Sina ise oled see, kes “tellib muusika” ja kujundab oma elu olukorrad ning sündmused

Mida enam välised süsteemid kõikuma löövad, seda enam saab hoomatavaks see, mis sinu jaoks on tegelikult, tõeliselt, olemuslikult elutähtis. Kui elu tundub koost lagunevat ja kontrolli alt ära libisevat, juhib see sind tagasi sinu enese sügavate sisemiste väärtuste juurde. Võib juhtuda, et ühel hetkel avastad, et see, mida pidasid kindlaks, omamist ja pürgimist väärivaks, prestiižikaks, normaalseks või turvatunnet pakkuvaks, ei olegi seda enam, vahendab Kristallikoda.ee.

Väljastpoolt otsitu osutub illusiooniks. See, mida oled seni tähtsaks pidanud võib osutuda ületähtsustatuks, petlikuks. Saabub hetk, mil taipad, et tõelised väärtused on need, mis asuvad seespool ja ainus suund, mis viib rahu ja kindluse seisundisse on sissepoole. Sellest hetkest saab alguse põnev ja avastusterohke reis oma piiritusse sisekosmosesse.

Peagi avastad, et sa ise oledki see, kes “tellib muusika” ja kujundab oma elu olukorrad ning sündmused. Ennast ja endas toimuvat avastades ja teadvustades tõusetub kindlasti korduvalt küsimus: “Milleks mul SEDA küll vaja on/oli?”. See on hea küsimus, mis annab hulgaliselt võimalusi teadvustamiseks. Olgu SEE siis keeruline suhe, terviseprobleem või mis tahes muu kriis või vastumeelne olukord. Asjad on hetkel nii nagu nad on.

Küsimusi esitades võid panustada sellesse, et kriisienergia saaks hakata liikuma ja lahenema. Kindel on see, et oled kriisi jõudnud mõne sissejuurdunud tõekspidamise, teadvustamata mõttemustri või hirmu kaudu. Küsi ja teadvusta, kas sul tõesti on seda vaja ja kas just sellisel kujul? Miks sa arvad, et sul on seda vaja? Kui seda ei oleks, mida sa siis teeksid? Mida on sul sellest õppida? Mida räägib su olukord sinu enda, su enesehinnangu ja tõekspidamiste kohta? Mis on see, mida üritad nii kangesti vältida? Mida sa tahaksid muuta ja mida saad selleks teha kohe praegu? Oled sa nõus alustama lahendamist iseendast? Mis on see, mille oled enda jaoks teinud sedavõrd tähtsaks, et lased sel endale tuska tekitada? Mis oleks kui sa nüüd ja kohe laseksid kogu sellest kremplist lihtsalt lahti? Proovi. Lase kõigest lahti ja vaata, mis alles jääb.

Kui saad kätte lahtilaskmisele järgneva kerguse ja avardumise tunde, võib lahtilaskmisest, mis seni võis tunduda nii keeruline ja raske, saada su uus igapäevane lemmikharjutus. Lahtilaskmise käigus avastad järjest, kui palju oled endasse kogunud seda, millest lahti lastes sa tegelikult mitte midagi olulist ei kaota, kuigi kartsid end kaotavat. Ja nii, järkjärgult vabaned aastakümnete taagast ning õpid kindlustunnet ja rahu otsima ning leidma iseenese seest. Avastad, et sinu sisemise rahu lätet ei saa sinult keegi sinu tahte vastaselt võtta, et sa saad ise valida ja valitseda selle üle, kas ja kui palju sa kannatad, mida ja kui palju sa tunned, mida ja kas üldse sa mõtled. Sa avastad nii mõndagi, millest sul seni ehk aimugi polnud.

Sinus on peidus nii palju enam kui arvasid. On seda, mis meeldib, kui ka seda, mis ei meeldi, võta mõlemad omaks ja loobu hinnangutest. Sinu võimuses on muuta ja kujundada oma iseloomu ja identiteeti. Mõistatused, mis su sisemusest esile kerkivad, on kõige põnevamad ja neid lahendades avastad loomise kunsti ning hinge alkeemia. Mida enam end tervikuna vastu võtad, seda selgema ja lihtsamana tundub elu, tunned endas motivatsiooni tõusu ja teotahet. Kõik eluks vajaliku leidad alati enese seest.

Allikas: 7 tarkust, mida su hing tahab, et sa teaks

Pettumustunde taga on eneseusalduse õppetund

Kas sa ainult unistad või elad juba oma unistuste elu?

Seotud

5 praktilist nippi kuidas meeleolu tõsta

Liitu meie uudiskirjaga ja saa 5 praktilist nippi kuidas kiiresti enda meeleolu tõsta.