Šiitake ehk magava Buddha seen tugevdab immuunsüsteemi ja aitab viirused eemale hoida

Sellel vürtsise maitsega seenel on Aasia teadlaste arvates lisaks immuunsüsteemi tugevdamisele ka vananemist aeglustav toime, lisaks sellele omab ta kaitsvat mõju stressi ja kurnatuse kahjulike tagajärgede eest.

Šiitake on tuntud kogu maailmas veel nime all “magava Buddha seen”. Vanas Jaapanis seente kasvatamisel erilistel kastanipakkudel, koputasid mungad spetsiaalsete puust haamritega nende pihta, ainsa eesmärgiga – äratada magavat ravitsejat, aga samuti Buddhat ennast, et ta ei unustaks lisada erilisi raviomadusi šiitakesse.

Šiitake raviomadused on unikaalsed, seda tõestab kahetuhandeaastane jaapani fungoteraapia ajalugu (teadus seentega ravimisest ) ja paljud kliinilised uuringud Euroopas, Ameerikas ja Venemaal. Biokeemia jaoks osutus see seen sensatsiooniks, sest tehti koheselt kaks avastust: polüsahhariid “lentinaan”, mis avastati esimesena ja millel oli unikaalne võime kasvajate vastu, millel polnud analooge taimses maailmas ja lenduvad ühendid, mida nimetati seente fitontsiidideks, mis on suutelised võitlema ükskõik millise viirusega, alates rinoviirustest (nohu esilekutsuvad viirused) kuni AIDS-i viirusteni.

Peale selle on šiitakel unikaalne omadus viia välja kolesteriini, mille tagajärjel normaliseerub vererõhk, ta surub maha organismis patogeense floora, ravib igasuguseid põletikulisi protsesse, võitleb madalama klassi seentega, parandab mao-seedetrakti erosioone ja haavandeid, taastab vere koostist, neuroloogiliste ja autoimuunsete haiguste puhul annab tõuke remissiooniks. Šiitake on suurepärane imuunostimulaator ja teda võib kasutada kui profülaktilist vahendit viiruslike ja külmetushaiguste ärahoidmiseks.

Diabeedi korral alandab šiitake veresuhkru taset, kasutatakse ka insuliinisõltuvuse korral. Šiitakel on väga lai raviomaduste spekter, sellepärast töötab ta kohe koos erinevate organisüsteemidega. Teda võib koos tarvitada kõikide ravimitega.

Šiitake seeni leiab ökopoodide valikust.

Allikas: Biore.ee

Seotud