infot, millest osa jõudis ka iidsetesse pühadesse tekstidesse. Kurjust peeti madalamate dimensioonide asupaigaks ning seda nimetati ja mõisteti kultuuriti erinevate keeleliste väljendite abil põrgu ehk allmaailmana, kus teistsuguse teadvuse seisundis sai viibida ka kehavälise või surmalähedase kogemuse kaudu.
Deemonid surmalähedastes kogemustes
Kuigi religioosseid tekste on mõistetud ka kui lihtsalt muinaslugusid, aitab surmalähedaste kogemuste üha suurenev arv kaasa nende lugude, iidsete sümbolite ja kirjutiste teises valguses vaatamisele. Kuigi enamasti kirjeldatakse inimeste valgusesse minekut, taevalikkuse ja ingellike olendite nägemist, on ka teist sorti kogemusi. Vähemtuntud ja kirjeldatud lugudes kohtuvad inimesed halvaendeliste olenditega ja külastavad põrgulikke kohti. Kuigi tõlgendustes on kultuurilisi erinevusi, on kõik need juhtumid sarnased vaatamata erinevale religioonile. Ateistid, kristlased, moslemid, budistid – inimesed olenemata usutunnistusest – kogevad surmalähedasi kogemusi samasugustena. Ainuüksi USA-s on surmalähedaste kogemuste arv märkimisväärne: umbes 8 miljonit ameeriklast väidavad, et nad on seda kogenud.
Deemonid kehavälistes kogemustes
Ülalmainitud olevused on valdavad ka kehavälistes kogemustes, mille kaudu on võimalik rännata nendesse samadesse kohtadesse, kasutades astraalprojektsiooni (mis ei hõlma suremist või sellelähedast seisundit). Peaaegu kõik, kes alustavad teiste dimensioonide uurimist kehaväliste kogemuste kaudu, seisavad vastamisi negatiivsete olenditega, kes üritavad takistada nende katseid üles ärgata ja näha kaugemale füüsilisest kehast. Allilmas olevatel deemonlikel olenditel on võime mõjutada füüsilise maailma sündmusi ning inimeste psühholoogilist seisundit.
Arvatakse, et deemonitel on võime mõjutada inimesi negatiivsete mõtete ja energiate levitamise kaudu. Seda tehes võivad nad segada inimeste vaimseid pürgimusi ja rikkuda ära astraalprojektsioone. Samuti võivad nad tekitada tülisid, mõjutades emotsioone ja tähtsaid otsuseid, juhtides sündmusi ja meelitades inimesi kurjusesse ning hirmu ja hullumeelsuse maailma.
Kuid astraaltasandilt tulev informatsioon ei ole piiratud vaid deemonitele – astraalprojektsioon ja teised vaimsed praktikad muutuvad seega tugevateks ja tõhusateks moodusteks, millega õppida, kuidas võita “kurjust”.
Valguse ja pimeduse vahel valimine
Mis on headuse ja kurjuse, valguse ja pimeduse olemus? Kas need olevused on inimesed, loomad, maavälised olendid või midagi hoopis muud? Ehk olid nad kunagi inimesed? Seda on uuritud ja püütud sümbolite kaudu kirjeldada paljudes nn kaasaegsetes müütides.
“Pimedale poolele minemine” muutus populaarseks väljendiks George Lucase loodud “Tähesõdade” (Star Wars) filmi tõttu ning sama võimsalt on see kontseptsioon lahti kirjutatud ka J. R. R. Tolkieni “Sõrmuste Isanda” triloogias. Nii Lucas kui ka Tolkien uurisid iidseid müüte ja religioone ning nende kirjeldus üleloomulikust konfliktist nende vahel, kes on ärganud valguses ja kes on ärganud pimeduses, võib olla tabavaks metafooriks.
See sama arusaam valguse ja pimeduse maailmast esines juba Vanas Testamendis – sõda valguse ja pimeduse vahel on.
Teadvuses toimuv sõda valguse ja pimeduse vahel
Me teeme otsuseid selle kohta, kus me selles lõputus sõjas oleme siis, kui meie endi ärkamine on kaalul. Ühiskonnas on levimas esoteeriliste teadmiste ning selle praktiseerijate vastu seisev hoiak, muu hulgas ka Suurbritannia Märgid, et Sinu juures võib elada deemon
30 ajatut ja õpetlikku šamaanitarkust igapäevaeluks
Kuidas tulla toime energiavampiiridega meie igapäevaelus?
7 viisi, kuidas avada oma südametšakrat