Sisevaatlus: mis annab sulle elus eesmärgi?

Mis tunne oleks elada tähendusrikast elu, millel on kindel väärtus ja eesmärk, küsivad Brandon Bays ja Kevin Billet raamatus ” Valgus tunneli lõpus”. Läheneme sellele küsimusele lihtsalt ja praktiliselt; otsige endale pliiats ja paber, ning alustagem. Leidke endale rahulik koht, kus teid ei segata ja varuge 45 minutit selle harjutuse tarbeks. Tegemist on sisevaatlusega, milles silmad on vahepeal avatud ja siis jälle suletud.

Mis annab mulle elus eesmärgi?

Leidke endale mugav tool, istuge maha ja rahunege mõni hetk. Nüüd hingake sügavalt ja pikalt sisse ja aeglaselt välja, kuni lõpuni välja. Ja veelkord hingake sügavalt ja pikalt sisse ja välja hingates laske vabaks kõik pinged, mis on teie sees. Puhuge need välja ja laske end täiel määral lõdvaks.

Jätkake sellist hingamist – sügavalt ja aeglaselt sisse ja veelgi aeglasemalt välja. Liikuge iga hingetõmbega enesesse, lõdvestudes aina sügavamalt, avades end oma tõelisele olemusele, mis on alati teie keskmes, avar ja piiritu. Võite silmi avada ja sulgeda vastavalt vajadusele.

Alustagem. Mille eest olete oma elus väga tänulik? Alustage väikestest asjadest, isegi kui need näivad ebaolulised. Ilma end tsenseerimata kirjutage märkmikusse üles kõik, mis teil meelde tuleb. Mille eest olete väga tänulik?

Mõelge ka tavaliste asjade peale. Näiteks et suudate end ise riidesse panna. Kas saate ise süüa, kõndida, te näete ja kuulete. On palju inimesi, kes seda ei saa. Kas teil on peavari, kus teil on soe, piisavalt toitu, et terve olla? Paljudel inimestel pole ka seda. Kas teil on sõpru, inimesi, kes teid armastavad ja teist hoolivad? Lihtsalt laske kõikidel headel asjadel oma südame suurest avarusest esile kerkida omal moel.

Kas teid on õnnistatud? Mil moel olete olnud privilegeeritud? Kirjutage kõik üles. Milliseid materiaalseid kingitusi on elu teile andnud? Kus olete olnud, mida olete kogenud, mille eest olete tänulik? Kellele oma elus olete tänulik? Kirjutage need asjad üles, kirjutage seni, kuni tekib loomulik paus või lõpp selle teema koha pealt (See protsess võiks kesta vähemalt 10 minutit.).

Ja nüüd võtke mõned minutid kirjutatu läbivaatamiseks ning kõikide nende asjade seast, mida olete üles kirjutanud ja mille eest olete tänulik, valige välja viis tükki, mis on teie jaoks eriliselt olulised … ning märkige need tähekesega.

Võib juhtuda, et nimekirja vaadates tuleb teil veel asju meelde, mille eest olete tänulik. Kui nii, siis märkige ka need üles. Ja täitke end selle imelise tänutundega, las see täidab kogu teie olemuse.

Ja nüüd, kus olete end täitnud selle tänutundega, sulgege silmad. Ja esitage endale küsimus, et millised on olnud teie elu kõrghetked. Millised on olnud kõige erilisemad kogemused teie elus? Millal olete oma elus end kõige paremini tundnud, millal olite kõige rohkem põnevil, heas tujus, positiivne, armastatud, armastav, rahul, kõige eesmärgikindlam?

Las vastused kerkivad teie sügavamast olemusest esile iseenesest. Millised on olnud teie elu kõrghetked, kogemuste tipud? Andke endale mõni hetk aega meenutamiseks ja siis kirjutage uuele märkmikulehele üles kõik, mis teile meelde tuli või tuleb. Ärge mõelge ega tsenseerige oma sõnu, kirjutage automaatselt. Laske kõigil nendel erilistel, parimatel kogemustel leida tee teie märkmikulehele.

Kui soovite, võite vahepeal silmad sulgeda, et paremini jõuda nende mälestusteni ning siis taas silmad avada ja kõik üles märkida. Nimetage ära need kogemused ja kirjutage üles mõned sõnad, mis seostuvad nende tunnetega, mida tundsite. Jätkake vähemalt 10 minutit, seni, kuni tekib loomulik paus. Hästi.

Nüüd küsige, et millal olete end oma elus kõige paremini tundnud. Millal olite väga rahul, rõõmus, tundsite end terviklikuna, õnnelikuna? Millal olete tundnud, et kõik toimib suurepäraselt, eesmärgikindlalt? Millal olete tundnud, et elu ise rakendab teid täiuslikul moel, toob teist parima välja, inspireerib teid, juhatab teid? Millal tundsite, et see, mida teete, on tõesti teie jaoks see õige

Kirjutage iga kogemusega seoses üles märksõnad, mis meenutavad kõike seda positiivset, mida nende meenunud sündmuste ajal kogesite. Kirjutage seni, kuni tekib loomulik paus.

Suurepärane. Ja nüüd vaadake läbi lehekülg või leheküljed, kus on kirjas kõik kõige tähendusrikkamad kogemused teie elus. Ja täitke end selle energiaga. Märkige tähekestega need, mis on kõige olulisemad, kõige paremad.

Ja nüüd uurige oma nimekirjas kõiki neid kogemusi, mille olete tähekesega ära märkinud, alustage tänulikkuse leheküljest ja avage end. Täitke end selle energiaga. Liikuge tähekeselt tähekesele ja meenutage, kuidas see olukord, asi või inimene pani teid emotsionaalses mõttes end tundma.

Küsige endalt, mida te täpsemalt tunnete. Millised tunded kerkivad esile? Iga tähekese kõrvale kirjutage üles lühike nimekiri nendest tunnetest, mis teis tekkisid, kui te sellele asjale oma elus mõtlesite. Jätkake vähemalt 5 minutit ja iga emotsiooni juures, mille üles märkisite, avage end ja tunnetage seda füüsiliselt, elavalt oma kehas. Suurepärane!

Ja nüüd, tunnetades kõiki neid positiivseid emotsioone, lastes neil endast üle uhtuda, kümmelge nende rikkuses ja pidage meeles, et kui elu õnnistab teid, siis on see märk, et olete omadega õigel teel, õiges kohas, õigel ajal. Ja nüüd küsige, et kui elu või kõrgem jõud või universum juhataks teid, tõmbaks teid nüüdsest edasi, siis mida ta paluks teil teha? Kui see ei sõltuks enam teist, kui nüüdsest annaks elu ise selgelt teada, otsustaks teie eest, siis millises suunas ta teid juhataks? Mida ta tahaks, et teeksite? Mil moel saaksite anda oma panuse? Millel oleks eesmärk, mis oleks õige? Mis pakuks kõige rohkem rahuldust?

Teie elu on oluline, ülioluline ja hindamatu kogu selles tervikus ja teadke, et nii nagu elu hoiab end toimimas, nii hoiab ta ka samal ajal teid. Olete osa sellest tervikust. Mida elu teilt soovib? Ja millisel moel soovib ta teid teenida, teile omakorda midagi anda, tänada, et tajuksite oma väärtust?

Sulgege mõneks hetkeks silmad ja lubage endas esile kerkida kõigil nendel tunnetel, mis seda soovivad teha ja seejärel tundke neid tundeid. Pöörake oma tähelepanu sellele, mis toimub teie sees. Las teie mõtlemine rahuneb ja lülitub välja. Laske sel ilmutusel kerkida esile sügavalt südamest, teie kõhust, isegi veelgi sügavamalt, otse teie põhiolemusest. Mida elu teilt soovib, mida tehes õnnistate ka iseennast? Millisel moel, ükskõik kui tühine see ka ei oleks, võiksite kõike elavat teenida? Ja kui olete valmis, võite silmad avada ja üles kirjutada kõik selle, mis teis esile kerkis. Kirjutage vabalt, automaatselt, nii nagu teile ei läheks üldse korda see, mida ja kuidas te kirja panete. Vaatate kirjutavat ennast justkui kõrvalt.

Laske kõigel endast välja voolata. Las sõnad valguvad paberile, isegi kui neil puudub kirjutamise hetkel tähendus, kuni need loomulikult otsa saavad. Kirjutage seni, kuni tunnete, et nüüd on kõik. Suurepärane!

Ja nüüd vaadake uuesti läbi see viimane osa, tunnetage igat kirja pandud lauset, tunnetage selle emotsionaalset mõju. Mis tunne oleks, kui laseksite lahti ja alistuksite elule, laseksite elul endast kõik esile tuua?

Kirjutage üles need emotsioonid, mis teis tekkisid. Ja lõpetuseks, sulgege silmad ja kujutlege, et kui tahate järgmise 24 tunni jooksul astuda mõne reaalse väikese sammu, mis näitaks, et olete otsustanud sel uuel moel edasi liikuda, anda universumile teada, et olete valmis mängima oma osa selles müsteeriumis, ükskõik milline see ka ei oleks, siis milliseid samme olete valmis astuma? Mida olete valmis tegema? Kirjutage üles need kohustused, mida olete valmis enda ja elu ees võtma.

Ja kui olete sellega valmis saanud, hingake taaskord sügavalt ja pikalt sisse ning seejärel välja. Tubli töö!

Teie keha ja kogu teie olemus on nüüd täidetud selle inspireeriva eesmärgiga. Tänasest alates võib teie elu kulgeda nii, et kuulate oma südant ja keha ja lasete neil ennast juhatada.

Allikas: Brandon Bays, Kevin Billet “Valgus tunneli lõpus, kirjastus Pilgrim

Seotud