Sinu unenäod on kui aardelaegas

Kõik su unenäod on kingitused. Jah, isegi need, mis sind tõeliselt kohutavad. Need on aarded, mis tõusevad su enda psüühest ja hingest. Nagu kirjutas kuulus kirjanik ja analüütik Marie-Louise Von Franz: „Unenäod ei raiska sülge, et rääkida sulle seda, mida sa juba tead.“ Ja nagu mulle meeldib selgitada – unenäod räägivad sulle seda, mida sul on tarvis teada. Need on see X, mis tähistab teatud kohta, kirjutab psühholoog ja uneekspert Athena Laz oma raamatus „Sinu unenägude alkeemia“.

Unenägude olemuses on rääkida millestki palju suuremast ja olulisemast kui sellest, mida me juba teame. Nad räägivad kõigest, mida me ei tea. Kõigest, mida keeldume nägemast. Või lihtsalt ei näe. Kõigest, mida me soovime näha. Nad räägivad sellest, kuidas kõik on omavahel seotud ja meie kohast selles kõiges. Unenäod teritavad meie pilku, et näeksime oma lõpmatuid võimalusi, ning nagu sa selle raamatu lugemise käigus avastad, juhatab sind und nähes midagi palju suuremat kui vaid su enda meel. Sind juhatab Vaim koos psüühega. Selle tulemusena võid sa omandada tarkust, loomingulist inspiratsiooni ja väekaid lahendusi, mis võivad tõsta sind kõrgemale ja teevadki seda, kui otsustad tegutseda oma unenäo juhatuse järgi.

Mõned näited unenägude järgi tegutsemisest: Larry Page sai oma Google’i idee unenäos ja „Frankensteini“ autor Mary Shelley sai oma unenägudest inspiratsiooni – samuti Stephen King. Paul McCartney kuulis „Yesterday“ meloodiat unes ning August Kekulé avastas benseeni ringikujulise struktuuri pärast seda, kui oli unes näinud madu, kes sõi oma saba (uroborose sümbol). Isegi Niels Bohr nägi aatomi ehitust unes.

Ja nagu iga terapeut teab, aitavad unenäod meid igal öösel, ning mitte ainult visionäärsete ideedega, mis maailma muudavad. Unenäod annavad meile fundamentaalseid ja transformatiivseid teadmisi, mis aitavad meil liigelda igapäevaelu maastikul, emotsioonides, suhetes ja soovides. Need aitavad meil end paremini tunda.

Teaduslikult on tõestatud, et unenäod aitavad reguleerida negatiivseid emotsioone. Need võivad anda leina puhul lõpetatusetunde ja meid tervendada, pakkuda vastuseid probleemidele, mis tunduvad ärkvelolekus lahendamatud, ning isegi aidata lahendada sisemist konflikti.

Sa avastad, et kõik unenäod on külluslikud annid. Aga see ei tähenda, nagu kõik su unenäod oleksid lihtsad – õndsuse ja naudingu öised jutustused. Unenäod aitavad meil valvel olla enesepettuse suhtes ja seetõttu on neis sageli metafoorne iva, mis julgustab sind küsima: mis on see sõnum, mida ma ei kuule? See, mida ma ei näe? Tee, mida mööda ma kardan minna? Tunne, mida ma ei taha tunda?

Neile küsimustele vastamine ärkvelolekus nõuab sageli sügavat ausust ja emotsionaalset otsust, mida sageli on kergem ignoreerida. Aga unenäod koputavad öösiti psüühele ja äratavad meid sisemisele tõele. See tõde võib laieneda hästi elatud elule, kui sina, unenägija, pöördud julgelt oma sisemiste aimduste poole. Sa tead neid tundeid, mustreid ja igatsusi, mis seisavad sinu ja su väga ratsionaalse ärkvelolekuelu vahel.

Katkend on pärit kirjastuse Pilgrim poolt välja antud Athena Lazi raamatust „Sinu unenägude alkeemia“.

Seotud