Sinu ilu saladus | Paku oma nahale lisatoitu

Paljusid neid antioksüdante, mida sa nahale kannad, saab lisaainete kujul ka suu kaudu sisse võtta. Nii mõjuvad need mitte ainult väliselt, vaid ka sisemiselt. Järgnevalt toongi välja mõned kasulikud ained, kirjutab raamatus “Anti-ageing. Pöördeline teekond särava ja noorusliku nahani” Nigma Talib.

Lisaained nahale

Kollageen

Hüdrolüüsitud kollageen sisaldab väga väikesi kollageeniosakesi, mis aitab neil paremini pärisnahka jõuda. Uuringutes on selgunud, et naised, kes võtavad päevas 2,5 g hüdrolüüsitud kollageeni, vähendavad kortsude sügavust märkimisväärselt (vähemalt 20 protsenti) kaheksa nädala jooksul.

Alfa-lipoehape

See on väga võimas ja haruldane antioksüdant, sest on nii rasv- kui vesilahustuv, mis tähendab, et see võib tõhusalt siseneda erinevatesse naharakkudesse, mis võitlevad vananemise vastu seal, kus see algab. Alfa-lipoehape võitleb ka põletikuga, aga selle tõeline võimsus tuleneb sellest, et see peatab kollageenikiudude jäigastumise, mida põhjustab suhkur. Ma soovitan võtta 80 mg päevas.

Suukaudsed antioksüdandid

Need aitavad efektiivselt neutraliseerida mis tahes vabu radikaale organismis. Kui kasutada neid lokaalselt, siis mõjub see väga hästi nahale, aga suukaudselt võetuna imenduvad need vereringesse läbi soolestiku seina ning jõuavad nahani seestpoolt. Vananedes meie naha uuenemise protsess aeglustub ja selline suukaudne lisatoetus annab meile vajalikku abi. Aga pea meeles, et oluline on võtta antioksüdante sellises kombinatsioonis, mis toetab nende koostööd, niisiis soovitan ma võtta 1000 mg C-vitamiini, 800 IU E-vitamiini ja 5000 IU A-vitamiini. Kui ma annan neid inimestele sellises kombinatsioonis, siis muutub nende nahk kõigest nelja kuuga säravamaks ja on hästi niisutatud.

Märkus: kui sa võtad A-vitamiini mingil teisel põhjusel, siis ära annust kahekordista – A-vitamiini tase üle 10 000 IU päevas võib olla mürgine. Kontrolli teisi toidulisandeid, mida sa võtad, et sa ei ületaks kogemata teatud piiri.

Hüaluroonhape

Kui sul on kuiv nahk, siis peaks see lisand olema sulle kasulik. Jaapanis hiljuti tehtud uuring näitas, et naised, kes hüaluroonhapet kasutavad, suurendavad naha niiskustaset juba kolme nädalaga. See on eriti kasulik pärast 40. eluaastat, kui meie organismi võime toota hüaluroonhapet hakkab märkimisväärselt langema. Võta iga päev 250 mg.

Kalaõli

See võitleb stressi vastu ja vähendab põletikku, aga oomega-3-rasvhapped võivad aidata ka nahka niisutada. Ühes 2005. aastal tehtud uuringus selgus, et EPA, teatud tüüpi oomega-3-rasvhape, mida leidub eelkõige kalaõlis, aitab blokeerida ultraviolettkiirgusest tingitud ensüüme, mis võtavad ära su naha kollageeni ja põhjustavad kortse ning naha lõtvumist. Ma soovitan võtta iga päev 1000 mg kalaõli või oomega-3-rasvhapet.

Katkend on pärit kirjastuselt Pilgrim ilmunud Nigma Talibi raamatust ” Anti-Ageing. Pöördeline teekond särava ja noorusliku nahani.”

Seotud